Skocz do zawartości
Krzy$

Optoma HD33 - killer 3D 1080P

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest wcale tak źle - kolorowe plamy to wymysł, nawet laboratoryjnie spreparowane testy nie dadzą takiego obrazu.

Tęcza tworzy sie przy mieszaniu kolorów do czystej bieli, na wyraźnie kontrastujących płaszczyznach pojawia się ona

najszybciej w napisach, to tam najłatwiej ją znaleźć , ale nie jest to też oczywiste - mało ludzi tego doświadcza. Przy

lepszym kole ten znikomy efekt nie występuje ( dla percepcji ludzkiego oka)

Niestety, nie wymysł. Gorej, DLP powoduje u mnie bol głowy po ok. 2-3 godzinach oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woodolec - miałem podobne odczucia, jednak z czasem przyzwyczaiłem się (dość często odpalam Optomę HD20) i na dzień dzisiejszy zapomniałem o tej "ułomności" DLP.

Nikt z moich znajomych nie miał problemu podczas seansów, jednak wystarczyło pokazać na co mają zwracać uwagę i nagle 100% osób widziało efekt tęczy. Faktem jest że najlepiej nic nikomu nie mówić, choć możliwe ze pewien procent populacji od początku będzie na to mocno wrażliwa. Hehh przeszkadzał mi Green Ghosting na plazmie, wiec co dalej? LCD jak dla mnie odpada, no to pokusiłem się o projektor (w końcu kino w domu), a tu zonk.

Co do HD33, wg zagranicznych serwisów jest to jakość HD20 (kosztującego ok. 3600 zł) z dodanym 3D, za oceanem cena jest w sam raz, u nas jednak za drogo. Dokupując nadajnik + 2 pary okularów jesteśmy już blisko 8k zł.

Edytowane przez lookcorner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woodolec

Moze siedzisz za blisko ekranu :-) albo ogladasz nieodpowiednie filmy :-)

Oczywiscie nie mozna uogolniac tego co piszesz.

Zawsze beda osoby za i przeciw DLP tak jak sa osoby za i przeciw PDP.

HD33 moze nie jest kiler ale nie oczekujmy super jakosci za takie pieniadze. Jak dla mnie do czestego ogladania przez przecietnego Kowalskiego (Kowalski 3D:-)) taki sprzet spokojnie wystarczy. Ogladanie z cala rodzina na tego typu projektorze jest spokojnie wystarczajace i nie niszczace portfela.

Dla HD Maniaka, ktory wpatruje sie w kazdy piksel obrazu Optoma bedzie niezadowalajaca i moze byc zniesmaczony.

DLP lub LCD lub LED lub inne odmiany Projektora to tez inna sprawa.

Najlepszy bylby jeden laczacy wszystkie zalety kazdego z nich ale co wtedy ?

Cena kosmos i monopol

Efekt teczy ? hmm jeden widzi drugi jesli mu nie wytlumaczysz o co chodzi to nawet nie zwroci na to uwagi.

Dla przykladu

Zapytaj zwyklego laika czy w telewizorach LCD zwraca uwage na martwe piksele lub subpiksele. Jestem prawie przekonany, ze nawet nie bedzie wiedzial o co chodzi :-)

Dlatego tez nie dajmy sie zwariowac.

Kazdy chcialby miec sprzet NAJ ale skad wziac na to pieniadze i druga sprawa co ile wymieniac sprzet zeby byc zawsze NAJ :-)

Pozdrawiam i zycze milego ogladania w HD i 3D :_)

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę testów czytałem o HD 33 i w żadnym nikt nie wspominał o efekcie tęczy.

Czyżby testerzy nie wiedzieli o tym albo faktycznie jest niewidoczny.

http://www.avforums.com/review/Optoma-HD33-1080p-Full-HD-3D-DLP-Projector-Review.html

http://www.projectorcentral.com/optoma_hd33_3d_projector_review.htm

Na AVForum otrzymał Best Buy

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę testów czytałem o HD 33 i w żadnym nikt nie wspominał o efekcie tęczy.

Czyżby testerzy nie wiedzieli o tym albo faktycznie jest niewidoczny.

http://www.avforums.com/review/Optoma-HD33-1080p-Full-HD-3D-DLP-Projector-Review.html

http://www.projectorcentral.com/optoma_hd33_3d_projector_review.htm

Na AVForum otrzymał Best Buy

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Poza zmęczeniem DLP, nigdy mi osobiście efekt tęczy nie przeszkadzał. Widzę go, ale spokojnie zapominam. Sam poradziłem Kumplowi HD20. Nie chciałem go wkręcać w zakupy używanych, by nie ponosić odpowiedzialności. Jest bardzo zadowolony (o tęczy mu nie powiedziałem :) ) Jedyny problem, to po ok 850h świecenia po raz pierwszy zepsuło się koło barwne + jakiś czujnik a po 980h po raz drugi. Naprawa za każdym razem trwała równe 2 tygodnie i są kłopoty z przedłużeniem gwarancji.

Mam już 3 Epsona (3-letniego) i żadnego problemu dotąd nie miałem. A oglądam znacznie więcej niż kolega (zajeździlem w sumie 4 lampy). Różnica jakości wykonania jednak jest.

Cieszy natomiast że technologia którą popieram (projektory), staje się coraz tańsza i lepsza. Zasługuje na to. Biorąc pod uwagę używane, stanowi nawet cenowo alternatywę dla LCD.

Edytowane przez Woodolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, szukam projektora full HD i zainteresował mnie model HD33. Jednak można również kupić znacznie tańszy model HD300X (około 4000 PLN - nie musi być amortyzowany :) ) który według http://www.avforums.com/forums/projectors/1516669-optoma-hd33-hd300x-owners-thread.html różni się mniejszą o 200 jednostek jasnością brakiem okularów w zestawie i brakiem transmitera do okularów który trzeba nabyć osobno:

http://www.amazon.co.uk/Optoma-3D-RF-Glasses-and-Emitter/dp/B005OPUEWU/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1333443527&sr=8-2

W GB dodatkowo HD33 ma 3 lata gwarancji a HD300X tylko rok z tymże w Polsce i tak mamy dwa lata zgodności z umową...

Jeszcze są jakieś problemy z firmware do HD300X ale podobno Optoma wypuściła lub wypuści poprawki ...

Czy ktoś ma doświadczenia z HD300X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nawet przy projektorach za kilkadziesiąt tys efekt tenczy był widoczny.

Teoretycznie mozna się przyzwyczaić tylko jak tu się przyzwyczaić jeżeli np. flash aparatu cały czas błyska.

Poprostu efekt tęczy jest cały czas widoczny i nie da się do tego przyzwyczaić.

Już nie raz chciałem wymieńić LCD panasonica na DLP i niestety nie zmienie na coś co mnie bedzie denerwowało.

Byc moze nie wszyscy to widzą ?? lub nie zwracaja uwagi.

W muzyce też wiele osób nie słyszy pewnych dzwięków wydobywających się z głosników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, szukam projektora full HD i zainteresował mnie model HD33. Jednak można również kupić znacznie tańszy model HD300X (około 4000 PLN - nie musi być amortyzowany :) ) który według http://www.avforums....ers-thread.html różni się mniejszą o 200 jednostek jasnością brakiem okularów w zestawie i brakiem transmitera do okularów który trzeba nabyć osobno:

http://www.amazon.co...33443527&sr=8-2

W GB dodatkowo HD33 ma 3 lata gwarancji a HD300X tylko rok z tymże w Polsce i tak mamy dwa lata zgodności z umową...

Jeszcze są jakieś problemy z firmware do HD300X ale podobno Optoma wypuściła lub wypuści poprawki ...

Czy ktoś ma doświadczenia z HD300X ?

Witam Kolegow,

Przylacze sie do pytania.

Rowniez zastanawiam sie nad wyborem miedzy HD33 a HD300x (zalezy mi na 3D). Roznica w cenie jest spora, rowna ca. 3 parom okularow, wiec jest o czym myslec.

Czy ktos ma doswiadczenia z obydwoma projektorami i moglby powiedziec na ile roznica w obrazie jest widoczna przy ogladaniu w tych samych warunkach?

Kilka informacji o tym jak moge u siebie ustawic sprzet:

- odleglosc do ekranu: 3-3,5m

- projektor zamocowany pod sufitem

- planowana przekatna: 90-100" (16:9)

- mozliwosc zaciemnienia pokoju (zewnetrzne zaluzje)

- zrodlo: oppo 93

Pozdrawiam

silver

ps. sorry za brak pliterek, pisze z Serbskiego windowsa bez mozliwosci doinstalowania polskiej klawiatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę testów czytałem o HD 33 i w żadnym nikt nie wspominał o efekcie tęczy.

Czyżby testerzy nie wiedzieli o tym albo faktycznie jest niewidoczny.

http://www.avforums....tor-Review.html

http://www.projector...ctor_review.htm

Na AVForum otrzymał Best Buy

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Tak ja też nie znalazłem złej opini o efekcie teczy na HD33 , załączam tłumaczenike z "projektor central" odnośnie HD33:

Koło kolorów. Z 3x prędkości, 6-segmentowe koło kolorów RGBRGB r. HD33 fale lubiący Pożegnanie efekt tęczy. Oto, gdzie robi się trudne: HD33 posiada częstotliwość odświeżania 120Hz i koło kolorów przechodzi przez trzy pełne cykle na ramie, do 3x częstotliwością odświeżania. Jeśli projektor biegały przy 60Hz, same prędkości koła, byłyby kierowane przez jako 6x. Jeśli widzisz oba numery w całym internecie, to dlaczego. Ta konfiguracja koła powinny wyeliminować artefakty separacja kolorów dla wszystkich, ale najbardziej hiper wrażliwych widzów. W rzeczywistości ustęp ten został prawie pominięty w recenzji, bo przecież nie widać żadnych tęcze na kilka dni testów, zapomniałem, że były nawet obawy.

Koło kolorów: Six-segmentowe koło kolorów 3X prędkości (3x Prędkość na podstawie 120Hz odświeżania - odpowiednik 6x przy częstotliwości odświeżania 60Hz).

Nie zauważalny efekt tęczy. To był szczęśliwy niespodzianka. Istnieje segmentu konsumentów, które są podatne na efekt raibow , który jest utworzony przez artefakt kole kolorów w DLP lub telewizor. Jest to prawie zawsze widoczne w przynajmniej niektórych przypadkach w przewidywanym DLP generowane obrazy. Jednakże, w przypadku HD33, zdałem sobie sprawę, po obejrzeniu kilku filmów, że nie zauważyłem tęczę. Przez chwilę myślałem, że Optoma był przełączony na 3LCD wideo obozu projektora. Muszę przyznać, sprawdziłem etykietę pola, aby upewnić ...

Z tego tłumaczenia wynika ze ta optoma ma koło predkości x3 - to mało zwazywszy ze posiadam Acera H5360BD i tam takze jest x3 i niestety efekt tęczy jest paskudny , tłumaczenie jest kiepskie ale sugeruje cos o predkosci x6 dla 60 HZ , czy ktoś mógłby to sprostowac , wyjasnić

Edytowane przez gregsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda Optomę HD300x, ale to model bardzo zbliżony do HD33, rożni się tylko niższą jasnością. Mam ten projektor od około pól roku i żadnego efektu tęczy nie widzę. Nie wiem czyja to "zasługa", mojego wzroku czy Optomy, ale nie widzę tego efektu, a parę filmów już obejrzałem.

Edytowane przez Salat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...