Skocz do zawartości
andsie1

Poszukuję,

Rekomendowane odpowiedzi

To jest największa bolączka w HTPC.

Są różne rozwiązania ale żadne nie jest doskonałe.

Z drugiej strony praktycznie wszystkie filmy Blu-Ray mają wideo 23.976,więc nie zmienia się odświeżania zbyt często.

Problem jest jeśli ma się różne materiały.

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie samym BD jednak człowiek zyje

Wszystkie kamery piszą jednak w 25 kl (ew.30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest największa bolączka w HTPC.

Są różne rozwiązania ale żadne nie jest doskonałe.

Z drugiej strony praktycznie wszystkie filmy Blu-Ray mają wideo 23.976,więc nie zmienia się odświeżania zbyt często.

Problem jest jeśli ma się różne materiały.

Ok. Dzięki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, Zaraz,

Na stronie HFX,jest, że ich odtwarzacze korzystają z ArcSoft i Media Browser i automatycznie przełączają na 24/50/60Hz.

Special features:

* supports full HDTV resolution (1080p)

* supports ISO playback for Blu-Ray for 1:1 quality

* supports playback of MKV, MP4, MOV, AVI, DIVX and more in full 1080p HDTV

* change of refresh rate 24/50/60Hz

* supports 3D TVs with 3D Blu-Rays

* simulates 3D with standard TVs with red-green glasses

* converts 2D movies and pictures into 3D

Strona HFX:

http://www.hfx.at/index.php?option=com_content&view=article&id=333&Itemid=180

Więc co jest grane >

Wszystko ruszyło bez problemów.

Bitstream działa.

Co najważniejsze odtwarzanie BluRay działa jak powinno - jak dotąd nie zauważyłem żadnej zgubionej czy powtórzonej klatki.

Wszystko jest idealnie płynne.

W TMT 5 trzeba wyłączyć opcję samoczynnej zmiany częstotliwości odświeżania,bo przełącza do 24 Hz a trzeba ustawić 23 Hz.

Testuję dziś trzeci dzień i wygląda na to,że sprzęt spełnia oczekiwania.

Czy instalowałeś pod Win 7 jakieś dodatkowe kodeki >

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem Arcsoft domyślnie przełącza "framerate" z tym,że wybiera wartość 24 zamiast 23,dlatego wolę przełączyć ręcznie i mieć ustawione dokładnie pod film.Po zainstalowaniu masz soft z przełączaniem a wrzucenie fixa o którym wcześniej pisałem wyłącza tą funkcję.

Przeinstaluj TMT5 i zobacz.Jest jeszcze kilka innych sposobów na zmianę odświeżania(reclock,anydvd,mpc-hc itp.)Trzeba potestować i wybrać co pasuje.

Kodeków żadnych nie instalowałem.Używam tylko płyt Blu-Ray więc nic nie trzeba instalować oprócz Arcsoft TMT5.

Pozdr.

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci to daje skoro TV zmienia na 24 k/s.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie 24 jest mniej precyzyjne niż 23 ( w praktyce będzie 23.973 - czyli tylko .003 do ideału ) - 24 może powodować "żabie skoki" co 41 sekund filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Total Media Theatre 5 jest fabrycznie ustawiony na 24 k/s, czyli film z 23.976 k/s „zaokrągla” do 24k/s i do TV sygnał jest przesyłany na 24 k/s. Więc po co ustawiać w sterownikach karety graficznej na 23.973 k/s skoro TV „zaokrągli” do 24 k/s.

Jeżeli byłby to Scaler iScan, to można by było zrozumieć a w innym przypadku, wg mnie jest to bezcelowe.

Zmieniałem klatki w sterownikach karty graficznej gdy sygnał przechodził przez skaler do telewizora. iScan wtedy ładnie wyrównywał a film miałem płynny.

Inaczej.

Popcorn C-200, z którego obecnie korzystam. rozpoznaje sygnał np. 23.973 k/s i ustawia TV na 24k/s a nie 23.973 k/s ponieważ TV przyjmuje 24 k/s.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób ustawienia domyślne i pooglądaj trochę filmów.Jeśli nie zobaczysz przeskoków wynikających z gubionej klatki to problem sam się rozwiązał.Co do Popcorna - ustawia on wyjście dokładnie takie jaki fps ma materiał wideo :23.976 i 24.Co prawda filmów w "czystym" 24p jest bardzo mało ale można jakieś sample w necie znaleźć i porównać.Gy naciśniesz info na pilocie podczas odtwarzania to zobaczysz,że choć za każdym razem tryb wyjścia nazywa się 24p to fps filmu rozpoznawany jest i wyświetlany prawidłowo dla każdej wartości.A że obydwa ustawienia telewizor rozpoznaje i wyświetla jako 24p to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzę, bo jeszcze nie mam gotowego HTCP a poza tym mam wszystkie źródła podpięte pod DVDO Duo, który robi to w sposób perfekcyjny.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robi w sposób perfekcyjny?Nie rozumiem.

Niweluje efekt zgubionej klatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi.

Rozpoznaje materiał wideo m.in. fps (konwersja klatek o bardzo wysokiej wydajności) i pozwala na uzyskanie obrazu z częstotliwością 24/48/72Hz oraz 25/50/75Hz ze źródła o rozdzielczości 480p, 576p, 720p i 1080p

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek39

Jak tam Twój HTCP ?.

Złożyłeś go już i czy wszystko działa poprawnie ?.

Napisz coś o swoich wrażeniach.

Skończyłem modyfikować obudowę i czeka mnie zakup dysk SSD i chłodzenie do procesora.

Prawdopodobnie będzie to OCZ Vertex 2 SSD 2,5" 40GB 280 MB/s 270 MB/s lub OCZ Vertex SSD 2,5" 30GB 210 MB/s 75 MB/s oraz Scythe Kozuti.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...