Skocz do zawartości
  • 0
kmac

Panasonic tc-55/65vt30

Pytanie

Witam,

Na sąsiednim forum jest dłuższa dyskusja o najnowszej plazmie Panasonic TX-P55VT30. (w NA- TC)

TX-P65VT30 różni się tylko wielkością ekranu.

Na stronach cnet znalazłem ciekawy test tego telewizora w wersji amerykańskiej.

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-p55vt30/4505-6482_7-34468892.html?tag=contentMain;contentBody#reviewPage1

Zostały też zaprezentowane ustawienia dla trybu THX w przyciemnionym pomieszczeniu.

http://forums.cnet.com/7723-19410_102-528546.html

Z dyskusji wynika że minimalny okres pracy nowego telewizora przed kalibracją to około 100 - 150 godzin.

Więcej ciekawych informacji na stronie HDJ właścicieli nowych plazm Panasonic.

http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?9896-Official-Panasonic-TC-PXXVT30-Owner-s-Discussion

Na Youtube jest film o kalibracji za pomocą programu CalMAN 4.2

Czy Panasonic oferuje tą usługę w Polsce?

Czy ktoś z użytkowników VT30 przeprowadzał profesjonalną kalibrację tej plazmy?

Proszę o podzielenie się doświadczeniami z użytkowaniem i ustawieniami najnowszych plazm Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyżby wszyscy użytkownicy telewizorów Panasonic VT30 wyjechali na wakacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

podejrzewam, że raczej nikt nie ma tej plazmy, a także nikt nie dokonywał takiej kalibracji.

Ja do ustawienia 65VT20 skorzystałem z ustawień sugerowanych przez kilka różnych forum, niewielkie różnice między proponowanymi ustawieniami uśredniłem.

pozdr/Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyżby wszyscy użytkownicy telewizorów Panasonic VT30 wyjechali na wakacje?

Mam 55vt30 od 2 tygodni,jednak jeszcze nie udało mi się jej skalibrować w zadowalającym stopniu,powoli zaczynam wątpić czy to wogóle możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panasonic ma to do siebie że nie potrzeba go kalibrować a zwłaszcza te modele z najwyzszej półki vt20 czy vt30 a zreszta i inne modele równie , one maja to do siebie że włączasz i jest oky ! nie ma czego tam wiecej szukać to nie LCD ze kombinujesz jak zrobić lepszą czerń albo kąty

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panasonic ma to do siebie że nie potrzeba go kalibrować a zwłaszcza te modele z najwyzszej półki vt20 czy vt30 a zreszta i inne modele równie , one maja to do siebie że włączasz i jest oky ! nie ma czego tam wiecej szukać to nie LCD ze kombinujesz jak zrobić lepszą czerń albo kąty

Pozdrawiam !

Jestem innego zdania.Nie ma takiego ustawienia,które dałoby wystarczającą jakość obrazu na przyciemnionym filmie.Dzisiaj spędziłem trochę czasu na kalibracji i mogę stwierdzić jedno-NIE DA SIĘ ustawić jednej kalibracji do wszystkiego z tego powodu,że jest za duża różnica w jakości nadawanego materiału.Podam przykład-oglądałem dziś na Nce film ''Asterix na olimpiadzie'' i w oryginalnym ustawieniu THX wszystko było idealnie.Wystarczyło jednak przełączyć na inny program i od razu w ciemnych scenach postaci zlewają się z tłem.Proponuję więc podać różne warianty kalibracji np. z dużym rozjaśnieniem obrazu.

Edytowane przez gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dwa tygodnie to trochę za mało żeby obraz się ustabilizował. Chyba że telewizor jest włączony po kilkanaście godzin dziennie.

Jak czytałeś na załączonym forum oni też dali tylko ustawienia przy trybie THX i w zaciemnionym pomieszczeniu.

Czytałem ofertę firmy robiącej kalibrację . Oni dla każdego źródła robią oddzielne ustawienia.

No i jeszcze dochodzi różnica materiałów z poszczególnych źródeł.

Pewnie ideału nigdy nie osiągniemy. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem innego zdania.Nie ma takiego ustawienia,które dałoby wystarczającą jakość obrazu na przyciemnionym filmie.Dzisiaj spędziłem trochę czasu na kalibracji i mogę stwierdzić jedno-NIE DA SIĘ ustawić jednej kalibracji do wszystkiego z tego powodu,że jest za duża różnica w jakości nadawanego materiału.Podam przykład-oglądałem dziś na Nce film ''Asterix na olimpiadzie'' i w oryginalnym ustawieniu THX wszystko było idealnie.Wystarczyło jednak przełączyć na inny program i od razu w ciemnych scenach postaci zlewają się z tłem.Proponuję więc podać różne warianty kalibracji np. z dużym rozjaśnieniem obrazu.

Mam 55VT30 od wejścia na nasz rynek. Faktycznie fabryczne ustawienia i niektóre które wyszperasz w sieci mogą na niektórych, gorszych jakości materiałach, wydawać się za ciemne. Zmień współczynnik gamma o 0.2-0.4. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...