Skocz do zawartości
Saracen

Nowa buda do HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozglądam się za przewiewną obudową mieszcząca płytę mITX i przynajmniej 3 dyski 3,5". Wymiary obudowy nie powinny przekroczyć tych wymiarów: 180/440/440 (wys/szer/gł). Cena do max 500 zł.

Jak na razie mój wybór padł na takie typy:

- SilverStone GD06

- Termaltake Mozart SX VC7001SNS (cena mnie odstrasza)

- Silverstone LC10-E

Najbardziej mi odpowiada Fractal Design Array R2 Mini ale niestety nie zmieszczę jej na półkę pod TV. Spełnia wszystkie moje wymagania.

Macie jakieś propozycje, które spełniałyby moje wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam model R3, też myślałem czy nie za duża, na szczęście porzuciłem pomysł stawiania kompa koło TV, wyniosłem do innego pokoju i nie przeszkadza mi wyjąca karta grafiki (jak gram) czy inne wiatraki. No i jest full miejsca na dyski (7 zdaje się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

ja mam model R3, też myślałem czy nie za duża, na szczęście porzuciłem pomysł stawiania kompa koło TV, wyniosłem do innego pokoju i nie przeszkadza mi wyjąca karta grafiki (jak gram) czy inne wiatraki. No i jest full miejsca na dyski (7 zdaje się).

A jak rozwiązałeś obsługę klawiaturą i myszką, jak komputer stoi w innym pomieszczeniu?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko kabel pociągnięty z odbiornikiem radiowym od klawy i myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powróciłem do tematu obudowy pod HTPC. trochę się zmieniło ale mam już 3-4 pewnych kandydatów, oto oni:

1. LianLi PC-C60B - mój faworyt ze względu na wykonanie, możliwość zamontowania sześciu dysków 3,5" oraz możliwość zamontowania wentylatorów 14cm. Jedynym mankamentem jest cena ok. 750zł.

2. LianLi PC-C50B - obudowa bardzo podobna parametrami do poprzedniczki, jednak umożliwia zamontowanie tylko 3 dysków 3,5" (myślę, że po małym modzie wejdzie więcej). Mankament - cena 670zł.

3. Silverstone SST-LC10B-E - za obudową przemawia cena - 430zł, możliwość montaży siedmiu dysków 3,5". Przeciwko przemawiają wentylatory 8cm i moim zdaniem kiepskie wykonanie przednich portów. Trzeba także pokombinować przy instalacji płyt mITX i mDTX.

4. Silverstone SST-LC17-B za obudową przemawia cena - 440zł, możliwość montaży sześciu dysków 3,5" oraz lepsze wykonanie od poprzedniczki. Przeciwko przemawiają wentylatory 8cm i moim zdaniem kiepskie wykonanie przednich portów. Trzeba także pokombinować przy instalacji płyt mITX i mDTX.

Czy zna ktoś pewny i tani zagraniczny sklep, który bez problemu wysyła do Polski? A może jednak warto zainwestować raz a dobrze te 750zł lub 67zł i mieć spokój?

Każda rada i informacja mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powróciłem do tematu obudowy pod HTPC. trochę się zmieniło ale mam już 3-4 pewnych kandydatów,[...]

Każda rada i informacja mile widziana.

Nie pomyślałeś przypadkiem o tym aby umieścić te twoje 6 dysków gdzieś w "piwnicy" (jednym słowem z daleka od salonu), w formie NAS'a albo osobnego komputera, a do salonu małe zgrabne i przede wszystkim bezgłośne pudełko ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma na myśli, że woli dyski wył na wieczór (noc) jak idzie spać, a odpala to raz dziennie na 2h. A w piwnicy to będzie chodziło 24h/7dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziala tylko 1 komputer a nie 2.

Tez zaczynam sie powoli przekonywac do rozwiazania serwer plikow + player w jednym, bo tak wygodnie i oszczednie, zwlaszcza, ze mam idealne miejsce do ukrycia duzej budy w playroomie, tak aby "wystawal" (czyt. lezal na polce) tylko zewnetrzny naped BD, a smutnych panow sie nie obawiam... ale zrezygnowac z bezpieczenstwa danych (Windows 7 jako OS i bliskosc subwoofera kolosa) i wygody ISCSI nie potrafie...

Da sie to jakos sensownie rozwiazac na Windows 7 bez wirualizacji? Kto ma doswiadczenia reka do gory!

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma na myśli, że woli dyski wył na wieczór (noc) jak idzie spać, a odpala to raz dziennie na 2h. A w piwnicy to będzie chodziło 24h/7dni.

Gniazdko 220V na pilota (radiowe). Do kupienia w biedronce za 30 zł. Włączasz i wyłączasz kiedy chcesz.

A hałas z grzejących się 6 dysków i to w salonie pod telewizorem ... ja bym nie ryzykował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne w piwnicy dwa piętra niżej w bloku - możenia. A miejsce na sześc dysków jest przyszłościowe. Na razie starczają mi trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne w piwnicy dwa piętra niżej w bloku - możenia. A miejsce na sześc dysków jest przyszłościowe. Na razie starczają mi trzy.

Ta "piwnica" to taka przenośnia. Chodzi o to żeby nie było w tym samym pokoju w którym oglądasz.

Bo jednak drgania, szumy z nawet 3 dysków będą słyszalne i odczuwalne (sporo ciepła do odprowadzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski nie szumią sam mam 12 2TB samsunga, ale raczej komputer ma tą tendencję.

Mocny SUB to kłopoty dla dysków za duże przenoszenie basu, to może źle skończyć się dla dysków, które będą blisko.

Tak na poważnie to samemu trzeba szukać rozwiązanie takie jak nam odpowiada, nie szukać na forum. Postawi tam gdzie Ci wygodnie. Ja mam za TV i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...