Skocz do zawartości
figer

N na CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam Panasonica TX 32PX30 - czyli klasyczny CRT tylko wyposazony w bajer zwany ACUITY - czyli upscaler sygnalu 576i do maksymalnej rozdzielczosci tego TV - czyli 2367 pixeli/833 linie.
Juz wiem, ze ten telewizor nie wyswietla 720 ani innych rozdzialek HD.

Do rzeczy - ogladajac N-ke, zauwazylem cos, co wczesniej widzialem tylko w LCDkach i plazmach - ogladajac zachod slonca lub inne takie - wyraznie widac przejscia tonalne miedzy kolorami (cos jakby wyswietlanie przelaczylo sie z palety barw 32 bity na 16 bitow). Wczesniej, ogladajac telewizje "analogowa" nie widzialem tego :)
Czy ktos z wlascicieli crt podlaczonych do N tez to zauwazyl?

TV jest podlaczone componentem, poprzelaczam na scart i popatrze czy tez jest to samo - nie sprawdzalem jeszcze tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekamy na głos góru w temacie sztuki filowej;

Widziałem CRT z HDMI ( jest ich kilka i są opisane dokładnie prze Lizarazu jako pierwsze w tym kraju)
To jest bajka.
CRT więc jeszcze nie przegrało.
Zalecenie:
KUPUJ !!!

Zasadnicze dla CRT zgrożenie to wymiar przekątnej.
Bo dla CRT 32" to dla tej technologii wyświetlania to max.
A dziś to za mało.
Rozumie to każda Pani - Gospodyni Naszgo Domu.
Wskazuję nową normę w nazewnictwie: "GND"
I teraz "GND" to zagrożenie dla męskiej części Rodziny HD.
Bo chcemy mieć duży i płaski EKRAN.

" .. nasze żony ( czytaj: Panie GND) nie chcą zajmować się odkurzaniem naszych zabawek CRT i preferują płaskie modele... "
Bo ładnie się prezentują.

TIP jest taki:
Kilka TV w domu i różnych.
Dla GND CRT 15" w kuchni.
SPORT HDTV dla "DOM Manago":
top płaski w salonie.
Mniejsza i tańsza wersja:
piwnica i garaż

Oj to chyba się zagadałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]figer [/b] - chyba niechcąco (no i nie tak do końca) zrobiłes antytezę do pewnych prawd głoszonych czasami i tutaj.

Właśnie Twój TV CRT SD (najprawdopodobniej) obnażył kiepską jakośc sygnału (częsta przypadłość kodowania mpeg4)...inni chyba na to uwagi nie zwrócili... .
Wyczytałem (choć konkretnie to nie o tym efekcie), że nadal pracują nad kompresją (poprawkami)... . :)


Ps - jest szansa ze po RGB moze być lepiej (z tym efektem - znam ten problem z autopsji w poczatkach zabawy z XBMC... opisane nawet na "ichnim" forum....)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy polaczeniu scartem (rgb) tez jest wezsza paleta barw (i obraz bardziej rozmyty niz po componencie) wiec albo to wina kodowania, albo dekodera - bo przeciez nie wina TV - wiadomo ze CRT ma najszersza palete barw w stosunku do innych technologii.

Kto ma dobry monitor crt powinien zobaczyc o co mi chodzi - niebo zamiast plynnie sie rozjasniac ma gradacje
[img]http://figer.neostrada.pl/fotki/N-technika/kolory.jpg[/img]
[img]http://figer.neostrada.pl/fotki/N-technika/kolory2.jpg[/img]

Troszke mnie to wkierwia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jednak to co widzę na 1wszej fotce, to chyba trochę za dużo jak na samo kodowanie.

Może Twoje ACUITY więcej szumu potrzebuje (to w kodowaniu przejścia tonalne wyrównuje).

Ja czasami ogladając TVN24 (globus niebieski) - widzę (na róznych platformach), jak jest zmienny i o dziwo = najlepiej mam z kablówki (w tej kwestii).

Ostatnio przytargałem dekoder Polsatu (606) i bawilem się w testowanie kanałów na tym pudełku.
Totalna porażka w jakości (nie wiem ile w tym winy pudełka, a ile winy kodowania...) - właśnie o ten problem , co opisujesz chodziło. :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hojlo1' post='18275' date='28.10.2006, 16:16 ']Może Twoje ACUITY więcej szumu potrzebuje (to w kodowaniu przejścia tonalne wyrównuje).[/quote]
Ale ja zawsze jechalem z ACUITY i do czasu N-ki tego nie zauwazylem. A zawsze na to zwracam uwage, bo uwazam, ze jest to ostatnia znaczaca przewaga CRT w stosunku do plazmy, a szczegolnie LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. opisz, co te fotki oznaczają (co i jak) - jak ta druga to RGB - to (jeżeli mozliwe) pożycz b.dobry kabel RGB (wrażliwe na jakość)
2. jak tylko z "n" platformy taki efekt - znalazłem ten wątek:[url="http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8608"]>>problemy z dekoderem "N"ki<< (kliknij)[/url], gdzie pośrednio i Twoje opisane.... . :)
(napisz o problemie)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.
[quote name='figer' post='18273' date='28.10.2006, 15:56 ']Jednak przy polaczeniu scartem (rgb) tez jest wezsza paleta barw...[/quote]
Podłącz jakiś prosty TV, z całkowicie analogowym torem via RGB i zobacz czy będzie tak samo? Jeśli tak, to znaczy, że tak generuje nbox na wyjściu analogowym. Jeśli nie, to znaczy, że twój TV ma cyfrową obróbkę sygnału nawet z wejścia RGB i próbkuje ze zbyt małą rozdzielczością. Nowe, wybajerzone CRT często mają cyfrową obróbkę nawet na RGB i komponencie.

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hojlo1' post='18281' date='28.10.2006, 16:41 ']1. opisz, co te fotki oznaczają (co i jak) - jak ta druga to RGB - to (jeżeli mozliwe) pożycz b.dobry kabel RGB (wrażliwe na jakość)[/quote]
Obydwie fotki zrobione z obrazu po componencie.
Niestety nie mam innego TV i chyba miec nie bede, wiec tymczasowo nie moge sprawdzic.

Jezeli ogladam na tym telewizorze aster z kabla antenowego (analogowy) to pomijajac kwestie jakosci - kolory sa plynne - bez gradacji.
Jak ogladam DVD podlaczone SCART (telewizor w info nie pokazuje RGB tylko "auto") to tez nie ma gradacji.

Dekoder N mam podlaczony grubym jak palec i drogim kablem SCART i takim sobie (80 zl) pozlacanym COMPONENTem.
Jak wybiore scart to w info tv wyswietla ze sygnal jest RGB - innego sygnalu z dekodera nie rozpoznaje niz SD2 czyli RGB.
Jezeli wybiore COMPONENT, no to wiadomo, ze tez jest RGB.
Na obydwu sygnalach jest gradacja kolorow.
Tak wiec prosze innych uzytkownikow CRT o info, czy tez maja cos takiego, czy moze to wina obrobki sygnalu RGB w moim telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...