Skocz do zawartości
moonfall84

Dune + router + NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie posiadam Dune HD Base 3.0 z najnowszym softem beta. Podpięte mam 2 dyski WD green 2TB - jeden przez stację dokującą, drugi bezpośrednio w Dune.

Z uwagi na to, że pomału wyczerpuje mi się miejsce na dyskach, pomyślałem o rozbudowie (przyszłościowo) o NAS.

W oko wpadł mi Synology 411j, który można kupić w dość dobre cenie i testy wydajnościowe również są na poziomie.

Mam jednak dylemat związany z przepustowością sieci. Aktualnie posiadam Netię 6mbps (poza TP innego dostawcy u mnie nie ma) i router Linksys WAG200 (annex-a), z którego jestem zadowolony. Jak wiadomo router obsługuje tylko 10/100 Mbps, natomiast Synology 10/100/1000 ... Wnioskuję z tego że Router będzie ograniczał transfer z/do komputera/Dune/TV do/z NAS'a prawda ?

Przykładowo sytuacja gdy 2 osoby chcą oglądać film full HD (powiedzmy obraz BD) na oddzielnych sprzętach. Czy taka konfiguracja jak podałem wyżej pociągnie to ?

Czy będę zmuszony zmienić router na nowy (tego bym nie chciał...)

Wpadłem też na pomysł aby kupić switch 1000 Mbps i do niego podłączyć PC/Dune/TV, a do wejścia głównego sygnał z Routera, aby nie wpływać na zwolnienie ethernetu ? Dobrze kombinuję ?

Pomóżcie :) Rozwiązanie z NAS jest najwygodniejsze jeśli chodzi o domowe media center dostępne dla całego domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUNE ma sieciówkę 10/100 więc Giga nie jest tak bardzo potrzebny. Opcja giga w Dune jest "eksperymentalna" i część klientów w ogóle nie zauważa wzrostu prędkości przesyłu. A trafiają się także i tacy którym w Giga w ogóle nie chce działać.

Spokojnie na sieci 10/100 będziesz mógł oglądać BD po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższą wypowiedź. Mam BD Prime 3.0 podłączony do sieci poprzez ruter ASUS WL-500 W (10/100) oraz serwer NAS Synology DS 107+, z którego bez problemu idzie streaming filmów blu-ray (zapisane jako katalogi).

Obraz BR iso Dune odczyta tylko z dysku wewnętrznego - po sieci nie rozpoznaje pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje za informację i uspokojenie w kwestii transferów. Mam nadzieję, że tak jak napisałem wyżej podczas oglądania równolegle dwóch materiałów HD taka konfiguracja da radę :)

Zmartwiła mnie jedynie informacja od marcusa64, ze Dune nie rozpoznaje BR iso z dysku sieciowego oO ...

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe modele dune tj max, duo , smart odtwarzaja bd iso po sieci -czas na zmiane ... ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe modele dune tj max, duo , smart odtwarzaja bd iso po sieci -czas na zmiane ... ;d

Przecież to jest praktycznie to samo, nawet soft taki sam i również bebechy w środku. W takim razie musi u mnie wszystko działać i u kolegi powyżej również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe modele dune tj max, duo , smart odtwarzaja bd iso po sieci -czas na zmiane ... ;d

No tak do końca nie jestem przekonany. Streaming to jedno a otworzenie pliku BD iso wymagałoby potężnego bufora.

Czy ktoś to może jeszcze potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...