Skocz do zawartości
icx

Brak DTS w Mbox P500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Mboxa P500 od 3 dni. Prawie wszystko pięknie chodzi, ale ta wisienka na torcie w postaci DTS, nie. Walczę już 3 dzień, otarło się prawie o rozwód z żoną. Ręce opadają. Mam kino domowe bluraya Panasonica SC-BT330. Podłączyłem audio mboxa optycznie do kina, do telewizora przez hdmi. Wyjście audio w mboxie oczywiście ustawiłem na RAW. Wszystkie posiadane przeze mnie nagrania koncertów czy filmów w postaci obrazów iso lub mkv z DTS nie są odtwarzane przez kino. Kino oczywiście odkodowuje DTS na płytach dvd lub bluraya. Mało tego, przez mboxa przechodzą nagrania 5.1 bez żadnego problemu. DTS milczy jak zaklęty. Już zgłupiałem co o tym sądzić. Proszę "mądre głowy" o pomoc. W ostateczności któryś ze sprzętów kino albo mbox wyląduje w serwisie. Przyznam, że zakup mboxa spowodowany był przede wszystkim możliwością odsłuchu nagrań koncertów w DTS.......pomocy!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę Ci zbyt wiele pomóc , mam teorię na temat kombajnów kina domowego . Sądzę żę DTS mogą dekodować tylko gdy włoży się płytę , z obcego źródła nie .

Tam jest podobny wątek ( na końcu link do następnego tematu )

http://hdtvpolska.com/topic/25053-odtwarzacz-hss-problem-z-cyfrowym-dzwiekiem/

Edytuję :spróbuj pogrzebać w ustawieniach audio kina domowego .

Weź od sąsiada odtwarzacz DVD lub Blu - ray , podłącz optycznym do kina domowego ( sprawdzisz tym samym czy Mbox działa poprawnie )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Tak myślałem i tak zrobię z podłączeniem innego źródła DTS. Będę miał takie możliwości jutro. Ale gdyby okazało się, że kino Panasonica dekoduje DTS tylko z płyt, a nie z podanego innego źródła (Mbox P500 - w moim przypadku), to byłoby to wielkie oszustwo producenta. W instrukcji Panasonica nie ma nic słowem na temat wyjątków. Na tą chwilę przestrzegam przed zakupem kin Panasonica - jeśli chcemy korzystać z wejścia cyfrowego w celu odtworzenia z oryginału sygnału DTS :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na R650 też nie ma i od razu mam pytanie.

czy po podłączeniu MBox'a bezpośrednio pod TV, ustawieniu dźwięku w player'ze na RAW - masz w TV dźwięk?

u mnie TV nie ma kodeków DTS, TV odbiera tzw. "surowy" dźwięk a jednak wszystko słychać.

nawet panowie z wrocławia są zdziwieni, że mimo nastawień dźwięku na RAW, na TV słyszę dźwięk.

proponuję poczytać ten wątek

http://hdtvpolska.com/topic/25068-3150s-problem-z-dts/

jest póki co mało postów, lecz jak widać, to kolejny model z tym samym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na tv nomen omen Panasonic mam dźwięk przy podłączeniu po hdmi i ustawieniu na RAW (hdmi i optyczny). Też nic z tego nie rozumiem. Może jak w parę osób zgłosimy do Panasonica problem to zaczną coś robić z tym fantem. a w ogóle czy ktoś zgłaszał ten problem do działu technicznego panasonica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI to najbardziej skopany sposób podłączenia sprzętu RTV. Pseudonaukowcy zapędzili się w sposobach zabezpieczania HDMI i doszło do tego, że wiele sprzętów ma problemy z poprawnym działaniem. I co ci pseudonaukowcy wymyślają? Kolejne wersje które nic nowego dla pospolitego klienta nie wnoszą... nawet gównianego włączania odpowiedniego wejście po włączeniu sprzętu z HDMI nie potrafili od początku uruchomić tylko od wersji 1.3 działa, a taki prosty telekext wogóle nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie problem panasonic'a, tylko hyundai'a.

właśnie na innym forum ktoś, sensownie wytłumaczył, że w przypadku podłączenia MBox'a pod sprzęt, który nie ma wymaganych dekoderów i ustawieniu dźwięku na RAW, MBox samoczynnie wykrywa, czy docelowy sprzęt dekoduje DTS, jeśli nie [a tak jest w przypadku TV], to automatycznie po HDMI wysyłany jest dźwięk dwu kanałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to się wydać dziwnym pomysłem , ale zrób taką próbę :

Wypnij HDMI z telewizora i z odtwarzacza sieciowego , podłącz telewizor z Mboxem Video kompozytem ( jedno cinche ) , lub komponentem ( trzy cinche )

Sprawdź wtedy czy kino domowe dekoduje sygnał z Mboxsa poprzez połączenie cyfrowe audio.

Grom go wie czy te HDMI nie blokuje wysyłanie sygnału RAW na pozostałych wyjściach Mboxsa ( podejrzewam Mbox , że gdy HDMI jest podłączone do telewizora który nie ma dekoderów np DTS , myśli że wszystkie urządzenia zewnętrzne też nie mają ).

Nie zaszkodzi sprawdzić

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na tv nomen omen Panasonic mam dźwięk przy podłączeniu po hdmi i ustawieniu na RAW (hdmi i optyczny). Też nic z tego nie rozumiem. Może jak w parę osób zgłosimy do Panasonica problem to zaczną coś robić z tym fantem. a w ogóle czy ktoś zgłaszał ten problem do działu technicznego panasonica?

Takie działanie uważam za poprawne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...