Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

mozna ukryc kable za specjalnym maskownicami które zamówiłem , bedą dopiero za tydzien, ale chciałem juz wrzucic fotki na forum, poza tym planuje jescze oswietlenie ledowe w około panelu, jak zrobie wkleje tez fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
910d3b075d7f0065med.jpg

trochę kojarzy mi się to z takimi meblościankami z czasów komuny :) ale mam chyba skrzywienie bo miałem meblościankę w takim kolorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przypuszczam iż w naturze wygląda to lepiej niż na foto... ;)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo gustownie i fajny filmowy klimacik...

ekran rządzi,rewelacja ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zainwestować w ekran choćby dla jednego nocnego filmu w tygodniu :( ahhhh

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@skalemen

co to za ekran? - jakis bardzo szary sie wydaje

tak tak jest to mat grey, poparwia kontrast i czerń, miałem wczesniej biały ale przy jasnych scianach bardzo odbijało sie swiatło, na szarym jest duzo lepiej, polecam do pomieszczeń które sa jednoczesnie salonem własnie szary ekran, meble pochodza z firmy vinotti meble, upolowała je moja małzonka, ale musze przyzna że mnie tez sie bardzo podobają

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Widzę, że mój wątek się nieźle rozwinął :) U mnie troszkę zmian. Na razie prowizorka gdyż jak będzie stricte wiosennie, to planuje remont więc nie ustawiam jeszcze wszystkiego tak by było na tip top.

56899108.jpg

Lampka i kwiatki znikną, ściana wygładzona i pomalowana na żółto-pomarańczowe zachodzące słońce, plazma na ścianę, szafka rtv ~150cm szerokości z dużą ilością miejsca na klocki...takie plany :) No i głośniki na stojaczkach i centralny na półeczce pod wiszącą plazmą. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy :) I pozbądź się tych kwiatków bo jak sobie pomyślę ze ktoś z podlewaniem przesadzi, aż mi zimno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tak jest to mat grey, poparwia kontrast i czerń, miałem wczesniej biały ale przy jasnych scianach bardzo odbijało sie swiatło, na szarym jest duzo lepiej, polecam do pomieszczeń które sa jednoczesnie salonem własnie szary ekran, meble pochodza z firmy vinotti meble, upolowała je moja małzonka, ale musze przyzna że mnie tez sie bardzo podobają

pozdr

Właśnie, matt white trochę mnie denerwuje, na koncertach czerń to ma być czerń (choć i tak o niebo lepiej niż na LCD). Mam projektor w salonie i ściany w kolorze oliwki. Dlatego chcę go zmienić na m.grey a przy okazji zmienić na elektryczny. Mam optomę hd70 i obraz dla mnie bomba, ale powoli myślę o full hd i ten hd 800x chodzi mi po głowie. Nie miałem niestety sposobności porównania na "żywo". Miałeś okazję porównać 720p do 1080 na optomach? Jest przepaść czy tylko lekka poprawa w detalach wg Ciebie?

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, matt white trochę mnie denerwuje, na koncertach czerń to ma być czerń (choć i tak o niebo lepiej niż na LCD). Mam projektor w salonie i ściany w kolorze oliwki. Dlatego chcę go zmienić na m.grey a przy okazji zmienić na elektryczny. Mam optomę hd70 i obraz dla mnie bomba, ale powoli myślę o full hd i ten hd 800x chodzi mi po głowie. Nie miałem niestety sposobności porównania na "żywo". Miałeś okazję porównać 720p do 1080 na optomach? Jest przepaść czy tylko lekka poprawa w detalach wg Ciebie?

ja przesiadłem sie z mitsubishi hc910, i była przepaśc nawet w zwykłym dvd, jesli uda ci sie jeszcze dostac hd 800x to warto bo ,porównujac od mitsu tez dlp podobno z dobra czernia, kontrastem i kolorami róznica jes bardzo duza, optoma ma jeszcze kilka fajnych funkcji typu wyostrzanie konturów, regulacje gammy,i mam do nie dobre ustawienia jesli chodzi o klaibracje kolorów bo w projkach to zawsze jest najwiekszy kłopot, profesjonalna kalibracja kosztuje koło 1500 pln , a tak mam super kolorki bez niej dzieki potedze internetu, generalnie szary ekran jest duzo lepszy od białego zwłaszcza do jasnych scian, w zaciemnionym pomieszczeniu światło tak sie nie odbija od szarwego, czern i kontrast sa tez lepsze, zauwazyłem to nawet na mitsubishi, generalnie jest duzo lepszy obraz jesli chodzi o szczegółowosc, kontrast,czerń i trójwymiarowośc, osobiscie polecam zmiane, wiem że teraz mozna w dobrych cenach znależc tez optome hd 80 lepsze wersje od 800x, bo wchodzi nowa optomka hd 82, według recenzji masakra, bije na głowe wszystkie lcdm, lycosy i srx, jesli kieszkasz gdzies w poblizu trójmiasta zapraszam na projekkcje, albo wpadnij ze swoim to porównamy face to face

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym biciu na głowę to gdzie wyczytałeś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciana jest zrobiona z płyty oklejonej naturtalnym fornirem palisander, na konstrukcji tez płytowej przykreconej do sciany na 25 kołków bo to mocno ciezki ustrój, jak odstawiałem od sciany to w 3 osoby, teraz mysle ze lepiej byłoby to zrobic na stalowym szkielecie pewniebyłoby duzo lżejsze a poza tym nie musiałbym kuc sciany zeby prowadzic kable.No ale moze ktos nastepny wykorzysta ten pomysł

910d3b075d7f0065med.jpg

dcc52ccf6342ad85med.jpg

cf922803108523bemed.jpg

9f83c4fbb85ed83dmed.jpg

6e36b9ca5abc5d16med.jpg

Salonik na poddaszu, jest tv i ekran . Jak na te warunki jest OK. Mnie się podoba. Ciekaw jestem jak dżwięki rozchodzą się w tak pokręconym pomieszczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekamy :lol: I pozbądź się tych kwiatków bo jak sobie pomyślę ze ktoś z podlewaniem przesadzi, aż mi zimno. :rolleyes:

Narazie to mi ojciec dotknął pełną prawie dłonią (spoconą) do ekranu plazmy...po szybkiej mojej ustnej reakcji przeprosił i wyszedł z pokoju a ja wziałem się za czyszczenie ekranu. Co za katusze przechodze do dziś, iż ekran jest "skażony" czyszczeniem...najpierw sucha szmatka i niby wszystko zeszło, potem zobaczyłem pod światło i się załamałem, wielka fioletowa plama...Bóg jednak był ze mną i dał mi ściereczki z mikrofibry nasączone i dobrze wyciśnięte (wodą)...przejechałem, potem na sucho kolistymi ruchami i jest cacy, nic nie widać, że było czyszczone (no chyba że bym siedział 30cm od ekranu patrzyl pod światło i szukał specjalnie to pewnie coś bym znalazł...). ALE...świadomość tego, że plazma była już myta 3 dni po zakupie...powoduje, że nie skupiam się na filmie tylko szukam dziury w całym co jakiś czas wstając do ekranu i "a czy aby napewno wyczyściłem". PA-RA-NO-JA :lol:

A co do głośników to zwykłe Magnaty, może nawet bym się nie obraził jakbym MUSIAŁ je zmienić po zalaniu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czym czyścić plazmę ? dziś chwyciłem jakiś żel i ścierkę do LCD od laptopa ... Spryskałem plazmę i ... I wszystko było pomazane , dostałem istnej histerii :rolleyes: Ale doczyściłem to suchą szmatką z mikrofibry :lol: Ale stres był ... Czym najlepiej czyścić ekran , jak na przykład kichnę wprost na ekran :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem już kilka rożnych specyfików do czyszczenia ekranów i jak na razie najlepszym okazał się zestaw firmy Tucano (w zestawie jest płyn, gąbka, pokrowce z mikrofibry na gąbkę - 3 szt.).

Czyści idealnie , na ekranie nie zostają żadne smugi lub zacieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zagonić hdmaniaka do świątecznego sprzątania?

Wyłożyć całe mieszkanie plazmami!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie czym czyścić plazmę ? dziś chwyciłem jakiś żel i ścierkę do LCD od laptopa ... Spryskałem plazmę i ... I wszystko było pomazane , dostałem istnej histerii :) Ale doczyściłem to suchą szmatką z mikrofibry :) Ale stres był ... Czym najlepiej czyścić ekran , jak na przykład kichnę wprost na ekran :)

mikrofibra + woda + mooocne wykręcenie z niej wody, tak by była lekko wilgotna - czyści jak marzenie i nie psuje powłoki :) brzmi prawie jak reklama, ale taka prawda, woda to najlepszy naturalny rozpuszczalnik a sciereczka z mikrofibry tylko jej pomaga dodatkowo zamazując ślady.

Przerobiłem już różne środki czyszczące na plaźmie ojca byłej dziewczyny...i środki do LCD zostawiaja plamy i zmazuja powłoke...środki specjalnie do plazm zostawiają smugi...a woda czyści wszystko :)

Edytowane przez axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikrofibra + woda + mooocne wykręcenie z niej wody, tak by była lekko wilgotna - czyści jak marzenie i nie psuje powłoki :) brzmi prawie jak reklama, ale taka prawda, woda to najlepszy naturalny rozpuszczalnik a sciereczka z mikrofibry tylko jej pomaga dodatkowo zamazując ślady.

Przerobiłem już różne środki czyszczące na plaźmie ojca byłej dziewczyny...i środki do LCD zostawiaja plamy i zmazuja powłoke...środki specjalnie do plazm zostawiają smugi...a woda czyści wszystko :)

Plazma ma jakąś powłokę ? moj biedny PV80 :) Potraktowałem ją tym czymś http://www.hama.pl/portal/articleId*126603...tomcat_pl_lin28

Już mam schize ;/ Ciekawe co zawiera w składzie ten gel , na opakowaniu nic nie piszą

Edytowane przez biedronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie schizuj, ja schizowałem po użyciu wody :) Plazma ma powłokę antyodblaskową (dopiero bez niej to sie wszystko odbija :)) i antystatyczną w jednym, a przynajmniej Panasy. Nie radze używac do mycia nic |nawet srodków do LCD i Plazmy bo chocby nie wiem co jest to chemia| oprocz wody, aha i nie drapać, nie szorować itp. Ekran wytrzyma, ale powłoka zejdzie. Jak powłoka zejdzie to bedzie jedna wielka plama albo stado kropeczek...NAJLEPIEJ EKRANU PLAZMY NIE DOTYKAC, oszczedzimy sobie mycia i nerwów. Takie moje zdanie, jesli sie ktoś nie zgadza to zapraszam do dyskusji ale lepiej w innym wątku gdyz zeszliśmy ostro z tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,ale czy ten dioder nie świeci za mocno?...Bo planuje sobie coś takiego kupić i chętnie wysłucham opinii.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...