Skocz do zawartości
piotr'ek

Co to jest 1080p (itp) 60Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za standard nieistniejący? Mam go w TP01 i nie wiem czemu on służy, skoro standami są 24Hz i 50Hz. Z tego też powodu nie wiem czy go ustawiać czy też zostać przy 50Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za standard nieistniejący? Mam go w TP01 i nie wiem czemu on służy, skoro standami są 24Hz i 50Hz. Z tego też powodu nie wiem czy go ustawiać czy też zostać przy 50Hz?

Jak to nieistniejący? Często to podstawowy standard - np u mnie gdzie 90% materiałów jest w NTSC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt... zapomniałem... tylko, że NTSC to ja oddzielnie wybieram. Żeby było jaśniej zacytuję instrukcję obsługi:

"System TV – pozwala wybrac parametry (rozdzielczosci) wyjscia wideo. Dostepne sa ustawienia HDMI AUTO, PAL, NTSC, 480p, 576p, 720p 50Hz, 720p 60Hz, 1080p 50Hz oraz 1080p 60Hz"

No i właśnie po co to 720p 60Hz oraz 1080p 60Hz. I czy włączyć 60Hz czy też zostawić na 50Hz.

Edytowane przez piotr'ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za standard nieistniejący? Mam go w TP01 i nie wiem czemu on służy, skoro standami są 24Hz i 50Hz. Z tego też powodu nie wiem czy go ustawiać czy też zostać przy 50Hz?

Komputery i konsole jak wypuszczają z siebie 1920x1080p, to właśnie w 60-ciu Hertzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzieś o konsolach czytałem, ale jak to się ma do divixów, DVD czy też AVCHD, bo to najczęściej oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt... zapomniałem... tylko, że NTSC to ja oddzielnie wybieram. Żeby było jaśniej zacytuję instrukcję obsługi:

"System TV – pozwala wybrac parametry (rozdzielczosci) wyjscia wideo. Dostepne sa ustawienia HDMI AUTO, PAL, NTSC, 480p, 576p, 720p 50Hz, 720p 60Hz, 1080p 50Hz oraz 1080p 60Hz"

No i właśnie po co to 720p 60Hz oraz 1080p 60Hz. I czy włączyć 60Hz czy też zostawić na 50Hz.

Jeśli tylko twój sprzęt wyświetlający (tv, projektor, monitor) obsługuje format w jakim oryginalnie nagrany jest dany materiał, to najlepiej, aby TP01 wypuszczał z siebie wizję w tym oryginalnym formacie. Chodzi o to, abyś nie wymuszał konwersji materiałów 50Hz-owych na 60Hz-owe ani odwrotnie, i nie konwertował filmów z 24Hz na 50 lub 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rozjaśniłeś mi. TV akceptuje te 60Hz. Jest też możliwość włączenia dodatkowej opcji 1080p 24Hz (którą włączyłem) i dla niektórych divixów OSD w TV informuje, że wyświetla je w 24Hz (bo tak wg Gspota są nagrane). Czyli podsumowywując:

System TV włączam 1080p 50Hz

W dodatkowej opcji włączam 1080p 24Hz

Dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle - ustaw HDMI Auto , 24p na ON - wszystko poleci bez konwertowania a TV sobie poradzi sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem AUTO HDMI i TP01 nadaje do TV sygnał 1080p 60Hz bez względu na nagranie (sprawdzałem na DVD i AVCHD z kamery) z wyjątkiem Divxów nagranych w 24p, które lecą w 24p. Czyżby bug w sofcie? Przestawiłem na 1080p 50Hz i wszystko leci w 50Hz z wyjątkiem właśnie divixów w 24p, które lecą w 24p. Zgłupiałem po raz kolejny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i zostaw AUTO HDMI - materiał będzie lecial tak jak jest zapisany, a TV wszystko obsłuży.

Jeśli włączysz 24p, to każdy materiał tak zapisany poleci zgodnie z tym standardem - TV także to obsłuży - to jest nadrzędne ustawienie.

Poczytaj o 24Hz , 50 Hz i 60 Hz i zrozumiesz w mig ... ma lecieć tak jak zapisano , więc nic nie wymuszaj na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj i zostaw AUTO HDMI - materiał będzie lecial tak jak jest zapisany, a TV wszystko obsłuży.

Niby tak, ale jak ustawię AUTO HDMI to materiały zapisane w 50Hz (ISO DVD, AVCHD) lecą wg info w OSD TV w 60 Hz. Z 24p jest wszystko ok - OSD TV informuje o 24 Hz.

@janunio - jest jak najbardziej 1080/50p i TP01 bez zająknięcia to odtwarza. Sam mam kamerę Sony HDR-CX130E która nagrywa właśnie w 1080/50p (bez oszustw - czyli prawdziwe 50 pełnych klatek na sekundę z prędkością 28 Mb/s), kosztuje znośne pieniądze, ok.1600 zł (jeszcze rok temu takie kamery ok.5000 zł kosztowały) i TP01 radzi sobie z takim nagraniem (plik m2ts) doskonale. Nawet specyfikacja TP01 zapewnia o takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wrzuć tego m2ts z kamery do programu TSMuxer i napisz co pokazał w opisie ( czas trwania + ilość wczytanych klatek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo... chyba o to chodziło?

MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --vbr --vbv-len=500

V_MPEG4/ISO/AVC, "D:\Movies\Sony\2011-04-03\Imieniny Babci i Dziadka - 2011-03-20.m2ts", fps=50, insertSEI, contSPS, track=4113

A_AC3, "D:\Movies\Sony\2011-04-03\Imieniny Babci i Dziadka - 2011-03-20.m2ts", track=4352

Czas trwania 1 min. 16 s.

Rozmiar pliku ponad 253 Mb

Program MediaInfo wyświetla następujące ionformacje:

ID : 4113 (0x1011)

ID menu : 1 (0x1)

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L4.2

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 2 klatki

Format_Settings_GOP : M=1, N=24

ID kodeka : 27

Czas trwania : 1 min.

Rodzaj przepływności : Zmienna

Przepływność bitów : 25,0 Mb/s

Przwpływność maksymalna : 26,0 Mb/s

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 1.080 pikseli

Proporcje obrazu : 16:9

Szybkość wyświetlania klatek : 50,000 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.241

Rozmiar strumienia : 228 MB (95%)

Edytowane przez piotr'ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSMuxer pokazałby ile na tą minutę i 16 sekund zrobiono klatek (bez naciągania), ale to : Szybkość wyświetlania klatek : 50,000 kl/s powinno wystarczyć ... ładnie ! :)

Oczywiście taki zapis nie wchodzi w grę przy zapisie na BD - nie ma go w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to poza domowymi standardami jest, ale TP01 nie ma problemów z wyświetlaniem takich nagrań (zresztą jest to w opisie nawet podane). Brat ma kamerę 50p Panasonica (jedną z pierwszych sprzed ponad roku) i jego nagrania w TP01 na początku się jednokrotnie przycinają na pół sekundy. Potem już idą idealnie.

Nagrania będą archiwizowane na dyskach twardych. Tak jest szybciej, wygodniej i w finale chyba taniej.

Pierwsze dane które wyżej podałem (V_MPEG4/ISO/AVC, "D:\Movies\Sony\2011-04-03\Imieniny Babci i Dziadka - 2011-03-20.m2ts", fps=50...) pochodzą z tsMuxera z okienka Meta Info. W okienku Tracks/track info jest: Profile: High@4.2 Resolution 1920:1080p Frame rate: 50. Innych istotnych informacji w tsMuxerze nie znalazłem.

Edytowane przez piotr'ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - musiałbyś ten plik przepuścić przez TSMuxera i zapisać w dowolnym miejscu - wówczas otrzymasz info o tym, ile klatek sklada się na ten minutowy filmik ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg życzeń. Zapuściłem łączenie dwóch plików i co wyszło:

Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@4.2 Resolution: 1920:1080p Frame rate: 50

H.264 stream does not contain fps field. Muxing fps=50

Decoding H264 stream (track 4): Profile: High@4.2 Resolution: 1920:1080p Frame rate: 50

H.264 stream does not contain fps field. Muxing fps=50

Decoding AC3 stream (track 2): Bitrate: 256Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 2

Decoding PGS stream (track 3): Resolution: 1920:1080 Frame rate: 50

Decoding AC3 stream (track 5): Bitrate: 256Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 2

Processed 1152 video frames

Processed 6408 video frames

Mux successful complete.

Muxing time: 16 sec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie łącz - wrzuć jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info (Meta file) o pojedynczym pliku:

MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --vbr --vbv-len=500

V_MPEG4/ISO/AVC, "D:\Movies\Sony\2011-04-03\20110401200145.m2ts", fps=50, insertSEI, contSPS, track=4113

A_AC3, "D:\Movies\Sony\2011-04-03\20110401200145.m2ts", track=4352

Zapisanie w/w pliku jako M2TS muxing:

SmartLabs tsMuxeR. Version 1.10.6 http://www.smlabs.net

Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@4.2 Resolution: 1920:1080p Frame rate: 50

H.264 stream does not contain fps field. Muxing fps=50

Decoding AC3 stream (track 2): Bitrate: 256Kbps Sample Rate: 48KHz Channels: 2

Decoding PGS stream (track 3): Resolution: 1920:1080 Frame rate: 50

Processed 3912 video frames

Mux successful complete.

Muxing time: 18 sec

O to Ci chodziło? Bo już nie wiem. Poprzednio podawałem w/w dane dotyczące już połączonych plików. Teraz wziąłem pod uwagę plik zgrany bezpośrednio z kamery bez żadnej obróbki.

A... i po co to robię? Czyżbym udowadniał, że istnieje taka kamera dla pospolitych klientów?

Edytowane przez piotr'ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...