Skocz do zawartości
HAL-9000

Problemy z usługą UPnP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam następujący kłopot. Wszystkie pliki AUDIO i WIDEO mam zgromadzone na serwerze NAS [synology DS2009j]. Całość spięta jest przez router LINKSYS WRT350N z prędkością 1GB. Jeśli wszystkie pliki [bez względu na to czy są to pliki AUDIO czy WIDEO] odtwarzam za pomocą sieci [na pilocie przycisk LAN w MENU wyboru opcja SIEĆ], to wszystko jest ok, jednak kiedy to samo próbuje zrobić za pomocą UPnP, to MBOX R600 nie widzi napisów [bez względu na format], nie potrafi odczytać obrazów ISO, nie potrafi odczytać tagów z plików mp3.

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście przez protokół UPnP nie ma tych wszystkich funkcji o których pisałeś. Napisy działają tylko jeśli są wbudowane w plik. Nie można też obwiniać odtwarzacza za to, ponieważ przy tym protokole to serwer jest odpowiedzialny za streaming plików, ale polecam głębszą lekturę na temat UPnP bo mogłem coś namieszać. Tak czy inaczej M-Box działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie obwiniam za to odtwarzacza... choć trudno się o to nie pokusić, skoro z odtwarzaczami innych marek UPnP działa trochę lepiej [są widziane poprawnie i odtwarzane pliki ISO - z napisami w osobnym pliku jest chyba ogólnie chyba problem]. Szkoda też, że w zasadzie prosta rzecz [jak mi się wydaje], którą są TAGi w plikach mp3, też by mogły być widoczne... Zresztą widać, że odtwarzacz próbuje je odczytać - ale na koniec podaje, że nie może tego zrobić.

Tak czy siak, jedno jest pewne - muszę się w wolnej chwili wgłębić w temat UPnP.

Jednak jeśli ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie, to poproszę o informację w tym temacie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...