Skocz do zawartości
arek156

konwersja video mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy w temacie, szukałem informacji lecz nie znalazłem. Posiadam film w formacie mkv w rozdzielczości 1920x800, chciałbym go przerobić na 1920x1080. Film waży 14GB. Po konwersji uncropMkv film skurczył się do 8Gb, konwersja programem MultiAVCHD zajmuje bardzo dużo czasu, nie wiem którą opcję wybrać 1pass czy 2 pass??

Pytanie, czy film po konwersji z 1920x800 na 1920x1080 powinien się zmniejszyć aż do 8gb, być może źle dobieram parametry, lecz unncropMkv nie ma zbyt wiele opcji. Proszę o pomoc, jakim programem mogę zmienić rozdzielczość filmu nie tracąc na jakości.

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać czarne pasy, czy zdeformować obraz ?

Daj printscreena z tego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodać pasy, lecz problem się już rozwiązał, przerobiłem ponownie i już jest OK. pewnie jakiś błąd programu.

Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodać pasy

Ale pytanie ... właściwie po co to robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dodać pasy, bo po wypaleniu 1920x800 obraz jest rozciągnięty, natomiast po konwersji do 1920x1080 wszystko jest OK. Oczywiście obraz oglądany na TV, bo na komputerze wszystko można dowolnie zmienić

Edytowane przez arek156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dodać pasy, bo po wypaleniu 1920x800 obraz jest rozciągnięty, natomiast po konwersji do 1920x1080 wszystko jest OK. Oczywiście obraz oglądany na TV, bo na komputerze wszystko można dowolnie zmienić

Co to za telewizor? Firma, model. W jaki sposób odtwarzasz? Telewizor ma port USB i podpinasz np.dysk twardy?

Nie wierzę, że się nie da zmienić aspect ratio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez to chce przekonwertować, gdyż po wypaleniu w takiej rozdziałce obraz jest wydłużony, . Telewizor 32 cale Toshiba Regza 32", BR Samsung BD C5900

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...