Skocz do zawartości
Stealth91

Zestaw Audio HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam uzbierane równe 3000zł i chciałbym za to kupić sobie Ampek + Głośniki i Odtwarzacz Blu-Ray. Bardzo dużo szukam ostatnim czasu interesujących mnie klocków. Mam jednak problem. Więc pomóżcie. Zaczniemy od początku:

1. Amplituner - zależy mi by był dość dobry, miał fajne parametry i obsługę wszystkich nowych kodeków. Wiadomo, że nie mam na to majątku, ale coś by się pewnie dało znaleźć. Ja znalazłem ONKYO TX-SR508 - czytałem sporo zachodnich recenzji. Opinie ma raczej z górnego pułapu, jak na tą cenę. Tylko kolor CZARNY ! :)

2. Głośniki to mój największy problem. Zestaw będzie w pomieszczeniu o wymiarze 35m2. Dlatego też, wielkie drewniane kolumny odpadają ;) Nie mam na nie miejsca. Jedyne takie małe-średnie na stojaku. Chodzi o to, by były one zgrabne i dość dobrze grały - niestety ciężko mi takie znaleźć za rozsądne pieniądze. Widziałem fajne, zgrabne itd. Ale kosztowały 5000zł :) Odpada. Aha - i mają być koloru CZARNEGO :)

3. Odtwarzacz Blu-Ray - niby mam PS3, ale napęd już wysłużony, więc lepiej zostawię go dla gier. Szukam czegoś niezłego za rozsądne pieniądze. Mile widziana obsługa AVCHD na DVD9 i MKV :) Też kolor czarny :)

Przeznaczenie: FILMY(40%), Koncerty(30%), Gry(25%) i czasem jak będzie coś fajnego w TV :)

Mile by było, gdyby wszystko było w jednym sklepie internetowym. Tak bym mógł kupić od razu wszystko. Ale nie jest to warunek :)

Dzięki za ew. Pomoc :)

--------------------------------------------------------

Z Tatą przymierzamy się też do Telewizora 3D. Obecnie mamy - Samsunga LE52A656 (LCD - 52cale). Chcieliśmy na raty Panasonic TX-P50VT20. Z recenzji i wielu opinii wynika, że świetny za rozsądne pieniądze. Co Wy o tym sądzicie? Niby szkoda tych dwóch cali, ale chyba jednak samo TV jest dużo lepszy? :)

Edytowane przez Stealth91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowość dla Ciebie

http://mediamax24.eu/onkyo-tx-sr309-nowosc-w-polsce-warszawa-3-lata-gwarancji.html

ONKYO TX-SR 309 za 1190 zł.

Cena śmieszna. Znowu ONKYO ma killera !

Ma HDMI 1,4 i ma obsługę 3D, co oznacza, że zachowasz dźwięk HD w filmach 3D.

Bardzo niewiele, nawet topowych ampów ma taka możliwości.

Do tego BD-Player. 3D od LG. Ale może się wstrzymasz bo masz PS3.

Wtedy możesz za 1800 zł wyłożyć na głosniki.

I to tylko fronty LF i RF.

Kolumny na tyły pożycz byle jakie.

Albo ALTUS 140 z Allegro.

Pewnie Tata ma znajomych co mają w piwnicy stare Altusy albo coś w tym stylu.

A za rok jakiś sensowny SUB.

Spróbuj puścić ojcu jakąś supper muzę z HD AUDIO 5.1 (np, David Foster)i westchnij: " gdyby tak jeszcze sub był".

Zobaczysz, że sam poleci dokupić suba. Na święta.

Pamiętaj, że do Hi-End zestawu dochodzi się latami.

Najgorzej jest wywalić kasę na jakiś szajs z którym później nie ma co robić.

Ja kupowałem kolumny po 2500 zł / szt.

Trwało to trzy lata.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONKYO TX-SR 309 za 1190 zł. - może być , cena znowu nie taka wielka :) 508 ma 7 wyjść. Decyzja należy do Ciebie.

Kolumny Quadral Quintas 5000 , na alledrogo możesz mieć za niecałe 1200zł, na początek będą super. Oczywiście początek przygody z KD.

Zostanie ci na BR to możesz zerknąć na Sony BDP 470 , ma już obsługę 3D i gra nieźle,jak i na używany odtwarzacz multimedialny HDI Dune Prime 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....Rozumiem. Mój Tata ma dwa głośniki ALTUS 110 :) No cóż.

Więc na Amplituner jestem zdecydowany. To jedno z głowy.

Głośniki hmmmm.....chyba jednak poczekam kilka miechów na dozbieranie kaski :) Tylko mam jedno pytanie. Co się stanie, gdy podepnę głośniki z takiego zestawu kina domowego - Link do ampka ONKYO TX-SR 309. Głośniki są 3Ω. Co się stanie? Czy dam radę na takim zestawie przeciągnąć przez kilka miesięcy? :)

Edytowane przez Stealth91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę jak to jest, ten Onkyo ma złączki do głośników typu zacisk, a ja zawsze myślałem że porządny sprzęt powinien mieć nakrętki, przynajmniej na przód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....Rozumiem. Mój Tata ma dwa głośniki ALTUS 110 :) No cóż.

Więc na Amplituner jestem zdecydowany. To jedno z głowy.

Głośniki hmmmm.....chyba jednak poczekam kilka miechów na dozbieranie kaski :) Tylko mam jedno pytanie. Co się stanie, gdy podepnę głośniki z takiego zestawu kina domowego - Link do ampka ONKYO TX-SR 309. Głośniki są 3Ω. Co się stanie? Czy dam radę na takim zestawie przeciągnąć przez kilka miesięcy? :)

Wybij sobie z głowy kolumny o impedancji mniejszej niż 4Ω.

Wyjaśnijcie mi proszę jak to jest, ten Onkyo ma złączki do głośników typu zacisk, a ja zawsze myślałem że porządny sprzęt powinien mieć nakrętki, przynajmniej na przód?

To jest najmniższy model z nowej serii xx9. Kolejne będą lub mają napewno "nakrętki":rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea wątku jest taka:

przy małym (bardzo) budżecie budujemy rozsądny zestaw z możliwością dalszego rozwoju.

Zagadnienie jest ciekawe i warto zasięgać opinii osób doświadczonych.

W tej sytuacji sprawa typu złączek jest całkowicie nieistotna.

W tej fazie oszczędzamy także na okablowaniu. Dobre kable na później.

Nie ma zestawów głośnikowych 3 Ω. A już na pewno nie ALTUS 110.

Głośniki mogą mieć ale po zwrotnicy jest juz inaczej. Dokonaj pomiaru rezzystencji.

Sprawdź w jakim zakresie ONKYO współpracuje z kolumnami.

Im mniejsza impedancja kolumn tym głośniej będa grały ale mogą się czasami palić !

Syn (w fazie Rock&Roll)spalił mi 6-krotnie ALTUSY 140. A tatuś jeździł i kupował kolejne głośniki, żeby "dziecko" miało sprawny zestaw na kolejną balangę.

Sam jak byłem w tym wieku miałem tak samo. Więc zawsze wybaczam.

Skoro masz dostęp do ALTUS 110 (bardzo nieudany model) to kupuj za 1800 fronty.

Później pójdą na tyły. Więc celuj w niewielkie rozmiary.

Ja to już bym nie wytrzymał i puszczał surround 4.0 PS3 & ONKYO & "paczki".

W zakresie wyboru kolumn nie będę Ci doradzał, bo zawsze się taka dyskusja kończy awanturą.

Szukaj wiedzy w magazynie (zwłaszcza w archiwalnych numerach) AUDIO VIDEO. Na www.av.com.pl masz dostęp do spisów treści z ostatnich kilku lat !

W zasadzie red. Filip Kulpa to jedyny zawodowy tester na rynku do którego mam zaufanie.

Trzeba go jednak bardzo analitycznie czytać.

END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Znowu :) Ampek już kupiłem.

Wybór padł na ONKYO TX-SR 309. Na głośniki jeszcze trochę dozbieram, ale....mam okazję odkupić od dobrego znajomego zestaw CANTON MOVIE 65 CX, za niezbyt wygórowaną cenę 450zł. Będę mógł je zobaczyć dopiero w środę, ale chciałbym poznać jakąś opinie o nich ;)

Edytowane przez Stealth91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...