Skocz do zawartości
  • 0
azr

PC --> HDMI --> Samsung C650

Pytanie

Napisano (edytowane)

Witam serdecznie.

Mam pewien problem, który mam nadzieję, uda mi się rozwiązać dzięki Wam.

Do rzeczy, przy oglądaniu filmu (jakiegokolwiek) puszczonego na PC przez HDMI na samsunga c650 i włączonych pseudo 100hz (motion plus) dźwięk z głośników komputerowych (G500 Creative) leci szybciej niż obraz, czy ma ktoś pomysł jak to ogarnąć, zsynchronizować? Używam ReClock, dzięki któremu znika problem 23.976 klatek w filmie i przycinaniu jego przy włączonym motion plus.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Napisano (edytowane)

Bezpośrednio do komputera, przez kartę dźwiękową. Wiem, że właśnie dlatego tak a nie inaczej to wygląda, ale szukam sposobu aby to wyregulować.

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

INPUT LAG TV to jest - spróbuj przełączyć TV w tryb GRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Napiszę kilka rzeczy, aby nie było więcej nieporozumień.

Tryb gra wyłącza motion plus 100hz, a o to przecież nie chodzi, doskonale rozumiem, że to input lag, głownie spowodowany właśnie opcją motion plus, chodzi tylko o możliwość regulacji tego np. aplikacją umożliwiającą opóźnienie dźwięku z PC, kodekiem, czy czymś innym. Widziałem taką opcję w którymś z ustawień w klite codecs pack tylko za cholerę nie pamiętam w którym...

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a nie było to opóźnienie napisów?

No właśnie nie, albo w klite, albo w ReClock, musi być taka opcja, na pewno ktoś już miał taki problem i wpadł na to jak go naprawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Klite to śmieciowa paczka i nie wiem co Co tam wybrałeś do dekodowania dźwięku, jeśli nie FFDShow to proponuję wywalić co masz, zainstalować FFDShow, i tam "Konfiguracja dekodera dźwięku ffdshow" -> zaznaczasz "opóźnienie" i możesz ustawić wartość nawet dla każdego kanału osobno.

92534f6d8321b36a.jpg

Jeśli używasz MPC HC to funkcja regulacji opóźnienia dźwięku jest wbudowana w player (+- na numerycznej), ale w nowych buildach u mnie nie działa, więc ustawiam w FFDShow. Jeśli chodzi o playery które nie korzystają z systemowych kodeków pozostaje sprawdzić czy mają natywnie funkcję typu "audio delay", a jeśli nie to czy pozwalają na wybór zewnętrznych dekoderów i wtedy ustawić FFDShow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wielkie dzięki o to mi chodziło :) Będę dziś kombinował i dam znać jak efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...