Skocz do zawartości
Plesken

XBMC i 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników XBMC - czy komuś się udało odpalić filmy 3D na zasadzie "external player" w XBMC?

Tak sobie dzisiaj siedzę i niby mam troszkę pracy, ale mi się nie chce i zainstalowałem sobie XBMC na laptopie.

Fajna zabawka, ale nie ma 3D :-(. Na początku myślałem aby spróbować podmienić player na taki obsługujący 3D, ale niestety mistrzem w c++ to ja nie jestem (ściągnąłem sobie źródełka).

No cóż... Myślę qpa, ale coś mnie tknęło aby sobie wejść na forum XBMC i tam wyczytałem o możliwości zastosowania zewnętrznego playera. No to myślę jesteśmy w domciu :-).

Jako że na lapku używam linuxa to wybór padł na odtwarzacz 3D bino. Troszkę kombinowania i jest DZIAŁA!

Napisałem skrypt który obsługuje też film jak jest w 2 osobnych plikach.

Niestety, nie posiadam wypasionej grafiki, która by mi to łyknęła i właściwie nie mam komfortu z oglądania i tu też właśnie prośba do forumowiczów, którzy chcieli by nieco zmodyfikować swoje XBMC i podzielić się wrażeniami z osiągniętych wyników na TV. Właściwie "modyfikacja" to złe słowo, ale być może zajdzie potrzeba dopisać jakiś skrypt - także ja pomogę :-).

Ogólnie cała idea sprowadza się do wykorzystania możliwości uruchamiania filmów z zewnętrznych playerów zdaje się od XBMC 9.11. Trzeba w katalogu .xbmc/userdata utworzyć plik playercorefactory.xml o odpowiedniej zawartości według opisu z tej strony.

W moim przypadku jest to:

<playercorefactory>
<players>
  <player name="bino-1file" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
    <filename>/usr/bin/bino</filename>
    <args>"{1}" --output=red-cyan-full-color -f -n</args>
    <hidexbmc>false</hidexbmc>
    <hideconsole>false</hideconsole>
    <warpcursor>none</warpcursor>
  </player>
  <player name="bino-2files" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
    <filename>/home/plesken/bin/3D/2files</filename>
    <args>"{1}"</args>
    <hidexbmc>false</hidexbmc>
    <hideconsole>false</hideconsole>
    <warpcursor>none</warpcursor>
  </player>
</players>
<rules action="prepend">
  <rule filetypes="mkv" filename=".*3D.*.LEFT.|.*3D.*.RIGHT.|.*3D.*.Left.|.*3D.*.Right.|.*3D.*.left.|.*3D.*.right." player="bino-2files"/>
  <rule filetypes="mkv" filename=".*3D.*" player="bino-1file"/>
</rules>
</playercorefactory>

Jako że na laptopie mam tylko osobne strumienia dla oka lewego i prawego (czyli 2 pliki do filmu), więc utworzyłem sobie prosty skrypcik dzięki któremu jak kliknę obojętnie który plik (czy left czy right) to film będzie i tak leciał w 3D. Kod skrypciku to:

#!/bin/sh

BINO=/usr/bin/bino
ifLeft=`echo "$1"|grep "[Ll][Ee][Ff][Tt]"|wc -l`
ifRight=`echo "$1"|grep "[Rr][ii][Gg][Hh][Tt]"|wc -l`


if [ ${ifLeft} != 0 ]
 then
   b=`echo "$1"|awk -F"[Ll][Ee][Ff][Tt]" '{print $1}'`
   right=`ls -1 "${b}"*|grep "[Rr][ii][Gg][Hh][Tt]"`
   ${BINO} --input=separate-left-right "$1" "${right}" --output=red-cyan-full-color -f -n
elif [ ${ifRight} != 0 ]
 then
   b=`echo "$1"|awk -F"[Rr][ii][Gg][Hh][Tt]" '{print $1}'`
   left=`ls -1 "${b}"*|grep "[Ll][Ee][Ff][Tt]"`
   ${BINO} --input=separate-left-right "${left}" "$1" --output=red-cyan-full-color -f -n
fi

Oczywiście jak widać to wypuszczam sobie anaglifa red-cyan (mogę halfsbs).

Wiem że to jest opis bardzo skrócony, ale jeżeli ktoś chciałby spróbować i podzielić się wrażeniami to z chęcią pomogę.

Dotyczy to użytkowników korzystających z linuxa, windowsa, mac'a. W windowsie nie pamiętam już dosa, ale najwyżej skrypty się będzie w php pisało :-)

Także jeżeli ktoś by chciał spróbować i podzielić się wrażeniami z nami to zapraszam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...