Skocz do zawartości
yoyi

Uwagi do S3250R

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

W tym temacie chciałem opisać wady, które przytrafiły się mojemu mBox-wi. Odtwarzacz w tej chwili został odesłany do sklepu celem wymiany na wolny od wad. Tu muszę pochwalić zarówno sklep jaki i serwis HM. Obie firmy stanęły na wysokości zadania - także jeżeli chodzi o obsługę po sprzedażową to PRIMASORT!

A poniżej co nie bangla:

Odtwarzacz zawiesza się (konieczność restartu z wyłącznika z tyłu obudowy) lub samoczynnie się restartuje – nie ma znaczenia, który firmware jest wgrany - podczas:

- przeglądania serwisów internetowych

- przeglądania (szybkie przewijanie zawartości katalogu) dysku sieciowego, dysku wewnętrznego, karty pamięci, zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD podłączonego po USB

- odtwarzania filmów i oglądania zdjęć z dysku sieciowego, dysku wewnętrznego, karty pamięci, zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD podłączonego po USB,

- przewijania filmów podczas oglądania z dysku sieciowego, dysku wewnętrznego, karty pamięci, zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD podłączonego po USB,

- przegrywania danych z PC po kablu na HDD odtwarzacza

- po samoczynnym restarcie lubi sobie zmienić oznaczenia dysku wewnętrznego np. z E: na A: lub D: co się przekłada na nieznajdowanie FTP w PC po jego wcześniejszym przypisaniu.

Także wychodzi na to, że trafił mi się jakiś wyjątkowo wadliwy egzemplarz.

Torrentów już nawet nie próbowałem ustawiać.

Ogólnie bardzo długo nie mógł znaleźć użytkowników sieci domowej.

Z minusów:

Po bardzo krótkim używaniu S3250R uważam, że powinni dodać możliwość odbioru programów TV ze zwykłego sygnału SD takiego jaki jest dostarczany przez sieci kablówek. Po podłączeniu anteny nastąpiło wielkie rozczarowanie a odtwarzacz pokazał mi swój środkowy palec nie znajdując ani jednego kanału. Przy kupnie nie przyszło mi do głowy, że odtwarzacz odbiera tylko i wyłącznie sygnał z anteny DVB-T. TV Panasonic nie ma z tym żadnych problemów. Uważam to za duży minus, bo dla użytkowników kablówki funkcja nagrywania jest kompletnie nie przydatna.

Niestety nie doczytałem, że obsługa UPnP działa tylko w stosunku do innych urządzeń w sieci a sam odtwarzacz już tego nie ma. Także na przyszłość mogliby to dołożyć.

OKO SAURONA jest po prostu MEGA wk.....ce. Nie da się go wyłączyć na stałe. Powinna być opcja DIMMER, bo w nocy czerwone dioda mocy wali po oczach niemiłosiernie.

Kieszeń na dysk zewnętrzny - moim zdaniem bez sensu, że jest ona przykręcana do dysku. Wymusza to jej odkręcenie przy przekładaniu do innych urządzeń w celu zgrania danych. Mam Stora NETGEAR i tam się dysk po prostu wkłada/wciska i zamyka klapkę.

Przy podłączaniu do PC po kablu USB PC widzi tylko jeden dysk (systemowy) i chce go naprawiać ze względu na "dziwne jak dla niego formatowanie" dysku przez mBOx-a. Dysku wewnętrznego nie odnajduje.

Edytowane przez yoyi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bawię się moim R3250S już dwa tygodnie. Nie mam Internetu w domu więc nie jestem w stanie ocenić jak z tej strony to urządzenie się spisuje.

Pierwszy tydzień to były same kłopoty, wynikające z faktu, że zastosowałem przechodzony dysk, który w końcu się rozsypał i sprawa stała się jasna. Teraz miewam zawieszanie systemu, ale wynika to moim zdaniem nie z urządzenia lecz kiepskiej jakości odtwarzanego np. filmu DivX. Zauważyłem też, że niekiedy zawieszanie jest efektem chaotycznego przewijania filmu, zwłaszcza, gdy jednocześnie odbywa się nagrywanie programu DTV - nie żądajmy zbyt wiele, to nie jest stacjonarny wielordzeniowy komputer.

Po podłączeniu do PC po USB rzeczywiście widać tylko jeden dysk, ten w kasecie, ale może kiedyś w firmware zostanie to zmienione. Być może jest to zbędne, bo przy podłączeniu do sieci widoczne są wszystkie dyski jakie są w systemie R3250S. Łączność z PC mój system nawiązuje szybko, natomiast w odwrotną stronę niechętnie, dość długo trzeba czekać, sądzę, że wynika to z ustawień w mojej sieci.

Oko Saurona, piękne określenie, rzeczywiście, pierwsze wrażenie wrażenie po włączeniu tunera było porażające. Po wstawieniu pierścionka wyciętego z białego kartonu z papieru o gramaturze 160 jest znaczenie lepiej, ale sądzę, że przy najbliższej okazji dodam drugi taki filtr. To się daje wyłączyć na stałe - jest na to odpowiednia opcja w setupie, przynajmniej tak jest w przypadku najnowszego firmware, chyba 748. Co prawda wówczas urządzenie wydaje się być ślepe i głuche, przynajmniej jak się patrzy na jego płytę czołową. Przydał by się maleńki wskaźnik jako oznaka życia czy też stanu urządzenia.

Ja osobiście za największy plus uważam możliwość nagrywania i jednoczesnego odtwarzania - Timeshift zupełnie jest niepotrzebny. Rewelacją jest też dla mnie możliwość nagrywania z dwu różnych Mux'ów, to zasługa dwu tunerów.

Przypadkowo też rozszyfrowałem bardzo wygodną możliwość programowania nagrywania audycji z poziomu EPG przy użycia klawisza PROGR REC. Nie jest to opisane w polskiej instrukcji obsługi, w oryginalnej anglojęzycznej jest.

Miałem też problem z programowaniem, wynikający z faktu, że nie wykonałem odpowiedniej sekwencji w setupie. Mianowicie nie wystarczy zdać się na automat czasu wynikający z sygnału DVB-T, trzeba też określić strefę czasową a mianowicie GMT+1. Bez tego nie daje się zaprogramować audycji, która rozpocznie się za mniej niż 1 godzinę, czyli np. za 15 minut.

Zauważyłem problem przy odtwarzaniu na Popcornie B110 pliku nagranego na R3250S - przewijanie wstecz nie jest możliwe, zaś do przodu i owszem, tylko że w momencie zatrzymania przewijania następuje cofnięcie wstecz, trzeba np. reklamy przewinąć na czuja powiedzmy aż na koniec + 2 minuty filmu i wtedy można wcisnąć play. Dzieje się to zarówno przy odtwarzaniu pliku z dysku jak i po sieci.

Co do życzeń to chętnie bym widział następujące zachowanie R3250S po załączeniu z pilota: nie Browser lecz ostatnio oglądany program DVB-T.

Aha, no i przydał by się klawisz RESET z przodu, bo wyłączanie hebelkiem z tyłu jest i kłopotliwe, no i pewnie nie służy dobrze dyskom.

I jeszcze jedno - zauważyłem, że jak R3250S "pójdzie w kimę" to spada poziom sygnału w kablu antenowym, który idzie z tunera do karty w komputerze PC.

Pozdrowienia,

a.

Edytowane przez ams8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym temacie chciałem opisać wady, które przytrafiły się mojemu mBox-wi. Odtwarzacz w tej chwili został odesłany do sklepu celem wymiany na wolny od wad. Tu muszę pochwalić zarówno sklep jaki i serwis HM. Obie firmy stanęły na wysokości zadania - także jeżeli chodzi o obsługę po sprzedażową to PRIMASORT!

A poniżej co nie bangla:

Odtwarzacz zawiesza się (konieczność restartu z wyłącznika z tyłu obudowy) lub samoczynnie się restartuje – nie ma znaczenia, który firmware jest wgrany - podczas:

- przeglądania serwisów internetowych

- przeglądania (szybkie przewijanie zawartości katalogu) dysku sieciowego, dysku wewnętrznego, karty pamięci, zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD podłączonego po USB

- odtwarzania filmów i oglądania zdjęć z dysku sieciowego, dysku wewnętrznego, karty pamięci, zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD podłączonego po USB,

- przewijania filmów podczas oglądania z dysku sieciowego, dysku wewnętrznego, karty pamięci, zewnętrznego odtwarzacza CD/DVD podłączonego po USB,

- przegrywania danych z PC po kablu na HDD odtwarzacza

- po samoczynnym restarcie lubi sobie zmienić oznaczenia dysku wewnętrznego np. z E: na A: lub D: co się przekłada na nieznajdowanie FTP w PC po jego wcześniejszym przypisaniu.

Także wychodzi na to, że trafił mi się jakiś wyjątkowo wadliwy egzemplarz.

Torrentów już nawet nie próbowałem ustawiać.

Ogólnie bardzo długo nie mógł znaleźć użytkowników sieci domowej.

Z minusów:

Po bardzo krótkim używaniu S3250R uważam, że powinni dodać możliwość odbioru programów TV ze zwykłego sygnału SD takiego jaki jest dostarczany przez sieci kablówek. Po podłączeniu anteny nastąpiło wielkie rozczarowanie a odtwarzacz pokazał mi swój środkowy palec nie znajdując ani jednego kanału. Przy kupnie nie przyszło mi do głowy, że odtwarzacz odbiera tylko i wyłącznie sygnał z anteny DVB-T. TV Panasonic nie ma z tym żadnych problemów. Uważam to za duży minus, bo dla użytkowników kablówki funkcja nagrywania jest kompletnie nie przydatna.

Niestety nie doczytałem, że obsługa UPnP działa tylko w stosunku do innych urządzeń w sieci a sam odtwarzacz już tego nie ma. Także na przyszłość mogliby to dołożyć.

OKO SAURONA jest po prostu MEGA wk.....ce. Nie da się go wyłączyć na stałe. Powinna być opcja DIMMER, bo w nocy czerwone dioda mocy wali po oczach niemiłosiernie.

Kieszeń na dysk zewnętrzny - moim zdaniem bez sensu, że jest ona przykręcana do dysku. Wymusza to jej odkręcenie przy przekładaniu do innych urządzeń w celu zgrania danych. Mam Stora NETGEAR i tam się dysk po prostu wkłada/wciska i zamyka klapkę.

Przy podłączaniu do PC po kablu USB PC widzi tylko jeden dysk (systemowy) i chce go naprawiać ze względu na "dziwne jak dla niego formatowanie" dysku przez mBOx-a. Dysku wewnętrznego nie odnajduje.

No muszę pochwalić sklep, w którym kupowałem mojego M-box-a oraz firmę Human Media.

Sama operacja wymiany trwała bardzo długo (podobno w Human czekali na transport), ale za to nie robiono z nią żadnych problemów. Okazało się, że była padnięta płyta i wymieniono mi sprzęt na nowy.

Po dłuższym testowaniu mogę śmiało polecić każdemu kto się waha czy kupić czy też nie.

Niestety z minusów nic nie ubyło a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluję udanej reklamacji!

U mnie okazało się, że wszystkie kłopoty, polegające głównie na zwieszaniu się systemu, brały się z dysków, które podłączałem wewnątrz. To były starsze dyski, 160, 320 GB, większym poborze prądu i wydzielaniu ciepła. Przede wszystkim bardzo się grzały. Nawet dysk 2,5 calowy sprawiał kłopoty. Po zamontowaniu dysku z serii green power zalecanej przez Human Media (u mnie to jest Western Digital WD15EURS) zawieszanie się zniknęło zupełnie. Zdaniem Human Media większość odtwarzaczy bazujących na tym samym procesorze co S3250R cierpi na tę samą termiczną przypdałość dyskową.

Mam pytanie: czy i u Pana także po wejściu w EPG opisy programów są bardzo skąpe, u mnie na przykład jest to powtórzenie tytułu i co najwyżej notka, że jest to film sensacyjny, nic więcej. Mam tuner polski DTV-421T i tam są widoczne bardzo obszerne opisy. Może to sprawa firmware, kolejna wersja mam nadzieję poprawi tę sprawę.

Co do wspomnianego wcześniej problemu z przewijaniem plików nagranych na R3250S a odtwarzanych na Popcornie B110 - po zainstalowaniu nowej wersji firmware B110 przewijanie do przodu jest już prawidłowe.

Pozdrowienia,

a.

Edytowane przez ams8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tymi dyskami. Ja przy kupnie odtwarzacza pytałem się dwa razy jakie dyski kupić, żeby problemów nie było stąd była pewność, że problemem jest sam odtwarzacz.

Co do EPG to

Po bardzo krótkim używaniu S3250R uważam, że powinni dodać możliwość odbioru programów TV ze zwykłego sygnału SD takiego jaki jest dostarczany przez sieci kablówek. Po podłączeniu anteny nastąpiło wielkie rozczarowanie a odtwarzacz pokazał mi swój środkowy palec nie znajdując ani jednego kanału. Przy kupnie nie przyszło mi do głowy, że odtwarzacz odbiera tylko i wyłącznie sygnał z anteny DVB-T. TV Panasonic nie ma z tym żadnych problemów. Uważam to za duży minus, bo dla użytkowników kablówki funkcja nagrywania jest kompletnie nie przydatna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wspomnianego wyżej OKA SAURONA XD W ustawieniach swojego mboxa znalazłem opcje wyłączenia światła panelu czołowego ale działa tylko gdy urządzenie jest włączone ( odtwarza film lub same menu ) natomiast gdy przełączam je w tryb czuwania zapala się najpierw na niebiesko potem na czerwono i nie udało mi się tego już przestawić. Mógł by ktoś opisać jak w swoim odtwarzaczu wyłączył to czerwone światełko? Zaczyna mnie przerażać zwłaszcza w nocy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to każdy wpadał na inny pomysł :)

Z zewnątrz:

- okleić kółko czarną taśmą izolacyjną

- pomalować kółko czarnym markerem

Od środka

- pomalować markerem diodę

- to samo ale mazanie po przeźroczystym kółku

- jakiś kartonik między kółko a diodę itp.

I ostatecznie :)

- przeciąć kabelek zasilający diodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...