Skocz do zawartości
kil

1080p 24Hz/23.978Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu próbuję zrozumieć zagadnienie obrazu nadawanego w formacie 1080p 24p - i wydaje mi się, że wiem trochę o co biega. Posiadam projektor epson tw3500, który przyjmuje takowy sygnał. Sam sygnał puszczam z Popcorn Hour a110 jako 1080p 24p. Czy są to optymalne ustawienia? Przeczytałem na avsforum, że większość filmów jest nagranych w 1080p 23.978Hz w związku z tym przy ustawieniach na 24p w odtwarzaczu i takowym formacie, może pojawić się spory judder. Zastanawiam się czy ustawienie popcorna na 23,978 i puszczenie obrazu na tw3500 który przyjmuje 24p będzie ustawieniem optymalnym. CO o tym myślicie? Jakich ustawień sami używacie? Przestawienie popcorna na 24p znacznie poprawiło "wrażenie ruchu" - nie skacze niemiłosiernie jak to było przy 60Hz - bardzo mi zależy na poprawnych ustawieniach ponieważ przy obrazie ok 120cali każda mała zmiana obrazu robi wielką różnicę:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to nie ma tez 60Hz tylko 59.94Hz oraz 30Hz tylko 29.97Hz. Wszystko to mocno komplikuje zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to nie ma tez 60Hz tylko 59.94Hz oraz 30Hz tylko 29.97Hz. Wszystko to mocno komplikuje zycie.

To w takim razie o co chodzi w całym zamieszaniu z procesorami i3 które ponoć mają problemy z obrazem 23.976Hz - zamiast tego puszczają 24Hz/p i jest problem z judderem?

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam trybu 50hz (PAL) i mam idealną płynność ruchu i z mkv i blu-ray - źródłem jest komp. Przy 24Hz też nie raz miałem jakby "zawachanie" klatki teraz tego nie mam. Problemem sa filmy hd-dvd które mam bo one są 30Hz ale od czego jest tryb 60Hz (NTSC):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 50Hz to 50 i nie ma zadnych durnych zaokraglen. Z 60Hz czyli 50.xxx wielokrotnie mialem problemy w przypadku komputera + projektor. Zwykle projektor mial niewlasciwe odswiezanie jesli nie dostawal dokladnie tego co mu pasowalo.

Na szczescie pod Linuxem odpowiednie modeline'y na podstawie danych z dokumentacji projektora zalatwialy sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy i3 będzie dobrym wyborem czy raczej postawić na AMD i oddzielną grafikę Radeon seria 5xxx lub GF 430?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Radeonie mozna ustawic 23.976 U mnie gdy tak ustawie to judder/jitter = 0.004ms wiec jest niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy i3 będzie dobrym wyborem czy raczej postawić na AMD i oddzielną grafikę Radeon seria 5xxx lub GF 430?

Gf 430 B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Radeonie mozna ustawic 23.976 U mnie gdy tak ustawie to judder/jitter = 0.004ms wiec jest niezle.

W jaki sposób można sprawdzić judder/jitter?

Generalnie widzę, że chyba skieruje się w kierunku Radeonów niż Nvidii?

Jaki konkretnie model posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W jaki sposób można sprawdzić judder/jitter?

Generalnie widzę, że chyba skieruje się w kierunku Radeonów niż Nvidii?

Jaki konkretnie model posiadasz?

W mpc-hc po nacisnieciu ctrl+j lub ctrl+4 pokazuja sie statystyki odtwarzania i jest tam miedzy innymi jitter.

Ja uzywam 5770.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat.

W końcu złożyłem HTPC i podłączyłem do Epsona. Sygnał z kompa Radeon 5570 24p - używanie windowsa jest koszmarem (tzn kursor + pulpit = koszmarne opóźnienie). Co do samych filmów sam nie wiem czy jest ok i tu powstaje pytanie, czy istnieje jakiś sposób żeby sprawdzić czy wysyłam obraz w optymalnym formacie - czy jedyną metodą jest metoda organoleptyczna;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze 24p sie nie nadaje do codziennego uzytku, do filmow natomiast jest idealne (tych w 24p). Ustawiles 24 czy 23.976? Wlacz film w mpc-hc i ctrl+j. Linie powinny byc rowne i isc rownolegle, no i popatrz ile wynosi jitter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

ustawiłem 24p

zabieram się za testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec lepiej ustaw w Catalyst Control Center 23 bo to tak naprawde jest 23.976 i wtedy plynnosc jest idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kil - Przeczytaj prosze wiadomosc na pw, bardzo mi zalezy ;) (sorki ze w tym temacie)

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety obraz jest 24p - w Catalyst Center mam do wyboru jedynie 24Hz/24p nie ma nigdzie 23.976 - gdzie mogę to ewentualnie zmienić?

Jaki powinien być optymalny judder/jitter - mam coś ok 0,012ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jitter to juz jest ok. Ale dziwi mnie ze nie masz 23Hz do wyboru w CCC..Moze sprobuj nowsze sterowniki zainstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...