Skocz do zawartości
kil

Odbiornik IR do pilota Harmony One

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Części do HTPC zamówione i pozostał mi jeden nierozwiązany problem. Jak podłączyć Harmony One do HTPC. Rozumiem, że potrzebuje odbiornika IR USB. Tylko niestety nigdzie nie mogę takowego znaleźć. W internecie widziałem zestawy do samodzielnego montażu ale niestety nie mam czasu i talentu do takich zabaw. Możecie polecić jakiś konkretny model i miejsce gdzie można taki odbiornik kupić. Czy po podłączeniu po USB takiego odbiornika trzeba jeszcze instalować jakieś konkretne oprogramowanie żeby xbmc działał przy pomocy Harmony One?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym są dostepne piloty do komputera z odbiornikiem IR USB w cenie od 10 zł. Sądzę, że można wykorzystać sam odbiornik IR do współpracy z Harmony One.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym są dostepne piloty do komputera z odbiornikiem IR USB w cenie od 10 zł. Sądzę, że można wykorzystać sam odbiornik IR do współpracy z Harmony One.

Możesz podać przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę nie wprowadzać kolegę w błąd bo jeszcze źle kupi i będzie kwas ... z tego co widzę to tylko ten pierwszy jest IRDA, a reszta to radiowe a tych już z Harmony nie zgra.

PS. ja dorwałem instrukcje jak łatwo zrobić sobie czujnik IRDA samemu i jutro zaczynam lutowanie ... Robienie takiego czujnika ma sens jak jest odpowiedni port na płycie.

Pozdrowiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmkomp.

A co? Czyżby zaczęli dodawać odbiornik na USB do Logitech Harmony One?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem polecany na forum XBMC odbiornik IR HP:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230584630148&ssPageName=ADME:L:OU:PL:1123

Całość (liczając przesyłkę z HK) wyszła jakieś 57 zł.

To jest raczej to samo co to z linka powyżej:

http://allegro.pl/no...1464269205.html

tylko w ładniejszej obudowie :-) i ... wychodzi ponad 3x drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się czy te piloty nie są przypadkiem radiowe (jakieś dziwne antenki wystawały:)

Niestety na allegro nie można znaleźć IRDA oddzielnie więc chyba pozostaje ten pierwszy pilot lub zamawianie przez ebay.

Napisz kolego jak idą prace z lutowaniem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się czy te piloty nie są przypadkiem radiowe (jakieś dziwne antenki wystawały:)

Niestety na allegro nie można znaleźć IRDA oddzielnie więc chyba pozostaje ten pierwszy pilot lub zamawianie przez ebay.

Napisz kolego jak idą prace z lutowaniem

Zabrałem się za liczenie ile co kosztuje a tu patrze na allegro i widze port IRDA za 2,98zł i to jeszcze niedaleko mnie :) .. hyhy i mi się odechciało lutowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem polecany na forum XBMC odbiornik IR HP:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230584630148&ssPageName=ADME:L:OU:PL:1123

Całość (liczając przesyłkę z HK) wyszła jakieś 57 zł.

Działa z Harmony One? Jak długo czekałeś na przesyłkę? - rzeczywiście nie każdy IR działa z pilotami logitech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa z Harmony One? Jak długo czekałeś na przesyłkę? - rzeczywiście nie każdy IR działa z pilotami logitech

Teoretycznie każdy odbiornik IR będzie działał z Harmony - to w zasadzie tylko kwestia sterowników. Jedne są standardowo obsługiwane przez system inne wymagają własnych.

Na swoje zamówienie jeszcze czekam. Jako że to zwykła przesyłka pocztowa może i 3 tyg iść. (niemniej kiedys byłem zaskoczony jak jedno zamówienie z HK dotarło do mnie do Wawy w 4 dni - zamówionie w poniedziałek, odebrane w piątek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę po tym wątku i niektórzy mylą pojęcia. Odbiornik podczerwieni do pilota, a czujnik IRDA to dwie różne rzeczy i zazwyczyczaj absolutnie niekompatybilne. Choćby dlatego że działają na innych częstotliwościach. Określenie "IRDA" odnosi się do interfejsu służącego do transmisji danych, gdzie nośnikiem tym danych jest światło podczerwone. Pilot zdalnego sterowania nie transmituje danych tylko przesyła impulsy sterujące do odbiornika IR, nie IRDA. Określenie "pilot Harmony sprzedawany w komplecie z czujnikiem IRDA" jest niewłaściwe, gdyż taki zestaw nie istnieje i nigdy nie istniał.

Na tym też polega różnica w cenach i aplikacjach czujników podczerwieni sprzedawanych na Allegro. Dobra rada jest więc taka, czytajcie dokładnie opisy w aukcjach, żeby nie wpuścić się w kanał.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy mógłbys kolego wkleić linka z jakąś propozycją z allegro - już pogubiłem się w tym wszytskim, a pilnie potrzebuje pilota do HTPC (tzn uzywać pilota)

http://allegro.pl/nowy-pilot-do-pc-i-do-laptopa-i1488409384.html

Skłaniam się ku propozycji przedmówcy ponieważ muszę mieć sprzęt szybko

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób podłączacie swoje logitechy do HTPC?:)

Znalazłem jeszcze taki zestaw - tylko nie wiem po co mi pilot - chyba pozostanę przy zestawie za 12pln ponieważ potrzebuję tylko odbiornika.

http://www.nokaut.pl/akcesoria-do-laptopow-pozostale/pilot-dell-media-center-mce-notebook-pc.html

Zaczynają się schody:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1762707.html#8486338

sam nie wiem czy to zadziała z Harmony ONE - chyba zadziała:) kupuje

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw Maxter Plus .. producent to nasza polska firma Elmax

ELMAK ->link

Świetnie działa pod windą XP, win 7 64 bit i XBMC live (podłanczasz i działa)

Co do kompatybilności z Harmony to u mnie jeszcze nie sprawdzałem, ale sąsiad ma XBMC pod windą 7 i u niego Harmony działa bez problemu na w.w zestawie.

web_w_blistrze.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik doszedł. Windows 7 po podłączeniu zainstalował sterowniki, w oprogramowaniu do Harmony ONE dodałem urządzenie jako firma Microsoft i MCE Keyborad - po aktualizacji pilota niestety nie działa. Macie jakieś pomysły co źle robię. Podczas nasikania przycisków na pilocie, świeci się lampka na odbiorniku.

dodam jeszcze, że odbiornik jest chyba wykrywany przez system jako urządzenie Microsoftu

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, chyba ryzyko zakupu śmiecia za 12PLN się nie opłaciło - nie mam pojęcia jak zmusić go do działania.

Odbiornik IR jest rozpoznawany jako "urządzenie sterujące HID", podczas naciskania przycisków na pilocie, zapala się lampka na odbiorniku - poza tym koniec. Skonfigurowałem go jako "MCE Keyboard" i na wyświetlaczu pilota pojawia się niemal cała klawiatura do wyboru, niestety nic nie działa. Odbalam XBMC, WMC i zero reakcji, próbowałem kombinować z programami IR Server, iMON i jeszcze kilkoma, niestety nie mam czasu na takie zabawy, zwłaszcza, że dużo osób mówi, że u nich działa bezpośrednio po podłączniu (ludzie z avsforum).

czy po prawidłowym podłączeniu pilota powinienem być w stanie sterować Windowsem z poziomu pilota czy dopiero po włączeniu XBMC to zadziała?

Daje sobie jeszcze czas do jutra, jeśli tego nie zrobię to kupuję kolejnego pilota:) chyba MAXTERA plus i mam nadzieję, że zadziała od razu po podłączeniu.

Jeżeli ktoś wie jak poradzić sobie z problemem będę bardzo wdzięczny za każdą radę

Z nowych wiadomości:

Pilot za 12PLN działa - można sterować XBMC - ale nie mogę ustawić Harmony ONE tzn odbiera kody z pilota za 12pln ale później nie wiem dlaczego odbiornik ich nie łapie

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż...nie wiedziałem że nie dają do logitecha odbiornika - zawsze sądziłem że to piloty przedewszystkim do komputera i ten jest w komplecie

to co kupiłeś kolego to owszem odbiornik podczerwieni ale działający w standardzie RC6 czyli w takim w jakim działają piloty do windows media center - jest on niekompatybilny z klasycznym sterowaniem podczerwienią.....

IRDA to przesyłanie danych przez podczerwień a to z kolei zupełnie inna bajka.....

zobacz w instrukcji czy ten logitech współpracuje z MCE/RC6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba jest odwrotnie - logitech potrzebuje RC6 (ponieważ w takim standardzie pracuje) natomiast mój odbiornik pracuje w RC-201

Dzisiaj zamówiłem to samo co kolega kilka postów wyżej

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot dzisiaj przyszedł. Działa od razu po podłączeniu, jak skonfiguruje harmony one to napiszę coś więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...