Skocz do zawartości
dariokowal

ODTWARZANIE MUZYKI czy tylko tak?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt mam od wczoraj, więc za wiele się nie nauczyłem i naczytałem. Podłączyłem, ok, na razie spokojnie, przerzuciłem pliki, jasne, wszystko gra. Chcę odtwarzać muzykę ... a tu wielka kupa! Odtwarzanie muzyki to tylko wybranie katalogu i tak jak zdjecia jedno po drugim, nie ma nawet opcji shufle? nie można dodać katalogów do odtwarzania? Moze tak jak przeglądanie sieci, jest jakiś odtwarzacz muzyczny? może ktoś znalazł coś w tym rodzaju, no chociaż aby odtwarzał nie w kolejności i czytał listy m3u bądz cokolwiek, bo utwór jeden po drugim tylko z jednego katalogu, to wybaczcie ale po co w ogóle odtwarzanie muzyki, chyba tylko po to aby robił za magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mam od wczoraj, więc za wiele się nie nauczyłem i naczytałem. Podłączyłem, ok, na razie spokojnie, przerzuciłem pliki, jasne, wszystko gra. Chcę odtwarzać muzykę ... a tu wielka kupa! Odtwarzanie muzyki to tylko wybranie katalogu i tak jak zdjecia jedno po drugim, nie ma nawet opcji shufle? nie można dodać katalogów do odtwarzania? Moze tak jak przeglądanie sieci, jest jakiś odtwarzacz muzyczny? może ktoś znalazł coś w tym rodzaju, no chociaż aby odtwarzał nie w kolejności i czytał listy m3u bądz cokolwiek, bo utwór jeden po drugim tylko z jednego katalogu, to wybaczcie ale po co w ogóle odtwarzanie muzyki, chyba tylko po to aby robił za magazyn.

Poradziłem sobie z tym wrzucając dane mp3-ki do winampa (przez sieć WiFi).

Następnie ustawiam kolejność tak jak chcę (losowo czy wybrane katalogi) i zapisuje je w odtwarzaczu.

Po włączeniu ukazują się tylko te wybranych wcześniej utworów. Mój MBox R3150S czyta listy m3u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może uda Ci się wykorzystać UPNP z głównego menu - powinno Ci być wygodniej.

Jeśli masz jakiś serwer DLNA/UPNP, to będziesz mógł korzystać z playlist udostępnianych przez serwer.

Jeśli masz dysk sieciowy NAS, to sprawdź, czy on nie ma takich możliwości.

Na pewno możesz też rozgłaszać w ten sposób muzykę z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale jak widzę jedynym ratunkiem jest tworzenie list w winampie i wrzucanie ich na dysk odtwarzacza. Po to kupiłem to cudzo aby zlikwidować cały bałagan wynikający z tego, że muzyka na jednym , jakieś filmy tu i tam, a zdjecia i filmy z wakacji jeszcze gdzie indziej. Teraz mam porządek, jednakże żałuję, ze te odtwarzacze nie mają takiego menu jakie mają np tv samsung (led) czy ps3, gdzie można sortować, podglądać i tworzyć listy lub przeglądać katalogami.

Dysk NAS zlikwidowałem, musiał chodzić przez cały czas bo był na strychu (głośno chodził) a teraz wyłączam i włączam kiedy chcę. Poza tym po sieci większe pliki np z kamery HD się przycinały lub spowalniał dźwięk, teraz jest idealnie ale nie ma funkcji, cóż, da się z tym żyć, jednak nie wiem czemu pod linuxem nie można zrobić intuicyjnego menu np tak jak menu główne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...