Skocz do zawartości
Kerad77

KD Panasonic SC-PT880 + Plazma TX-P42X20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, bo chce zakupić KD które najlepiej aby współpracowało z telewizorem (obsługa poprzez viera link).

Zastanawiam sie nad modelem Panasonic SC-PT880, lub jego mniejszym bratem SC-PT580.

Doczytałem ze oba modele różnią się jedynie tylnymi głośnikami, ale czy na pewno tylko tyle je różni?

Zasadniczo sypialnia w której sie to będzie znajdować ma wymiary nie za duże, bo 4m x 3,5m, czyli 14m2.

Do TV za pomocą kabla HDMI podłączam laptopa, z którego odtwarzam filmy w formacie mkv. W TV jest wyjście optyczne, którym zamierzałem podłączyć dźwięk do KD. Czy TV na tym wyjściu w modelu TX-P42X20 podaje dziek w formacie DD 5.1, czy nagle zrobi mi sie wersja stereo? Laptop niestety nie posiada wyjścia optycznego, jedynie przez HDMI podaje dźwięk.

Bo oba te modele nie maja wejścia HDMI, które rozwiązało by ten dylemat. Dlatego zwracam sie do Was o rozwianie moich wątpliwości, lub zmienienie toku myślenia. Do TV jest również podłączony tuner satelitarny, ale niestety nie poprzez HDMI, gdyż go nie posiada.

KD zamierzam używać głównie do oglądania filmów, lecz również czasami do słuchania muzyki, jak to w sypialni...

Z góry dziękuje za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC-PT580 i 880 oraz TX-P42X20 posiadają ARC (kanał zwrotny audio) więc wystarczy podłączyć kino i tv kablem hdmi (optyczny zbędny).

Obawiam się, że nie będzie dźwięku 5.1 ze żródeł zewnętrznych, a jedynie z wbudowanych w tv tunerów DVB-T i DVB-C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego będziesz używał KD?

KD zamierzam używać głównie do oglądania filmów, lecz również czasami do słuchania muzyki, jak to w sypialni...

Obawiam się, że nie będzie dźwięku 5.1 ze żródeł zewnętrznych, a jedynie z wbudowanych w tv tunerów DVB-T i DVB-C.

No właśnie o ten dźwięk najbardziej mi się rozchodzi, ale to jeszcze nie jest 100% pewność ze go nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze "sklepu dla idiotow" i trochę jednak zmieniłem koncepcje jak zobaczyłem na żywo tego panasonica...

Za to wpadł mi w oko amplituner DENON AVR-1311 ponieważ już widzę ze ma Dolby TrueHD i inne dekodery dźwięku, których w/w panasonic raczej nie ma.

Czy mój nowy wybór jest godny zainteresowania? Do tego trzeba by było dokupić kolumny w systemie 5.0 bo i tak przekroczę wstępnie zaplanowany połap cenowy, wiec na suba będzie trzeba poczekać...

W MM proponowali mi kolumny firmy Wharfedale Vardus 250, ale krzyczeli sobie za nie ok 900pln, sadze ze na pewno zaproponujecie mi coś tańszego, a równie dobrego jak nie lepszego...

Dzieki jeszcze raz za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój nowy wybór jest godny zainteresowania?

na pewno godniejszy niż ten wynalazek panasa :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w cenie ok 1000pln, bo tyle gdzieś kosztuje DENON AVR-1311 jest jeszcze coś godnego uwagi, czy raczej już skłaniać sie ku denonowi?

Oraz jakie kolumny polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 508 i Quadral Quintas 5000

Zarowno ampli(ok. 1500pln) jak i glosniki zdecydowanie zawyzaja budżet.

Jeszcze znalazłem w podobnej cenie do Denona model Yamaha RX-V467.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na placu pozostały dwa modele amplitunerów:

1/ Denon 1611 (ma duza przewage nad 1311)

2/ Onkyo 508

Teoretycznie te dwa modele sa bardzo porównywalne, przynajmniej dla mnie (laika) wiec liczę na Wasza pomoc nadal w tym temacie.

Do tego myślałem nad kolumnami :

1/ M-audio HTS700

2/ Koda 707

3/ inne propozycje

Musial bym sie obejsc bez suba narazie, a pozniej ewentualnie gdzies na promocji zakupic Magnata 201.

No chyba ze cos mi doradzicie lepszego.

Jeszcze raz dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade jutro do sklepu i na stronce wyszukalem kolumny wg ceny.

Pomozcie prosze ktore wg Was sa godne uwagi.

Wacham sie jeszcze co do amplitunera, czy denon 1611, czy onkyo 508.

A wiec kolumny dostepne w w/w sklepie to:

1/M-audio 9920 (595pln)

2/Taga TAV-305 (749pln)

3/M-audio HTS700 (799pln)

4/Taga TAV-405 (899pln)

5/QQ5000 (1170pln)

Ktore poza punktem 5 polecacie, bo i tak widze ze w zalozonej kwocie sie nie zmieszcze :(

Ale wiadomo wolal bym skonczyc blizej niej niz dalej z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore poza punktem 5 polecacie, bo i tak widze ze w zalozonej kwocie sie nie zmieszcze :(

Ale wiadomo wolal bym skonczyc blizej niej niz dalej z zakupem.

lepiej skończyć nieraz dalej niż bliżej

poza punktem 5 żadnych

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat kolumn TAGA TAV606 v2, sa 1/3 ceny tańsze niż QQ5000.

w podobnej cenie jest taki zestaw RUBICON

http://www.audiostrefa.pl/rubicon_rp-26_mkii_f_c_s-p-707.html

, piszę o nim bo sam go posiadam i naprawdę bardzo ładnie, czysto brzmi, bez żadnego podbijania tonów. tak jak utwór jest nagrany (jak na moje ucho), słuchałem kilku modeli tej firmy i naprawdę klasa dźwięk jak za ta kwotę, słuchałem też Koda, Taga, Jamo w cenie do ok. 1000 zł ... JAKOŚCIOWA PRZEPAŚĆ !!

...taka alternatywa dla tych prostych zestawów, które podałeś

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w tej samej cenie rubicon RP16 i RP26, obydwa MKII. I dalej nie wiem na ktore sie zdecydowac, czy te Rubicon'y, Tagi 606, czy jednak QQ5000.

A Krakow z tego co zauważyłem nastawiony jest na klientów z grubym portfelem i tych niskobudżetowych kolumn nie ma gdzie posłuchać nawet :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w tej samej cenie rubicon RP16 i RP26, obydwa MKII. I dalej nie wiem na ktore sie zdecydowac, czy te Rubicon'y, Tagi 606, czy jednak QQ5000.

A Krakow z tego co zauważyłem nastawiony jest na klientów z grubym portfelem i tych niskobudżetowych kolumn nie ma gdzie posłuchać nawet :(

w Krakowie jest sklep przy rondzie mateczny i tam maja duzy wybor kolumn jak i wzmacniaczy/amplitunerow z ktorymi mozesz sobie wszystko porownac, podlaczyc i grac ile Ci pasuje, wiec na pewno znajdziesz cos dla siebie w pulapie cenowym jaki Cie zadowoli.

Ceny do negocjacji!

pozdr i polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem tam dzis i sluchalem RP16, oraz RP26 to powiem ze nie wiem czemu RP16 sa drozsze.

Ogólnie RP16 graja niższymi tonami takimi lekko stłumionymi, w porównaniu do RP26, oczywiście na tych samych nastawach.

Wygląda ze RP26 graja bardziej średnimi i wysokimi sa bardziej wyraziste, przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

Bo jak podpięli mi same RP16 to jak nie mialem porownania do 26 to calkiem ladnie graly.

Wczesniejsze porownanie robilem na zasadzie balansu ze na lewym kanale jeden glosnik, a na drugim kanale inny i poprzez balans porownywalem odsluch. RP16 jest mniejszy od RP26.

Szkoda ze nie mieli tam Tag 606v2 bo juz bym mial wszystko na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już zdecydowałem sie na amplituner Denon AVR1611 z zestawem kolumn QQ5000 (z uwagi na płeć piękną której rubicony się nie podobały).

Nie wiem którym przewodem podpiąć fronty i centralny, kolega z firmy CA radzi mi dwa przewody:

1/ Caliber wersja srebrzona 2x2,5mm symbol z tego co na necie znalazłem CS225S,

2/ Phonocar wersja srebrzona (ponoć więcej srebra niż w modelu powyższym) ale przekrój tylko 2x2mm.

Cenowo wyglądają podobnie czyli 7pln/m.

O phonocar na necie nic nie moglem znalesc...

Cena powyższa jest cena ostateczna, bo odbieram na miejscu, także brak wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już zdecydowałem sie na amplituner Denon AVR1611 z zestawem kolumn QQ5000 (z uwagi na płeć piękną której rubicony się nie podobały).

Nie wiem którym przewodem podpiąć fronty i centralny, kolega z firmy CA radzi mi dwa przewody:

1/ Caliber wersja srebrzona 2x2,5mm symbol z tego co na necie znalazłem CS225S,

2/ Phonocar wersja srebrzona (ponoć więcej srebra niż w modelu powyższym) ale przekrój tylko 2x2mm.

Cenowo wyglądają podobnie czyli 7pln/m.

O phonocar na necie nic nie moglem znalesc...

Cena powyższa jest cena ostateczna, bo odbieram na miejscu, także brak wysyłki.

Bierz grubsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, juz wszystko skompletowane, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie na amplitunerze jest napisane aby stosować głośniki o impedancji 6-16 Ohm, a Quadrale maja 4-8 Ohm.

Jak to sie bedzie miało w praktyce, bo jest 2 Ohm'y różnicy, czyli będzie większy prąd płynął przy 4 Ohmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, juz wszystko skompletowane, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie na amplitunerze jest napisane aby stosować głośniki o impedancji 6-16 Ohm, a Quadrale maja 4-8 Ohm.

Jak to sie bedzie miało w praktyce, bo jest 2 Ohm'y różnicy, czyli będzie większy prąd płynął przy 4 Ohmach.

Wszystko w porządku , podłączaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sub dokupic do mojego zestawu czyli QQ5000 i denon 1611, bo jednak w filmach basu brakuje :(

Rozmiar pokoju przypomne to 14m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy głośnym słuchaniu ampli który nie radzi sobie z 4 omami szybko się zagotuje albo zadziała zabezpieczenie.....wziąłeś kable srebrzone?bez sensu - to jeden wielki bubel - nie miesza sie materiałów bo to psuje dźwiek a srebro ma jedną bardzo przykra właściwośc w takim zestawieniu - prąd płynie szybciej(znaczy elektrony)przez co góra nie trzyma się kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do suba, to czy jamo sub 200 bedzie ok, czy lepiej 210 do tych quadrali.

Z tanszych markowych sa jeszcze Koda SW1000, Taga TSW80, Taga TSW90...

Bo jednak w filmach czuc brak suba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...