Skocz do zawartości
czarny2807

Pomoc w wyborze Amplitunera KD - 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Brałem pod uwagę Denon AVR 1911. Dziś przeczytałem, że Denon i Marantz należą do jednej spółki. Czy w związku z tym można powiedzieć, że oba grają jednakowo? Zacząłem przeglądać różne strony i muszę powiedzieć, że gdyby usunąć etykiety i znaczki ciężko byłoby rozróżnić obie marki. Komponenty w środku mają jednakowe. Nawet tylne panele i ich układ niewiele się różnią. W związku z tym chcę iść w kierunku Marantza z pewnych względów z przeszłości. Interesuje mnie konkretnie model NR 1601. Proszę o ewentualne opinie na jego temat. Czy to sprzęt godny zainteresowania i czy da się też na nim słuchać stereo. Sprzętu nie będę mógł odsłuchać z powodów, o których nie chcę pisać więc proszę nie doradzać odsłuchu. Chciałbym zasięgnąć tylko rzetelnych opinii i zakupić amplituner przez internet bo też tylko taki zakup wchodzi w rachubę. Pokój ma 20m2. Proporcje użytkowania TV/filmy/muzyka - 50/30/20. TV to głownie filmy przyrodnicze z kanałów HD. Filmy różnorakie formaty i rodzaje. Muzyka? Stare dobre kawałki (jak dla mnie) - Pet Shop Boys, Desireless, Alphavile, Europe, Lady Pank i wszystko temu podobne z lat kilkunastu wstecz.

Bardzo dziękuję za rzetelne i obiektywne rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proporcje dźwięk przestrzenny/stereo 80/20 więc sprzęt musi się dobrze spisywać w KD. Harmana nie biorę pod uwagę. Mało wejść HDMI i tylko 1.3

Na mojej liście 1 pozycje zajmuje Marantz NR 1601 i szukam opinii na jego temat.

Edytowane przez czarny2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam nad tym Marantzem, biorę jeszcze pod uwagę Yamaha RX-V667.

Zdaje się, ze Marantz NR1601 nie ma wiatraczka i potrzebuje więcej przestrzeni, aby się schłodzić.

Wybieram się na odsłuch w przyszłym tygodniu, więc wtedy będę mógł powiedzieć więcej.

Jakie głośniki chcesz zastosować do Marantza. Słuchałem Monitor Audio Radius i KEF3005SE z Yamahą.

Mi bardziej podoba się brzmienie Radiusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Marantza NR1601 i Yamaha RX-V667.

Nie wierzyłem przed odsłuchem, że zauważe jakąs różnicę... ale była.

Muszę stwierdzić, że Marantz jest bardziej "szczegółowy", słychać jak gdyby każdy dźwięk oddzielnie,

daje się je wyróżnić. Jest taki jakby bardziej techniczny.

Natomiast Yamaha "zlewa" dźwięki, ma więcej featuresów.

W Marantzu aby cos wiecej ustawic nalezy go podlaczyc do TV i tutaj jest menu, natomiast

Yamaha pokazuje sporo informacji na swoim wyswietlaczu LCD.

Oczywiscei wszystki jest kwestia osobistych preferencji.

Ja osobiscie wybieram Yamahe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...