Skocz do zawartości
  • 0
Akozz

Montaż TV40" na płycie paździerzowej ???

Pytanie

Witam

Mam trochę taki nietypowy problem z mocowaniem TV do ściany. Ale po kolei.

Przymierzam się do kupienia TV LCD 40 cali, rozmiar optymalny na moje warunki.

TV chcę zamontować sobie w pokoju na "ścianie", jest to jedyna możliwość.

Pod ścianą mam piętrowe łóżko, dosyć spore, robione na wymiar. Od strony ściany do łóżka są przykręcone dwie płyty paździerzowe które tworzą tam taką małą ściankę. Za tą paździerzową ścianką jest płyta regipsowa a za regipsem pewnie pustka, kilka cm i ściana.

Płyta paździerzowa ma wymiary tak od podłogi do sufitu, szerokość ze 2,5 metra, grubość 2 cm.

Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy to mocowanie TV na tej płycie paździerzowej.

Tylko czy po pierwsze taka płyta wytrzyma ciężar 40" ?

A po drugie to pomimo iż jest dobrze przymocowana do łóżka i raczej stabilna to no właśnie, do łózka, a wiadomo, jak się śpi to człowiek się rusza co za tym idzie łóżko i płyta wchodzą w jakieś drobne drgania. Może nie wielkie ale wciąż tam by wisiał TV.

Pomarańczowy obrys to miejsce gdzie znajdował by się TV. Biała linia to miejsce łączenia się płyt.

zdjcie019s.th.jpg

schematw.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

http://budowlanematerialy.pl/WKRETMET-MOLLY-MOL-5x71-50-SZT.-METALOWY-KOLEK-DO-GKB_18764_2.html

Przewierć płyty wiórową i GK na wylot, i daj kołki tego typu.

Tak właśnie planowałem zrobić na początku jak napisałeś ale teraz zobaczyłem że nie da się pozbyć odstępu miedzy płyta a GK a dodatkowo płyta może się lekko przesuwać względem GK.

Zastanawiam się czy po prostu nie użyć tych kołków na samej płycie paździerzowej.

Ewentualnie jeśli udało by mi się na tyle odsunąć łóżko od ściany razem z płyta żebym tam się zmieścił z narzedziami to tak:

- nawiercam otwory na uchwyt

- przekładam przez nie śruby

- z drugiej strony daje jakąś metalową listwę lub płytkę na cały obszar zajmowany przez uchwyt tak żeby ją dociskały i nacisk się rozkładał. Albo jakieś duże podkładki pod śruby.

Nie wiem, pewnie nie ma gdzieś jakichś danych odnośnie ile taki paździerz może utrzymać ? telewizor to by było z uchwytem jakieś 16 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobrze kombinujesz ale i tak prawdopodobnie plyta KG nie wyjdzie bez szwanku. Jeśli nie spęka to sie odkształci. Czy nie lepiej zatem, a przede wszystkim bezpieczniej, wyciąć plytę KG dokladnie pod cała powierznią wieszaka i przymocować do plyty pażdzierzowej inny kawałek drewna, na równo z płytą KG, tak aby kawałek całkowicie wypełnił pustą przestrzeń i dał dobry support dla wieszaka z telewizorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobrze kombinujesz ale i tak prawdopodobnie plyta KG nie wyjdzie bez szwanku. Jeśli nie spęka to sie odkształci. Czy nie lepiej zatem, a przede wszystkim bezpieczniej, wyciąć plytę KG dokladnie pod cała powierznią wieszaka i przymocować do plyty pażdzierzowej inny kawałek drewna, na równo z płytą KG, tak aby kawałek całkowicie wypełnił pustą przestrzeń i dał dobry support dla wieszaka z telewizorem?

Hmmm ciekawy pomysł. Płyta paździerzowa z łóżka i tak zasłania całkiem regips więc można tam go wyciąć. Pomyślałem teraz że można by tam jakieś mocowanie zbudować czy coś ale obawiam się że za regipsem będzie zaledwie kilka cm do ściany i nic większego tam nie wejdzie. Można by tam za pomocą tego kawałka drewna czy czegoś tak jak pisałeś wyeliminować odstęp od ściany. Musze nad tym pomyśleć.

Tylko dalej zostaje jedna kwestia. Je sama płyta paździerzowa w stosunku do ściany może się delikatnie poruszać/drgać i co za tym idzie takie połączone mocowanie może się luzować. Jeśli miałbym pewność że samo mocowanie do płyty paździerzowej wystarczy i że płyta wytrzyma to bym tylko do niej zamocował. Nie martwił bym sie wtedy że łóżko z płytą przesuwa się w stosunku do ściany/regipsu i ze coś tam może się obluzować.

Pytanie tylko właśnie czy sam paździerz by wytrzymał i czy jakieś drobne drgania / chybotania by nie sprawiły że TV by spadł z mocowania czy by się mocowanie nie obluzowało.

==

A i jedno pytanie jeszcze. Jak się "zakłada" tv na taki przykręcony uchwyt ? Bo jak widać na zdjęciu wyżej to miejsca na TV mam tam tak na styk i nie bardzo mam pole manewru od góry.

Edytowane przez Akozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze raz napisze, bo chyba nie wyrazilem sie jasno. Wycinasz dziure w karton-gipsie wielkosci wieszaka I wypelniasz go elementem drewnianym of takiej wielkosci jak "baza" wieszaka oraz takiej grubosci, aby zamontowany drewniany element zrownal sie krawedzia z plyta kartonowo-gipsowa. Krawedz moze nawet wystawac ponad plyte K-G jesli istnieja ku temu przeslanki (np koniecznosc zapewnienia wentylacji) ale nie powinna byc ponizej (glebiej) krawedzi plyty K-G. Innymi slowy drewno do ktorego przykrecisz baze wieszaka (zakladam ze planujesz standardowy, plaski wieszak) ma byc na rowni z okalajacym go karton-gipsem. Takie rozwiazanie daje zwiekszona wytrzymalosc podloza do ktorego przykrecisz wieszak i zapobiegnie odksztalceniu sie plyty kg. Wiercisz oczywiscie przez obie powierzchnie, pazdzierz oraz drewniany element. Nakretki nie maja prawa sie poluzowac jesli zastosujesz nakretke ze plastikiem, albo 2 standardowe nakretki. Wytrzyma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miejsca na gorze nie potrzebujesz wiele. Raptem kilka centymetrow. Wszystko zalezy od konstrukcji danego wieszaka, profili zaczepow i tego czy jest uchylny (jesli masz bardzo malo miejsca na gorze mozesz wieszac tv pochylony do przodu). Wazne zebys wymierzyl dobrze przed wycieciem i

nawierceniem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze raz napisze, bo chyba nie wyrazilem sie jasno. Wycinasz dziure w karton-gipsie wielkosci wieszaka I wypelniasz go elementem drewnianym of takiej wielkosci jak "baza" wieszaka oraz takiej grubosci, aby zamontowany drewniany element zrownal sie krawedzia z plyta kartonowo-gipsowa. Krawedz moze nawet wystawac ponad plyte K-G jesli istnieja ku temu przeslanki (np koniecznosc zapewnienia wentylacji) ale nie powinna byc ponizej (glebiej) krawedzi plyty K-G. Innymi slowy drewno do ktorego przykrecisz baze wieszaka (zakladam ze planujesz standardowy, plaski wieszak) ma byc na rowni z okalajacym go karton-gipsem. Takie rozwiazanie daje zwiekszona wytrzymalosc podloza do ktorego przykrecisz wieszak i zapobiegnie odksztalceniu sie plyty kg. Wiercisz oczywiscie przez obie powierzchnie, pazdzierz oraz drewniany element. Nakretki nie maja prawa sie poluzowac jesli zastosujesz nakretke ze plastikiem, albo 2 standardowe nakretki. Wytrzyma. :)

Ja rozumiem :) Pomysł jak najbardziej fajny. Tylko mnie chodzi o to że płyta paździerzowa jest "ruchoma". Żeby wyeliminować wszelkie drgania to bym musiał zrobić tak jak piszesz tylko że wyciąć też otwór w paździerzu i ten drewniany element na równi z paździerzem dać. Wtedy defakto tv byłby przykręcony do nieruchomej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O kurka. Moja wina. Piszac ze telefonu nie obejzalem fotki I nie dotczytalem sie jak sytuacja wyglada. Przyjalem ze od frontu masz kg a pod spodem pazdzierz, tym czasem jest odwrotnie. Tv da sie zapewne przymocowac na kilka sposobow. Mimo wszystko jednak czy jest to wskazane? Jesli tym razem sie nie myle, a znowu ogladam na telefonie, chesz to zawiesic pod lozkiem ? Nie obawiasz sie, ze moze mu byc tam troche cieplo. Na podstawie tego zdjecia ciezko mi ocenic mozliwosci wentylacji ale to pierwsza mysl, ktora przychodzi do glowy. Wracajac do mozliwosci zawieszenia TV w tym miejscu, plyta pazdzierzowa powinna go utrzymac. Mozesz go tez spokojnie przykrecic do wlasciwej sciany (pod kg) uzywajac odpowiednio dlugich srub. Upewnij sie prosze, co masz za KG I w jakiej odleglosci od plyty pazdzierzowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesli w scianie za lozkiem nie ma zadnych rur czy przewodow i mozna sobie w niej wiercic do woli, nie powinno byc zadnych problemow z mocowaniem wieszaka. W pazdzerzu wywiercisz tylko otwory wieksze niz srednica srub, I to, ze plyta pazdzierzowa pracuje, nie bedzie wplywac na stabilnosc wieszaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

:) No to się dogadaliśmy hehe. Za KG jest ściana bodajże z cegły, to stare budownictwo. Za nią jest już pustka, nie graniczy z niczym bo kamienica się kończy. Myślę że nic w niej nie ma. Opcja z mocowaniem przykręcanym do ściany przez długie śruby albo jakiś wieszak czy coś takiego była by najstabilniejsza. Chociaż przyznam że to sporo roboty i troszkę mi się nie chce :P Najłatwiej do samej paździerzówki ale wtedy wiadomo tracę trochę na solidności tej konstrukcji.

Nad kwestią ciepła jakoś specjalnie się nie zastanawiałem. LCD się tak mocno grzeją ? Zastosował bym wieszak uchylny w pionie więc to parę cm odstępu od płyty by było. Od góry jest łóżko <_< to fakt. Chociaż między łóżkiem a płytą są 4 cm odstępu więc zawszę troszkę ciepła mogło by uciec tamtędy.

No nie jest to wymarzone miejsce na TV, ale innego nie mam <_<

Edytowane przez Akozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...