Skocz do zawartości
tomi270

Hyuanday mbox R600

Rekomendowane odpowiedzi

czas na sprostowania.

rzeczywiście, przeglądając dysk z poziomu MBox'a nie zobaczymy pliku z listą dialogową [txt] - może też nie zobaczymy innych [np. sub].

pozostaje nam przeglądanie katalogów z poziomu PC'ta lub .....

img0001lr.th.jpg img0002va.th.jpg img0003nc.th.jpg img0004iv.th.jpg

to tyle, jeśli chodzi o oddzielny plik z listą dialogową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedz

Mam teraz pytanie z innej beczki:)

Czy konieczne jest wykonywanie aktualizacji tego odtwarzacza?

Proszę Cię o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, jeśli wgrane oprogramowanie dla ciebie jest wystarczające, nie ma sensu.

obecne nie obsługuje dla przykładu, obsługi sieci Wi-Fi, która nie rozgłasza SIDD. co stracę? dostęp do youtube i całej reszty jaka weszła wraz z tym "udogodnieniem".

chyba, że z biegiem czasu wyjdą nowe formaty wideo, nowe kodeki, a nowe oprogramowanie będzie niosło ze sobą zmiany umożliwiające obsługę nowych formatów i kodeków. czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Jeszcze mam do Ciebie jedno pytanie

W jaki sposób można nagrywać programy z tv za pomocą tego odtwarzacza ?

W domu nie mam telewizji cyfrowej tylko kablową analogową

Odtwarzacz podłączony mam pod telewizor Lg flatron 29" przejsciówką euro -chinch i do monitora-telewizora lg full hd led kablem hdmi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę pomóc , przy analogowej kablówce możesz jedynie podłączyć wejście video in + audio in w mbox do eurozłącza w telewizorze (kabel euro-cinch) i nagrywać program który oglądasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podtrzymuję powyższe.

jeśli jesteś w zasięgu DVB-T to spróbuj podłączyć do MBox'a antenę - będziesz mógł nagrywać materiał w rozdzielczości HD 1920x1080 - z kablówki nagrasz materiał tylko 720x576.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie

W jaki sposób mam nagrywać te programy z tv analogowej?

Nie umiem sobie z tym poradzić.

Prosiłbym o krótką instrukcję

Będę wdzięczny

Dziękuje

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie

W jaki sposób mam nagrywać te programy z tv analogowej?

Nie umiem sobie z tym poradzić.

Prosiłbym o krótką instrukcję

Będę wdzięczny

Dziękuje

Na pilocie na pewno znajduje się przycisk SOURCE (źródło) tym właśnie przyciskiem wybierasz wejście AV i po prostu wciskasz następny przycisk REC

(nagrywanie) no i nagrywasz. Myślę sobie, że przycisk REC realizuje też funkcję ustawiania czasu zakończenia zapisu tzn. 1 jedno naciśnięcie koniec za 30 min. drugie naciśnięcie koniec za 1 godz. i tak dalej 1,5h 2h 2,5h..... Jeśli coś poknociłem niech mnie ktoś poprawi ja nie posiadam jeszcze tego sprzętu , ale z moich dotychczasowych doświadczeń tak wnioskuję. Powodzenia przy eksperymentach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak jak mi napisałeś

Jednak nic z tego

Wcisnąłem przycisk source pokazał się napis video 1 potem nacisnąłem przycisk rec pokazał się licznik ,który nie chodził

Niestety nic mi się nie nagrało

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak jak mi napisałeś

Jednak nic z tego

Wcisnąłem przycisk source pokazał się napis video 1 potem nacisnąłem przycisk rec pokazał się licznik ,który nie chodził

Niestety nic mi się nie nagrało

Proszę o pomoc

A przewód euro-cinch podłączony między TV i nagrywarką masz OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę kabla chinch koloru czerwonego i żółtego podłączony mam odpowiednio w odtwarzaczu do wejscia czerwonego video out i żółtego wejścia video out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko należy pamiętać o tym że taki kabel nie koniecznie może być wykonany pod tą konfigurację. Także miałem kabelek kupiony kiedyś dawno temu Euro-3x Cincz, i nie działało mi. Problem w tym że kabel ma mieć odpowiednie połączenie, no chyba że masz kabelek EURO- 6xCincz, gdzie sygnał jest przesyłany w obie strony. Taki z 3 końcówkami cincz może podawać na nie sygnał z EURO i taki jest Ci potrzebny, równie dobrze może sygnał podawać z cincz na EURO i z takiego pożytku miał nie będziesz. Po czym to najłatwiej poznać? Proste po podłączeniu kabla i wciśnięciu SOURCE i wyświetleniu napisu Video1 masz mieć na TV obraz podany na odtwarzacz, oczywiście w wypadku kiedy podłączysz pod odtwarzacz tuner sat czy inne źródło, nie zobaczysz tego jeśli chcesz nagrać sygnał z TV przez Euro no chyba że do odtwarzacza podłączysz drugi TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

Tak mam kabel euro-6 x chinch

Już mi odtwarzacz nagrywa programy z tv

Tylko ,że po wciśnięciu na pilocie przycisku source ,tak jak na napisałeś po wyświetleniu napisu Video1 mam mieć na TV obraz podany na odtwarzacz

Ale wtedy w telewizorze nie pokazuje się obraz z tv

Muszę przełączyć na pilocie telewizora przycisk tv/av ,wtedy pokazuje mi się obraz w tv

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca :)

Tak jak napisałem poprzednim moim poście

Po wciśnięciu na pilocie przycisku source ,tak jak pisał kolega GregorGM po wyświetleniu napisu Video1 mam mieć na TV obraz podany na odtwarzacz

Ale wtedy w telewizorze nie pokazuje się obraz z tv

Muszę przełączyć na pilocie telewizora przycisk tv/av ,wtedy pokazuje mi się obraz w tv

I jeszcze jedna rzecz ,gdy nagrywam przez nagrywanie zaprogramowane to nie wiem czy jest taka opcja ,że można zaprogramować program ,który chcę się nagrać

i można przełączać kanały w telewizorze nagrywając ten program z tv ,który się zaprogramowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę kabla chinch koloru czerwonego i żółtego podłączony mam odpowiednio w odtwarzaczu do wejscia czerwonego video out i żółtego wejścia video out

proponuję podłączyć pod in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kabel musi być podłączony pod video in i video out

Jeżeli nie jest podłączony pod wejścia video out to z odtwarzacza nie ma sygnału na telewizor

Odtwarzacz mi nagrywa

Tylko ,że po wciśnięciu na pilocie przycisku source ,tak jak pisał kolega GregorGM po wyświetleniu napisu Video1 mam mieć na TV obraz podany na odtwarzacz

Ale u mnie w telewizorze nie pokazuje się obraz z tv

Muszę przełączyć na pilocie telewizora przycisk tv/av ,wtedy pokazuje mi się obraz w tv

I jeszcze jedna rzecz ,gdy nagrywam przez nagrywanie zaprogramowane to nie wiem czy jest taka opcja ,że można zaprogramować program ,który chcę się nagrać i można przełączać kanały w telewizorze nagrywając ten program z tv ,który się zaprogramowało.

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze wnioskuję? Masz do odtwarzacza podłączony TV i nic poza tym? To jest zasadnicze pytanie.

Nie ma fizycznej możliwości programować nagrywania z TV przez ten kabel a jednocześnie zmieniać kanały bez szkody dla nagrywanego materiału. Wyjściem jest nagrywanie z tunera wbudowanego w odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz mam podłączony tylko pod tv

Zastosowałem przejściówkę euro-6xchinch

W domu mam tv analogową kablową

Gdy nagrywam za pomocą odtwarzacza materiał z tv i wyłączę telewizor ,odtwarzacz automatycznie przestaje mi nagrywać .

Wcześniej ,gdy posiadałem nagrywarkę dvd to mogłem nagrywać programy z tv przy wyłączonym telewizorze

Nastąpił znowu jakiś problem

Nagrany materiał z tv za pomocą odtwarzacza jest bez głosu .

Wcześniej ,gdy nagrywałem był głos .

Może coś w opcjach odtwarzacza pozmieniałem i dlatego odtwarzacz nagrywa bez głosu.

Nie wiem jak mam te kabelki podłączyć ?

Mam jeszcze pytanie

Czy można zaprogramować kanały nie posiadając tv cyfrowej ?

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej ,gdy posiadałem nagrywarkę dvd to mogłem nagrywać programy z tv przy wyłączonym telewizorze

a jak miałeś podłączony sprzęt, że przy wyłączonym TV mogłeś nagrywać? może twoje DVD miało tuner analogowy? może antenę kablówki miałeś podłączoną pod DVD, a następnie pod TV?

Odtwarzacz mam podłączony tylko pod tv

Zastosowałem przejściówkę euro-6xchinch

W domu mam tv analogową kablową

Gdy nagrywam za pomocą odtwarzacza materiał z tv i wyłączę telewizor ,odtwarzacz automatycznie przestaje mi nagrywać

mnie nie dziwi, że "nie nagrywa", bo jak ma docierać sygnał z wyłączonego sprzętu?

twój problem byłby rozwiązany, gdyby MBox miał dodatkowo tuner TV analogowej, a kabel antenowy twojej kablówki rozdzieliłbyś sobie na dwa urządzenia TV i MBox'a.

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że nie bardzo ogarniasz temat. A więc od początku, o ile pamiętam pisałeś, że w twojej okolicy nie odbierasz kanałów cyfrowej telewizji naziemnej, przez to nie masz możliwości wykorzystania tunera DVBT znajdującego się w MBOX-ie. Posiadasz TV kablową i możesz nagrywać programy aktualnie oglądane z telewizora poprzez wejście AV w MBOX-ie , więc logiczne jest, że w chwili wyłączenia telewizora kończy się zapis z powodu braku sygnału na wyjściu eurozłącza. Twoja nagrywarka DVD miała pewnie wbudowany analogowy tuner telewizyjny z którego nagrywałeś i do zapisu programów nie był tobie potrzebny telewizor. A co do braku głosu przy nagrywaniu to sprawdź kabelki, może coś przerywają. Powodzenia :)

Widzę, że kolega Wacław mnie wyprzedził :D

Edytowane przez pszczola26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel antenowy mojej kablówki od samego początku kiedy załączyłem odtwarzacz rozdzieliłem na dwa urządzenia czyli na tv i mboxa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel antenowy mojej kablówki od samego początku kiedy załączyłem odtwarzacz rozdzieliłem na dwa urządzenia czyli na tv i mboxa .

To bez sensu, do Mboxa masz podłączyć antenę i odbierać sygnał telewizji cyfrowej naziemnej której nie posiadasz w swojej okolicy. Podłączenie kablówki o ile się orientuje nic ci nie da bo tuner z odtwarzacza nie jest w stanie przetworzyć sygnału analogowego z kablówki. Jeśli chcesz nagrywać sprawdź czy nie masz na pewno naziemnej DVB, dość szybko w ostatnim okresie zostają włączone kolejne nadajniki. Może akurat już jest u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze nietypowy problem

Jak włączyć zegar z czasem na wyświetlaczu Hyuandai Mbox R600,aby pojawiał się po wyłączeniu odtwarzacza?

Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...