Skocz do zawartości
tomi270

Hyuanday mbox R600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem odtwarzacza multimedialnego Hyuanday Mbox R600

Odtwarzacz ma problem z odczytem filmów z napisami

Po prostu nie czyta wszystkich napisów przy filmach dvix

Przykładowo na 10 filmów z napisami czyta tylko 4 filmy z napisami

Proszę o pomoc

Z góry bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jaki format napisów? TXT, SRT, coś innego, napisz coś o napisach. Jeśli to TXT to sprawdź na hyundaimbox.pl czy twoje napisy są zgodne z obsługiwanym formatem napisów. TXT to żaden standard i niektóre pliki z napisami mogą być w jakimś niebsługiwanym przez M-Boxa formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz

napisy są w formacie txt

Ale niektóre napisy w formacie txt przy filmach odtwarzacz mi odczytuje

Więc dlaczego nie czyta wszystkich napisów w formacie txt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nazwa pliku tekstowego i filmu są identyczne?

czasami jeden brakujący znak [a bez kreski, kropka itd] potrafi czynić cuda.

plik możesz wrzucić gdzie chcesz, do chomika poprzez, dokumenty google, a na jakims rapidzie kończąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwy plików tekstowych i filmów są identyczne .

Przy jednym filmie z napisami ,który odtwarzacz mi nie odczytuje nazwa pliku tekstowego i nazwa filmu się różni.

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy włączam film z napisami ,to odtwarzacz nie pokazuje w menu oddzielnie pliku z filmem i pliku z napisami

Jest tylko pokazany w menu plik z filmem bez pliku z napisami.

Więc ręcznie nie umiem wymusić włączenie napisów

Nie rozumiem jak mam wstawić takie same nazwy pliku tekstowego i pliku z filmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwy plików maja być takie same, rozszerzenia muszą być różne :)

PC-towi wielkość liter była obojętna - dla HMB napisy muszą się się zgadzać również co do wielkości liter.

Zainstaluj sobie na komputerze NapiProjekt - nie dość że sam ściagnie Ci odpowiednie napisy, to i plik z nimi odpowiednio nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

W kompie już zainstalowałem wcześniej napi-projekt

Co mam rozumieć przez rozszerzenie plików?

Edytowane przez tomi270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w trakcie oglądania filmu, na pilocie wciskasz przycisk przycisk [subtitle].

pojawi ci się okno z menu [NAPISY]

pierwsza pozycja od góry po lewej stronie [u mnie na czerwono NAPISY] kursorami zjeżdżasz na nią, na pilocie [OK] i wtedy możesz zmieniać pozycje po prawej stronie - zmiana napisów, wyłączanie.

edit.

Co mam rozumieć przez rozszerzenie plików?

dla przykładu film ....widmo ;)

plik wideo:

widmo.
mkv

plik z listą dialogową/tekstowy

widmo.
txt

wytłuszczone masz rozszerzenia - nazwy muszą być takie same, oprócz rozszerzeń, których nie zmieniasz!

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam R500 i u mnie nazwanie pliku z napisami tak samo jak film nie zawsze pomaga. Załatwiam temat w ten sposób, że z pliku txt robię Subtitle Workshopem jeszcze plik srt i wtedy któryś z nich zawsze zadziała. Jednak co do wsparcia plików txt to Hyundai moim zdaniem się nie popisał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam, że warto stronę kodowania ustawić na "środkowoeuropejski" - do tej pory nie trafiłem na pliki tekstowe, które stwarzały jakikolwiek problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W związku z tym, że planuję zakup R600 lub TR11 mam pytanie do posiadaczy tego sprzętu. Jak wyglądają napisy w filmach , czy czcionka ma obwódkę i czy jest dobrze czytelna? Pytam, ponieważ mam mam odtwarzacz manta dvd065 w którym czcionka jest biała na ciemnym tle i jest strasznie gruba (bold) przez co nie jest zbytnio czytelna. Posiadam również nagrywarkę manta 029 tu z kolei jest ten problem, że czcionka jest biała bez obwódki i przy jasnych scenach po prostu nie widać napisów. Dodam, że nie ma możliwości żadnych ustawień w tych sprzętach odnośnie napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odtwarzaczu R600/650 możesz zmieniać

- wielkość czcionki,

- krój [u mnie nieaktywne, chyba wymaga wgrania innych czcionek],

- kodowanie [unicode, wschodnioeuropejski itd.],

- wysokość wyświetlania,

- opóźnienie lub przyspieszenie wyświetlania,

- kolor czcionki [białe, czarne, niebieskie, czerwone, żółte, zielone].

obwódki wokół czcionki ja nie mogę, lub nie potrafię :blink:

edit:

sprawdziłem jeszcze raz i obwódka jest z automatu. jest czarna, lecz przy wybraniu czcionki w kolorze czarnym, obwódka jest biała.

nigdy wcześniej się nie zastanawiałem czy jest, stąd ta moja wcześniejsza niepewność.

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zadowolony?

wydałem na MBox'a z dyskiem chyba 1,1 tys, więc teraz "muszę" być zadowolony :lol:

a na poważnie, może są lepsze - nie wiem, nie mi to będzie oceniać, ja jestem zadowolony, a biorąc pod uwagę dosyć częste aktualizacje, myślę, że sprzęt jeszcze u mnie pochodzi.

byłoby, fajnie, gdyby gniazdo HDMI było dwukierunkowe i mogło odbierać również sygnał z zewnętrznego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania

Jak można ręcznie wymusić w odtwarzaczu otworzenie napisów ?

W menu odtwarzaczu jest tylko plik z filmem ,a nie ma oddzielnego pliku z napisami .

Co najlepiej zrobić ,żeby nie mieć kłopotów z odczytem napisów ?

Proszę o krótką instrukcję co mam czynić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można ręcznie wymusić w odtwarzaczu otworzenie napisów ?

W menu odtwarzaczu jest tylko plik z filmem ,a nie ma oddzielnego pliku z napisami .

rozumiem, że napisy są "wtopione" w plik z filmem, np. MKV - opisałem to w 12 poście tego wątku:

http://hdtvpolska.com/topic/24227-hyuanday-mbox-r600/page__view__findpost__p__235889

Co najlepiej zrobić ,żeby nie mieć kłopotów z odczytem napisów ?

Proszę o krótką instrukcję co mam czynić:)

na to pytanie ja nie potrafię odpowiedzieć, bo jeszcze nie doznałem żadnych problemów. gdy się pojawią, poczytam posty na forum. ;)

edit:

najważniejsze, to aby napisy i film [jeśli są to dwa oddzielne pliki] miały taką samą nazwę.

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy z napisami ,które odtwarzam nie mają wtopionych napisów w film ,są oddzielnie(plik z filmem i plik z napisami mam oddzielnie)

Dlaczego w menu odtwarzacza pokazany jest tylko plik z samym filmem ,a nie jest pokazany oddzielnie plik z napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samej górze w katalogu masz cztery symbole. przeskakując na jeden z nich będziesz widział tylko format, za jaki odpowiedzialny jest "emblemat ikona": film, muzyka, zdjęcia, inne.

jeśli widzisz tylko plik z filmem, to musisz mieć właśnie "filtrowanie" wg ikony "film" do góry - zmień klawiszem [>] na inną, to film ci zniknie - zmieniając do pozycji "inne" pojawi ci się dwa pliki: film i txt.

ale to wszystko w instrukcji jest napisane :P

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem klawiszem na emblemat ikona: inne i nie pojawiły się dwa pliki-film i napisy

Na górze obok pliku z filmem jest tylko folder na który, kiedy kliknę odtwarzacz powraca do zawartości dysku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedniego posta pisałem z pracy i "na sucho".

wrócę do domu i "organoleptycznie" sprawdzę, leczy wydaje mi się, że powinien być również plik z listą dialogową.

a jak podłączysz komputer, masz dwa pliki? - mowa cały czas o tym katalogu.

jeszcze powinieneś sprawdzić, czy gdybyś chciał kopiować na inny nośnik - pojawią ci się dwa okna. w pierwszym wybierasz materiał do kopiowania i nie ma bata - tam musisz mieć dwa pliki, skoro twierdzisz, że one tam są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie są dwa pliki z filmem i z napisami

Ok to czekam na odpowiedz

Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...