Skocz do zawartości
1grzecho

który ekran elektryczny ok. 92 cale

Rekomendowane odpowiedzi

co do projektora to mam już swoje 3pewniaki

Optoma hd20

Vivitek H1080FD

Mitsubishi HC3800

Zdecyduje sam przed samym kupnem...

mam jedynie dylemat nad wyborem ekranu elektrycznego(nie musi być sterowany pilotem-wystarczy przełącznik na ścianie).

moje warunki:salon o wielkości 5x4m,

odległość od ekranu 3,70-4,1m, pokój dość dobrze zaciemniony-będę oglądał jedynie wieczorami i nocą(w oknach mam rolety i grube zasłony)

myślę że 92 cale będzie wartością optymalną. materiał jaki będę oglądał to filmy 1080p, czasami(ale żadko 720p), divixów nie oglądam wogóle, będę też grał na ps3 i na xbox360

przedewszystkim budżet:max 1200zł(ale fajnie jakbym wydał mniej)

na obecną chwile mam propozycje a jest to Ekran Optoma DE-9092 EGS http://www.prono.com.pl/produkt-ekran-optoma-de-9092-egs-49772.html

macie coś innego wartego uwagi?

co mi polecicie do moich warunków?

Edytowane przez 1grzecho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do projektora to proponuje ci rozwazyc:

Mitsubishi hc-4000 - DLP

Epson TW-3200 - LCD (lens shift)lub drozszy TW-3600.

Przy tej odleglosci ogladania ekran moze byc 100" (grey matt gain 0,8, co da lepszy kontrast i czern.

Najlepiej kup projektor i wyswietl obraz nascianie i ocenisz jaka wielkosc jest dla ciebie najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Szkoda nie wykorzystac tej przestrzeni. Powinienes zmiescic wiekszy ekranu, jesli tylko wysokosc pomieszczenia pozwoli. Pamietaj, ze sporo filmow jest w formacie 2.4 : 1, a wtedy Twoj ekran moze sie okazac malym. Rozwaz wieksze rozmiary. Ja mam w tej chwili 106" i podczas ogladania filmow panoramicznych, zaluje ze nie moglem zmiescic wiekszego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokość pomieszczenia pozwoli bez problemu... w tej chwili jest 2.70m od sufitu do podłogi-po remoncie będzie 2.55m(podwiezony sufit), także nie będzie nadal tak nisko, tylko niewiem czy jest potrzebny większy ekran jak będę siedział od niego 4metry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odleglosci 4m na ekranie wiekszym jak 100" bedziesz sie meczyl, nie ogarniesz go wzrokiem.

Kup projektor i potestuj na scianie, to jest najlepsza rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja sie jakos nie mecze. Nie mniej jednak kolega ma racje. Lepiej sprawdzic organoleptycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce kupić 92cale, no max 100cali, po przesiadce z tv 37cali to będzie kolosalna różnica. co do wcześniejszego kupna projektora i testowania na ścianie to nie da rady, przed remontem kupie ekran który będzie zchowany w podwieszonym suficie, chociaż w przyszłym tygodniu znajomy porzyczy mi swojego benq to będę mógł sobie rzucić obraz na ściane celem wybadania wielkości. kwestia tylko który(jakiej firmy) ekran wybrać co do mojej kwoty?

Edytowane przez 1grzecho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu miałem podobny problem... miałem zamówić ekran 105' na szczęście jako pierwszy zamówiłem projektor co by zobaczyć czy aby nie będzie za duży obraz ja mam 3,80cm do ekranu co się okazało obraz był za mały! nawet moja żona stwierdziła że mógłby być większy i wybrałem ekran o przekątnej 110' 244x137 projektor jaki mam to JVC X7... Więc wszystko jest względne najlepiej kupić projektor a później ekran...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
projektor jaki mam to JVC X7

Zdaj relacje jak to się sprawuje gdy już się w pełni zainstalujesz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać mam potwierdzenie że jutro wyjdzie do mnie ekran więc na środę będzie u mnie ...

Zdaj relacje jak to się sprawuje gdy już się w pełni zainstalujesz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc jestem swieżo po testach wielkości ekranu w moim salonie. pożyczyłem od znajomego projektor BENQ MP512-co prawda ma on zbyt niską rozdzielczość 800 x 600 ale pozwolił mi dać wyobrażenie co do wielkości ekranu...

stwierdzam że z odległości 4,10m od obrazu ekran 92cale będzie zbyt mały :rolleyes: ustawiłem sobie obraz o podstawie 230cm i to jest własnie to, przy rozdzielczości 1080p jak również 720p będzie malina! :D

także będę celował w coś o podstawie 230do 240cm(pomiędzy 104 do110cali)

na obecną chwile pozostanę chyba przy tym avteku http://fotoelektro.pl/ekran-avtek-cinema-electric-240-mg.html

fajna sprawa tego ekronu to duży górny border

może polecicie mi jakieś alternatywy dla tego ekranu?

Edytowane przez 1grzecho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdzam że z odległości 4,10m od obrazu ekran 92cale będzie zbyt mały :rolleyes:

Oczywiście - 120" to jest to i tego się będę trzymał .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120" z 4m, to bedzie cie bolec szyja od krecenia glowa, zeby ogarnac ekran.

Moim zdaniem za duzy. Sam mam 100" z ok.3,8 - 4,0 m i jest OK, ewentualnie troszeczke wiekszy, 120 to za duzo.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120" z 4m, to bedzie cie bolec szyja od krecenia glowa, zeby ogarnac ekran.

Moim zdaniem za duzy. Sam mam 100" z ok.3,8 - 4,0 m i jest OK, ewentualnie troszeczke wiekszy, 120 to za duzo.

Pozdro.

Wybierz się do kina IMAX http://www.kinoimax.pl/index.php?module=misc&action=info&id=13

zmienisz zdanie na temat kręcenia szyją i dopuszczalnej wielkości ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, napewno 120 cali przy mojej odległości nie kupie! max to 110, tak jak napisałem szukam ekranu elektrycznego o powierzchni w podstawie 220cm do 230cm

wulman co do tego kalkuratora to używałem już go dziesiątki razy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, napewno 120 cali przy mojej odległości nie kupie! max to 110, tak jak napisałem szukam ekranu elektrycznego o powierzchni w podstawie 220cm do 230cm

wulman co do tego kalkuratora to używałem już go dziesiątki razy :D

To chyba działa tak: im wyższa cena tym lepszy ekran.Na tej stronie przynajmniej możesz się zorientować w poziomach cenowych ekranów.

http://www.monroe.pl/Produkty/Ekrany/Rozwijane/Elektryczne.html?DescOrderBy=ASC&keyword1=&keyword2=&orderby=product_price

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście im większy ekran to cena też wyższa... :( no niestety chyba kupie tego avteka http://www.itbs.net.pl/sklep_view.php?akcja=produktClick&idProduktu=953

w tej cenie i w tej wielkości nie znajde chyba nic odpowiedniejszego, chyba że zrezygnowałbym z napędu elektrycznego i pozostałbym przy ekranie rozwijanym manualnie, wtedy miałbym o wiele większy wybór w moim budżecie... co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani mi się waż - tylko elektryczny ,,,, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprężenia przy rozwijaniu-zwijaniu ... Przy elektrycznym to jest pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już 2 ekrany ręcznie rozwijane. Ekran nie był jakiś kosmiczny bo do współpracy z Epsonem EMP-S3 nie było potrzeby inwestowania w wyższą półkę. Pierwszy ekran padł po ok. roku (po rozwinięciu nie dało się go już zwinąć -uwalony system zwijania). Ekran wymieniony w ramach gwarancji. 2 padł trochę wcześniej, dokładnie ta sama usterka. Dodatkowo ekran po jakimś czasie zaczął zwijać się nierównomiernie, co po rozwinięciu powodowało że na ekranie pojawiały się fałdy (ekran bez napinaczy).

W związku z powyższym :

Ani mi się waż - tylko elektryczny ,,,, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny w wersji bez pilota , z przełącznikiem manualnym.Cena niższa i masz o jednego pilota mniej :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...