Skocz do zawartości
Pit_P

Kino domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Chcę w tym roku wymienić cały sprzęt. TV3D Sony i do tego potrzebuję kina domowego 3D. Słuchać będę muzykę, oglądał filmy i koncerty z blu ray w tym w 3D. Mieszkam w bloku, więc i tak nie wykorzystam w pełni dźwięku, więc nie chcę też szaleć z ceną do 4000 zł. Zależy mi na dobrym blu ray 3D, Pioneera nie znam w sumie, ale to chyba dobra marka.

W Euro wypatrzyłem 3 modele i tak czy warto kupować 7.1 w sumie rzeczy jak na lekarstwo doradźcie ;)

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-vsx-920k-bdp-430k-ses3tb.bhtml mój faworyt

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/sony-bdp-s470b-str-dh810-sa-crw55-ss-f55h.bhtml

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-vsx-820k-bdp-430k-ses3tb.bhtml tutaj 5.1

Może w ogóle te modele nie ma co kupować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki metraż do nagłośnienia

Mały ok 2,5 na 5 metrów, na jednym krańcu tych 5 metrów wisi tv wraz z głośnikami na ścianie, na drugim ja siedzę i za mną tylne głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONKYO TX-SR578 i kolumny Quadral Quintas 5000 - do tego BLU RAY sony z 3D http://www.sony.pl/hub/odtwarzacz-blu-ray-disc

tu masz opisane w drugim poście prze zemnie co i jak dokładne specyfikacje i ceny http://hdtvpolska.com/topic/24135-pioneer-vsx-520k-vs-onkyo-tx-sr308/

ceny BLU RAY sonego z 3d

http://www.skapiec.pl/site/cat/3320/comp/1406739

http://www.skapiec.pl/site/cat/3320/comp/946650

Edytowane przez AR-kadius
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONKYO TX-SR578 i kolumny Quadral Quintas 5000 - do tego BLU RAY sony z 3D http://www.sony.pl/hub/odtwarzacz-blu-ray-disc

tu masz opisane w drugim poście prze zemnie co i jak dokładne specyfikacje i ceny http://hdtvpolska.com/topic/24135-pioneer-vsx-520k-vs-onkyo-tx-sr308/

ceny BLU RAY sonego z 3d

http://www.skapiec.pl/site/cat/3320/comp/1406739

http://www.skapiec.pl/site/cat/3320/comp/946650

Dzięki za wiadomość, mam jeszcze jedno pytanko, czyli w 7.1 nie pchać się, 5.1 starczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość, mam jeszcze jedno pytanko, czyli w 7.1 nie pchać się, 5.1 starczy??

czemu onkyo 508 i 578 jest siedmio kanałowym piecem tylko że podłączasz zestaw kolumn 5.0 , 5.1 ,7.0 lub też 7.1 to już jak ty wolisz i czy masz miejsce na tyle głośników,na ten metraż co masz to zestaw 5.0 kolumn QQ5000 styknie i 508,lub 578 do kompletu naprawdę bardzo dobrze zagra i będziesz zadowolony

308 nie warto brać bo jest to najniższy model bez korekcji akustyki

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu onkyo 508 i 578 jest siedmio kanałowym piecem tylko że podłączasz zestaw kolumn 5.0 , 5.1 ,7.0 lub też 7.1 to już jak ty wolisz i czy masz miejsce na tyle głośników,na ten metraż co masz to zestaw 5.0 kolumn QQ5000 styknie i 508,lub 578 do kompletu naprawdę bardzo dobrze zagra i będziesz zadowolony

308 nie warto brać bo jest to najniższy model bez korekcji akustyki

Sorki, właśnie doczytałem, głupie to, ale zasugerowałem się kolumnami :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ten droższy amplituner mi się widzi http://www.ekino.tv/film,Gwiezdne-Wrota-Arka-Prawdy-Stargate-The-Ark-Of-Truth-2008-LEKTOR-PL,10184.html

Mam nadzieję, że te droższe o 100zł kolumny są jak na rysunku czarne, bo takie chciałbym, aby wszystko pasowało http://audiodecor.pl/pl/product/view?id=626303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki, ten pierwszy sklep AUDIODECOR mi się podoba, bo mogę do niego nawet osobiście podjechać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki, ten pierwszy sklep AUDIODECOR mi się podoba, bo mogę do niego nawet osobiście podjechać :)

no widzisz a ja 120km jechałem do niego w jedną stronę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te Quadrale podłączone do Onkyo 507 :)

Model głośników czarny i w zasadzie pasujący do innych typów czerni. Pokój mam aktualnie ~ 20m2 i sprzęcik wystarcza dla moich potrzeb.

Faktem jest że z subwooferem grają o niebo lepiej i pewnie w przyszłości też się na takowy zdecydujesz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że z subwooferem grają o niebo lepiej i pewnie w przyszłości też się na takowy zdecydujesz.

każdy zestaw 5.0 czy 7.0 będzie lepiej grał gdy go się wspomoże subem w kinie

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te Quadrale podłączone do Onkyo 507 :)

Model głośników czarny i w zasadzie pasujący do innych typów czerni. Pokój mam aktualnie ~ 20m2 i sprzęcik wystarcza dla moich potrzeb.

Faktem jest że z subwooferem grają o niebo lepiej i pewnie w przyszłości też się na takowy zdecydujesz.

Dzięki, każda opinia cenna, pewnie w przyszłości tak, niestety jak kupię to wszystko co chcę to na razie będę miał i tak spory deficyt :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę podobne brednie.:dobani:

Widzę że dystrybutorzy E.I.C mają zamiar i to forum zalać swoimi ludźmi. :_beczy:

To gdzie są preferencje muzyczne pytającego - nigdzie jak zwykle bezczelne wpychanie fajansu.

Może lepszy będzie akurat dla pytającego Pion HK Yamaha Denon też od E.I.C ale pewnie tam masz mniejszą przebitkę i guzik cie obchodzi że człowiek mógł zbierać na to kasę dłuższy czas i powinien dokonać przemyślanego wyboru.

Onkyo to ostatni kibel jaki komukolwiek bym polecił napisz mu o płytkach które notorycznie nawalają i o wentylatorach które hałasują jak diabli dodaj bezsensowne wywalanie prądu służące w gruncie rzeczy do ogrzewania pomieszczenia ( różnie w różnych modelach)i polecaj dalej Onkyo.

A te QQ 5000 to postaw u siebie w pokoju i sam się nimi zachwycaj.

Znawca na procentach E.I.C :dobani:

Wstyd :blush:

Przykład proszę

Możesz kupić amp 5.1 w takiej samej cenie jak 7.1 w drugim przypadku zapłacisz za 7.1 które ci lata 5. 1 w tej samej cenie to co prawda niewiele ale leprze podzespoły nic darmo.

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę podobne brednie.:dobani:

Widzę że dystrybutorzy E.I.C mają zamiar i to forum zalać swoimi ludźmi. :_beczy:

To gdzie są preferencje muzyczne pytającego - nigdzie jak zwykle bezczelne wpychanie fajansu.

Może lepszy będzie akurat dla pytającego Pion HK Yamaha Denon też od E.I.C ale pewnie tam masz mniejszą przebitkę i guzik cie obchodzi że człowiek mógł zbierać na to kasę dłuższy czas i powinien dokonać przemyślanego wyboru.

Onkyo to ostatni kibel jaki komukolwiek bym polecił napisz mu o płytkach które notorycznie nawalają i o wentylatorach które hałasują jak diabli dodaj bezsensowne wywalanie prądu służące w gruncie rzeczy do ogrzewania pomieszczenia ( różnie w różnych modelach)i polecaj dalej Onkyo.

A te QQ 5000 to postaw u siebie w pokoju i sam się nimi zachwycaj.

Znawca na procentach E.I.C :dobani:

Wstyd :blush:

Wiesz ja zbieram wszystkie opinie, zdaję sobie sprawę, że każdy może mieć swoje zdanie, AR-kadiusz coś zaproponował, to jego typ, jeśli uważasz, że zły ok, ale w takim układzie, może sam coś zaproponujesz? może uważasz, że coś co podałem w pierwszym poście u góry warte jest jednak zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja zbieram wszystkie opinie, zdaję sobie sprawę, że każdy może mieć swoje zdanie, AR-kadiusz coś zaproponował, to jego typ, jeśli uważasz, że zły ok, ale w takim układzie, może sam coś zaproponujesz? może uważasz, że coś co podałem w pierwszym poście u góry warte jest jednak zachodu?

Niezrozumiałe dla mnie jest wszystko po kolei.

Każdy z nas ma inne "ucho" preferencje słuchowe nie brnąc w szczeguły to co sie podoba mi nie musi nawet 40 następnym.

Z tym sie wiąże samo zagadnienie doboru sprzętu absolutnie tu olane.nikt nie wie co sie tobie spodoba chyba że myśli że jest jasnowidzem.

Jest stara sprawdzona metoda takiego doboru a nazywa się odsłuch .

Każda firma ma charakterystyczne dla siebie brzmienie Pion łagodne zrównoważone Danon ostrzejsze z wyeksponowana średnicą Onkyo udziwnione (Co się może komuś akurat podobać).

Podejmiesz się ostatecznego wyboru jak w taki sposób opiszę ci wszystkie firmy - raczej nie

Po mojemu to należy gdzieś podjechać i posłuchać wszystkie wymienne tu firmy po podłączeniu po kolei pod te same jakiekolwiek bardzo porządne głośniki.

Wtedy to ty ocenisz co brać pod uwagę. To że się coś podoba Frankowi z poczty to ci powinno kalafiorem bo to ty za to płacisz i ty będziesz tego słuchał.

To pierwsze

Co za idiotyzm z tym zestawem market-owa moda

Głośniki dokupujesz zgodnie ze swoimi preferencjami słuchowymi+pod ampa którego wybrałeś/ kupiłeś+zasobność kieszeni i tylko odsłuch -nigdy inaczej

Tak nie wywalisz kasy na kota w worku raczej prosta zasada.

Nie wiem skąd wyciągnąłeś dwie początkowe recepty ale zabrałeś się do tego bardzo źle.

Pozdrawiam :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiałe dla mnie jest wszystko po kolei.

Każdy z nas ma inne "ucho" preferencje słuchowe nie brnąc w szczeguły to co sie podoba mi nie musi nawet 40 następnym.

Z tym sie wiąże samo zagadnienie doboru sprzętu absolutnie tu olane.nikt nie wie co sie tobie spodoba chyba że myśli że jest jasnowidzem.

Jest stara sprawdzona metoda takiego doboru a nazywa się odsłuch .

Każda firma ma charakterystyczne dla siebie brzmienie Pion łagodne zrównoważone Danon ostrzejsze z wyeksponowana średnicą Onkyo udziwnione (Co się może komuś akurat podobać).

Podejmiesz się ostatecznego wyboru jak w taki sposób opiszę ci wszystkie firmy - raczej nie

Po mojemu to należy gdzieś podjechać i posłuchać wszystkie wymienne tu firmy po podłączeniu po kolei pod te same jakiekolwiek bardzo porządne głośniki.

Wtedy to ty ocenisz co brać pod uwagę. To że się coś podoba Frankowi z poczty to ci powinno kalafiorem bo to ty za to płacisz i ty będziesz tego słuchał.

To pierwsze

Co za idiotyzm z tym zestawem market-owa moda

Głośniki dokupujesz zgodnie ze swoimi preferencjami słuchowymi+pod ampa którego wybrałeś/ kupiłeś+zasobność kieszeni i tylko odsłuch -nigdy inaczej

Tak nie wywalisz kasy na kota w worku raczej prosta zasada.

Nie wiem skąd wyciągnąłeś dwie początkowe recepty ale zabrałeś się do tego bardzo źle.

Pozdrawiam :D

Dzięki, dlatego, że się nie znam na tym, założyłem ten topic, aby osoby, które mają coś do powiedzenia mi pomogły. Im więcej opinii tym uważam mam jaśniejszy wybór. Cenię wszystkie rady forumowiczów.

pozdrowienia :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dlatego, że się nie znam na tym, założyłem ten topic, aby osoby, które mają coś do powiedzenia mi pomogły. Im więcej opinii tym uważam mam jaśniejszy wybór. Cenię wszystkie rady forumowiczów.

pozdrowienia :D :D :D :D

Jeszcze jedna mała rada, nie bierz sobie do głowy opisy producentów. Te dane które przytoczył kolega w linkach, to lista pobożnych życzeń, Jeśli interesują cię faktyczne dane jakiegoś urządzenia, to tylko laboratoryjne testy dają jakąś tam neutralną odpowiedz co jest co.

Jak posłuchasz i będziesz się wahał miedzy np dwoma markami to chętnie podrzucę linki do testów.

Tylko H/K i Nad nie zawyża parametrów w opisach.ż tego co ja wiem, oczywiście w tej klasie urządzeń

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antygłup masz wstręt do onkyo,bo cię nie stać na żadnego?

pewnie na plastikach jeszcze lecisz,albo dopiero zacząłeś?

(Onkyo udziwnione) tobie nie nadepną słoń na ucho tylko WTC 11 września spadł ci na uszy :(

tak dla ścisłości nic nie mam wspólnego z E.I.C,podałem po to taką info bo jest dużo ampli rodem z brytyjskich sklepów przywożonych przez naszych rodaków bez polskiej gwarancji w sprzedaży na naszym rodzimym rynku stówkę dwie taniej,a nawet w takiej samej cenie jak z Polskiej dystrybucji

z resztą nie tylko z UK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pierwsze taki 507 kosztuje tyle co moja jedna kolumna podłączona przypadkiem pod Nad-a t747 wiec się nie martw o moje finanse.

Po drugie jeśli ten badziewny dźwięk jaki wydaje z siebie zdecydowanie przereklamowany Onkyo jest dla ciebie super to ci szczerze współczuje.

Oczywiście że Onkyo ma udziwniony i efekciarski dźwięk z wyjątkowo dziwnie pojmowanym pojęciem precyzji, a do stereo to się całkiem nie nadaje i to znacznie wyższe modele od tu omawianego.

Po trzecie powinieneś chyba bez problemu pojąć że ludzie mają różne gusta i to co jest dla ciebie super i hiper dla kogoś będzie delikatnie mówiąc przeciętne.

I na koniec.

Nie polecasz odsłuchu różnych firm bo tak samo kupowałeś sprzęt, teraz pochodź posłuchaj i podziękuj temu co cie tak załatwił.

Nawet serdecznie podziękuj :angry2:

Pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecasz odsłuchu różnych firm bo tak samo kupowałeś sprzęt, teraz pochodź posłuchaj i podziękuj temu co cie tak załatwił.

Nawet serdecznie podziękuj :angry2:

Pozdrawiam:D

i tu cię muszę zdziwić,nie mam komu dziękować,a tak na przyszłość to jak bym miał wybierać jeszcze raz ampli to między Onkyo ,a HK - odsłuchiwałem i to wiele razy

Po pierwsze taki 507 kosztuje tyle co moja jedna kolumna podłączona przypadkiem pod Nad-a t747 wiec się nie martw o moje finanse.

po pierwsze to nie pisałem,ani razu o 507 tak więc tu widać jak czytasz wypowiedzi

po drugie to się chwalisz,czy się żalisz tym ile kosztowała jedna kolumna

po trzecie nie każdy ma do wywalenia 10 czy 15 tyś na sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak byś odsłuchiwał to byś go nie kupił i polecałbyś odsłuch innym miał byś pojęcie jak się wybiera ampka.

Ty kolego nic nie słuchałeś bo jak widać nie masz pojęcia na czym taki wybór polega.

Wiem że ci wstyd i się do tego nie przyznasz ,po prostu skończmy tą bezsensowną rozmowę

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś odsłuchiwał to byś go nie kupił i polecałbyś odsłuch innym miał byś pojęcie jak się wybiera ampka.

Ty kolego nic nie słuchałeś bo jak widać nie masz pojęcia na czym taki wybór polega.

Wiem że ci wstyd i się do tego nie przyznasz ,po prostu skończmy tą bezsensowną rozmowę

Pozdrawiam :D

no to teraz wiem że mamy do czynienia z jasnowidzem pokroju Kaszpirowskiego,Kaszpirowski przez TV - a ty antygłup już tak nowocześnie bo przez internet :lol: :lol: :lol: jestem zdumiony tym jak odgadujesz wszystko o mnie :lol: :lol: :lol:

sorki,ale polecam ci byś odwiedził jednego lekarza specjalistę,dokładnie (psychiatra) na pewno ci się przyda

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pyskacze z twoim poziomem wiedzy to niestety codzienność :dobani:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyskacze z twoim poziomem wiedzy to niestety codzienność :dobani:

a jaki jest twój poziom wiedzy nie pyskaczu? :_bezradny:

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...