Skocz do zawartości
scav

Jaki projektor za ~4500zl do HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki byście polecili projektor do HD? Mam na oku Panasonica PT-AE900 lub SANYO PLV-Z4. Nie wiem co wybrać podobno obraz z Sanyo jest bardziej ostry natomiast widać pixele w Panasie jest mniej ostry ale nie widać pixeli. W Rankingach raz wygrywa Panas raz Sanyo. Podobno Sanyo ma slaby uklad progresive scan co chyba wyklucza ten projektor poniewaz chciałbym go podłączyć do nboxa? I ostatnie pytanie wszystkie te projektory wyświetlają obraz w rozdzielczosci 1280x720 czy taki obraz dużo się różni od 1920x1080 ? Pytam ponieważ chciałbym już coś kupić a nie czekać znowu 2 lata na 1920x1080.

SORKA ZAPĘDZIŁEM SIĘ PROSZĘ PRZENIEŚĆ TEN TEMAT DO: Co Gdzie Kupic... Edytowane przez scav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic wprowadza na polski rynek najnowszy projektor kina domowego PT-AX100 o jasności 2000 ANSI lumenów i kontraście 6000:1. W NRD kupisz taniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='16382' date='21.10.2006, 13:17 ']Panasonic wprowadza na polski rynek najnowszy projektor kina domowego PT-AX100 o jasności 2000 ANSI lumenów i kontraście 6000:1. W NRD kupisz taniej .[/quote]

No i ciekawe ile będzie kosztował ten PT-AX100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja mam Epson TW-600 (1:5000) i jestem nim poprostu zachwycony - a widziałem nowy model TW-700 z kontrastem 1:10000 - co w przypadku Epsona który sam produkuje matryce LCD nie jest makretingiem obraz nie odbiega od CRT - warto zainwestować w dobry ekran - naprawdę polecam. W Japoni wchodzi TW-1000 TrueHD z kontrastem 1:12000 - wyścig zbrojeń trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podpiętego Panasa 900 componentem pod N-kę i mimo natywnej obsługi przez proj 720p , wybieram na N-ce roz. 1080i i jest dobrze. Używam już tego zestawu kilka dni i trudno powiedzieć która rozdzielczość jest lepsza, przy przełączaniu kanałów widać przez moment przeplot, czasami potem też niezależnie od rozdziałki, myślę że to kwewstia nadawania a nie proja. Natomiast sygnał z pc po HDMI zdecydowanie lepiej wygląda po ustawieniu roz. 720p na pc (przy 1080i widać przeplot).

Czekać z zakupem można w nieskończoność - ja się tak męczyłem przez kilka miesięcy nie mogąc podjąć decyzji, a teraz mam to z głowy i oglądam ;-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie mozesz brac jeden z tych co napisałeś. Sanyo - pixelozy nie widac z normalnej odległości, obraz jest ostrzejszy niz panas, ale kolory ma mniej naturalne. zalezy kto co woli. sanyo jest ciut cichszy. do filmow chyba bym bral panasa, a do HDTV sanyo. pozdro

jest jeszcze ciekawy hitachi i wyzej wymieniony epson. tez sa testy, w ktorych one wygrywaja. bierz najtanszy !

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od paru dni mam przywieziony z USA projektor Optoma HD70. 1280x720, DLP, HDMI z HDCP. To mój pierwszy projektor, ale dużo szukałem, interesowało mnie DLP a nie LCD ze względu na lepszą czerń (miałem przez chwilę LCD TV 32", szara czerń brrrr. W ostatniej chwili zrezygnowałem z Optoma H31 (600-700$) na rzecz właśnie nowo wprowadzanego przeboju, jakim okazał się HD70 (pierwszy projektor DLP HD <1000$, równe 999$ :-) ). Ekran 92" za ok 3300 zł to jest to. Obraz super, póki co testy tylko na kablu VGA. Aha póki co rzucam na ścianę pomalowaną Dulux super matt kolor jasny szary z mieszalnika - jasny szary. POEZJA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz dobrze zaciemniony pokoj to lepiej maluj białą farbą. jak chcesz szarą to poszukaj farb 'Screen Goo'. Slyszalem ze jak sie pomaluje zwyklą szarą to obraz jest nieostry tzn mniej ostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMHO takie wynalazki jak Screen Goo to podpucha (jak "magiczne" kable audio audio). Za cenę Super Goo już chyba lepiej ekran kupić, gdyby nie to, że na ścianie czasem wygląda lepiej. A gdzie indziej czytałem że własnie Duluksa ludzie polecają (biała super matt... ja bym jednak dodał kropelkę czerni - u siebie mam bardzo jasno szary i jest super). Aha, ściana naprzeciwko jest ciemna i może to dodatkowo pomaga... Tak czy siak dla mnie rewelacja, nawet przy włączonych lampkach nocnych.

Z innej beczki - czy są jakieś [b]przeciwwskazania do wyświetlania na suficie[/b]? Chodzi mi głównie o łożyska (color wheel, wiatrak) w projektorze skierowanym w górę. Bo sufit mam w tym samym kolorze co ściana i ogląda się z łóżka bardzo wygodnie :-) Edytowane przez Ekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...