Skocz do zawartości
ferczu

GT20 czy VT20?

Rekomendowane odpowiedzi

to raczej ty masz problemy ze wzrokiem - widać chcesz widzieć to co ci pasuje

kontrast dla panasów biorą teraz dla 1% blanc/white a kiedyś brano dla 35% - więc jak porównujesz vt20 do kuro 508 to weź wskaźniki z vt20 dla 35%.

wtedy panas już nie jest taki thebest jak myślałeś hehe

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=102&ma2=60&mo2=821&p2=8210&ph=14

Nie, to właśnie Ty klaus chcesz widzieć to co ci pasuje. Kroth ma całkowitą rację co do tego że kontrast bierze się z różnicy między czernią a bielą. Im większa różnica tym wyższy kontrast.

Edytowane przez skw.arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to właśnie piszę.

porównaj słupek 35% blanc/white z vt20 ze słupkiem kuro - wtedy porównujesz te same pomiary.

chociaż wy chyba nie wiecie co jest na tych słupkach tylko widzicie słupek z kontrastem.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim to ty sobie wmawiasz.

poczytaj może testy w których ktoś bierze wyniki nie z kapelusza tylko odczytuje z przyrządów pomiarowych.

http://www.hdtvtest.co.uk/reviews.php

i nie manipuluje wyników. twój mega kontrast dla vt20 jest jakąś dziwną średnią kontrastu 1%white i 35%white.

czytałeś w ogóle test vt20 na tej swojej stronie porównywarki? bo chyba tylko skupiłeś się na radości że są cyferki 15000:1.

jakby tak do tego podejść to każdy g20/gt20 też wystrzeli na conajmniej kontrast 10000:1

dlatego ten kontrast 15tys:1 to manipulacja zwłaszcza jak w innych testach nie robi się takiego "uśredniania"

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, DigitalVersus manipuluje parametrami a inne strony tego nie robią, tak sobie tłumacz -__-

Widzę że strasznie cię boli że znienawidzony przez ciebie Panasonic przegonił Pioneera heh :rolleyes:

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tym manipuluje że zmienia sposób obliczania kontrastu dla jednego tv i nie zaznacza tego.

więc nie ciesz się, bo kontrast w vt20 wg tej strony wg starych obliczeń to tylko 3000:1

a co do pionka - czerń w kuro 509 jest 3 razy lepsza od vt20, krp500 ma czerń 5 razy lepszą.

skoro dyskutujemy o czerni ja tu widzę porażkę panasa.

jako że jasność pionka jest chyba nawet wyższa od vt20 to kontrast też będzie lepszy - tak około 3-5 razy.

zatem niestety - jak dyskutujesz o kontraście to niestety musisz poczekać jeszcze dwa lata by w tych aspektach prześcignął krp500

zresztą patrząc na s[beeep]y processing w modelach gt/vt20 co do falsecontouringu nie jest to niestety liga pionka.

rozumiem że boli że kupiłeś tv i nie jest on najlepszy - pewnie jakby na twojej stronie zamieścili słupek z kontrastem kuro 2 to byś to wiedział a tak d..a blada

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Planuje jutro zakupic 46'VT20..

Mam jednak pytanie...czy orientuje sie ktos ile moze kosztowac nowy VT30 gdy wejdzie na rynek?

Czy cena moze byc porownywalna do VT20 gdy wchodzil na rynek?

Jesli tak to jaka byla cena VT20 gdy wszedl na rynek?

Bylbym wdzieczny za odp bo jesli ceny bylyby porownywalne to moze warto uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac do maja z zakupem juz VT30?

Z gory dziekuje!

Edytowane przez ferczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko w tej chwili przewidzieć, ale skoro vt30 zapowiadany jest jako następca Kuro to cena może być też Kurowska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał jak cię nie pili - premiera w Polsce chyba za 2-3 miesiące.

nawet jak nie kupisz vt30 to na pewno na vt20 będą dużo lepsze ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie korci mnie zeby kupic tv juz TERAZ, ale info na temat VT30 robi mi metlik w glowie..

Ciezko bedzie mi wytrzymac do maja bo wyczytalem, ze wlasnie w tym miesiacu bedzie dostepne VT30, a w marcu lub w kwietniu GT.

Mieszkam w UK i tutaj 46'VT20 kosztuje Ł1700, wiec jesli tyle mialby kosztowac VT30 to moze udaloby mi sie zacisnac zeby i poczekac, jednak pewnosci co do cen nie ma.

Kto orientuje sie jaka roznica jest w cenie miedzy wydanym na rynek VT20, a obecna?

Dodatkowe pytanie..czym rozni sie VT20"E" od VT20"BA" ?

Bo spotkalem sie z tym i nawet roznica byla w cenie..

Edytowane przez ferczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w_1395139.png

Ceny lecą w dół z dnia na dzień. Od zakupu mojego vt20 jestem już 1000 w plecy.

Czytam właśnie zapowiedzi nowych panasów i z cenami vt30 może nie być tak źle. Nowym Kurakiem ma być seria ZT30 z filtrami ultra black, więc vt30 poza nowym designem nie wniesie raczej nic rewolucyjnego.

Zestawienie nowych panasów można podejrzeć TU i TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinni poprawić FalseContouring więc co najmniej jedna znacząca poprawa powinna być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po 3 miesiacach śledzenia waszych opini i spostrzeżeń postanowiłem kupić 50vt20 . Długo zastanawiałem sie czy czekać na 50vt30 , ale kupiłem wersję 50vt20EA - czyli wersję poprawioną i dopracowaną w cenie 5599zł !!!!! . a wersja 50vt30 bedzie zaczynać sie w dystrybucji od ok 8000zł ( po 3-6 miesięcy cena spadnie do minimum 6500zł ) Teoretycznie 30% jesniejszy obraz na papierze, 25% oszczedniejszy - powiedzmy , to i tak różnica ok 2-4 zł miesiecznie. nowy luminofor - ten sam co 50vt20EA. Czyli różnica obrazu = brak. Duża różnica w multimediach i wyglądzie ( niestety panel szklany jak w nowych LG ).

Nie ma na co czekać w tej cenie brać można w ciemno wg. mojej opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w tej chwili uciułane przez długi rok 3100 zł i chcę kupić w miarę dobry TV do cyfrowej INEI (kablówka w Poznaniu) i podłączenia do kompa po kablu HDMI (filmy, gry, sporadycznie też jakiś youtube). Byłem zdecydowany na GT20 w cenie 3300 z parą okularów 3D, ale po przeczytaniu tego co tu napisaliście to już nie jestem taki pewien co wybrać. na chwilę obecną 3D traktuję jako miły dodatek, a nie konieczność. Co byście doradzili (odbiorniki 42cale):

G20 (2900zł) - dlatego, że jest lepszy od GT do codziennego oglądania 2D - odłożyć te 4 stówki i odpuścić sobie 3D na jakieś 2-3 lata

GT20 (3300zł) - dlatego, że w 2D nie będzie aż takiej różnicy jak w G20 a cena jest wyższa o równowartość okularów dołączonych do GT za free. Jeśli kupię tego to pewnie nie zmienię go przez najbliższe 5-7lat.

V20 (3600zł) - dlatego, że zostawia w tyle tak G jak i GT przy oglądaniu 2D. Musiałbym uśmiechnąć się do rodzinki i trochę pożyczyć. Przy tej opcji zapominam o 3D na jakieś 5-7lat

VT20 (4500zł) - absolutnie poza moim zasięgiem na chwilę obecną i pewnie na najbliższy rok (jakby jego cena miała spaść do ok. 3500 w 5-6 miesięcy to bym się zastanowił jeszcze czy nie poczekać). przy tej opcji przez kolejne pół roku zostaję przy 21 calach na CRT.

Powyższe rozważania opieram o Wasze zapewnienia, że są ZAUWAŻALNE różnice (a nie tylko w pomiarach specjalistycznym sprzętem) w jakości obrazu.

Dzięki z góry za wszelkie sugestie. Pozdrawiam, Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak nie interesuje cię 3d to ja bym brał g20.

i potencjalnie zmieniał za te 2-3 lata.

bo rozwój sprzętu jest dość szybki i już za 2 latka będziesz sam kombinował na co zmienić tv.

ja jestem rozczarowany 3d - za ciemno - za dużo dziwnych artefaktów przy obrazie w ruchu - technologia wymaga zdecydowanej poprawy i wydaje mi się że rzeczywiście przyszłość może należeć do okularów polaryzacyjnych.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w tej chwili uciułane przez długi rok 3100 zł i chcę kupić w miarę dobry TV do cyfrowej INEI (kablówka w Poznaniu) i podłączenia do kompa po kablu HDMI (filmy, gry, sporadycznie też jakiś youtube). Byłem zdecydowany na GT20 w cenie 3300 z parą okularów 3D, ale po przeczytaniu tego co tu napisaliście to już nie jestem taki pewien co wybrać. na chwilę obecną 3D traktuję jako miły dodatek, a nie konieczność. Co byście doradzili (odbiorniki 42cale):

G20 (2900zł) - dlatego, że jest lepszy od GT do codziennego oglądania 2D - odłożyć te 4 stówki i odpuścić sobie 3D na jakieś 2-3 lata

GT20 (3300zł) - dlatego, że w 2D nie będzie aż takiej różnicy jak w G20 a cena jest wyższa o równowartość okularów dołączonych do GT za free. Jeśli kupię tego to pewnie nie zmienię go przez najbliższe 5-7lat.

V20 (3600zł) - dlatego, że zostawia w tyle tak G jak i GT przy oglądaniu 2D. Musiałbym uśmiechnąć się do rodzinki i trochę pożyczyć. Przy tej opcji zapominam o 3D na jakieś 5-7lat

VT20 (4500zł) - absolutnie poza moim zasięgiem na chwilę obecną i pewnie na najbliższy rok (jakby jego cena miała spaść do ok. 3500 w 5-6 miesięcy to bym się zastanowił jeszcze czy nie poczekać). przy tej opcji przez kolejne pół roku zostaję przy 21 calach na CRT.

Powyższe rozważania opieram o Wasze zapewnienia, że są ZAUWAŻALNE różnice (a nie tylko w pomiarach specjalistycznym sprzętem) w jakości obrazu.

Dzięki z góry za wszelkie sugestie. Pozdrawiam, Piotr.

skąd wziąłeś takie ceny?

wydaje się że w każdej brakuje ~1kpln

sam sie waham - czy kupic coś lepszego np G20 żeby było na dłużej (ile to będzie to dłużej?) czy coś tańszego w stylu samsunga ps50c550 (~2.7-2.8kpln)

głównie będzie sygnał z n-ki wiec cyfrowy SD i 17 kanałów HD; jednak plazmę kupuje również dla oglądania filmów (albo usb albo hdplayer)

wcześniej myślałem o samsungu głównie bo wiem ze ludzie nie narzekali na odtwarzanie filmów mkv z napisami polskimi - no ale sa hdplayer'y

widziałem powyżej post gradujący tv odnosnie sygnału 2d sd i g20 wg piszącego wypada na drugim miejscu...

ale moze ktoś coś jeszcze doradzi?

będę wdzięczny za filozoficzne porady ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moze ktoś coś jeszcze doradzi?

będę wdzięczny za filozoficzne porady ;-)

Jeśli nie masz ciśnienia z zakupem,to radzę ci poczekać na nowe modele.

Ceny mają być zbliżone do zeszłorocznych modeli,więc nic nie tracisz,a możesz wiele zyskać na jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA VT 30 mają kosztować odpowiednio:

tc-p55vt30- $2799.95

tc-p65vt30- $4299.95

Ciekawe jak to będzie u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

past00h:

Ceny wziąłem z ceneo czy czegoś takiego. A ja w końcu wziąłem S20.. odpuściłem sobie bajery i mogłem sobie pozwolić na 46 cali wyniosło mnie to 2850zł. I też z netu wyciągnięte. Generalnie jestem zadowolony tylko pojawiły mi się powidoki i muszę rozkminić jak sobie z nimi radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...