Skocz do zawartości
ferczu

PROSZE o pomoc w zakupie TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedecznie wszystkich forumowiczow! :)

Zagladam(czytam i analizuje) od czasu do czasu na forum w nadziei, ze ulatwi mi to podjac decyzje zwiazana z zakupem odpowiedniego tv.

Jednak im wiecej czytam, tym wiecej pojawia sie "???"...

Jestem tutaj nowy i mowie wprost, ze nie posiadam wiedzy, ktora dalaby mi odp na moj dylemat(jaki tv kupic)

,stad tez zwracam sie do Was moi mili z wielka prosba o pomoc.

Mam jednak kilka specyzowanych wymagan co do tv i jesli pozwolicie podziele sie nimi z Wami i moze ktos z Was bedzie sklonny mi pomoc?

Interesuje mnie TV LCD LED(Full LED),Full HD o wysokim kontrascie np 2mln-5000000:1 lub PLAZMA( o ktorej jednak nie mam zielonego pojecia). :/

Byloby super,gdyby tv mial rowniez(jednak nie sa to priorytety)..

- DLNA

- HDMI-CEC

- 120-240 Hz

- MPEG-4

- niski input lag(chyba potrzebne do grania)?

- Preferowany rozmiar TV ? - 40-42"

- Jaki sygnał ? - satelitarny/polsat cyfrowy

- Jakie urządzenia do podłączenia? - DVD/Blu Ray, konsola PS3, dekoder polsatu, laptop, aparat foto, HDD.

- Jaka klasa cenowa? - 3-5tys zl

- Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - PO POŁUDNIU I W NOCY

- Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - Srednie/sa rolety

- Przeznaczenie: w duzej mierze gra PS3 i ogladanie filmow HD na dvd i BR , ogladanie cyfrowego polsatu.

Uffff!

Wychodzi na to, ze wiem czego szukam, jednak problem w tym, ze nie moge tego znalezc...wszyscy znawcy sklepowi czesto zaniemowili :blink: gdy przedstawilem im swoje oczekiwania co do tv i nie potrafili mi pomoc. :(

Kochani, bardzo Was prosze o pomoc w tej sprawie.

Mam nadzieje, ze nie zniechecilem Was tym postem? :)

Z gory dziekuje!

Z wyrazami szacunku.

Tomasz

Edytowane przez ferczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ferczu ! Jeśli chodzi o plazmy to z tych warunków które podałeś wychodzi jedynie na Panasonic'a V20. Bo ani Samsung ani LG nie sprzedają plazm FULL HD w rozmiarze 42-cale. Ale ten Panasonic to oczywiście znakomity model (wystarczy poczytać testy tego TV których jest pełno w sieci). Właściwie to spełniłby wszystkie twoje potrzeby i wymagania. A jeśli chodzi o FULL LED'y w niskiej cenie to są tylko dwa: Sharp LE700 i Philips PFL5605.

I każdy z nich bardzo wyrażnie ustępuje jakością obrazu Panasonicowi V20 (to inna klasa TV).

Niestety póki co jedynie EDGE LED'y oferują większy wybór, osobiście mam nadzieję że już w przyszłym roku znacznie poszerzy się oferta FULL LED'ów (OBY ! :) ).

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ferczu ! Jeśli chodzi o plazmy to z tych warunków które podałeś wychodzi jedynie na Panasonic'a V20. Bo ani Samsung ani LG nie sprzedają plazm FULL HD w rozmiarze 42-cale. Ale ten Panasonic to oczywiście znakomity model (wystarczy poczytać testy tego TV których jest pełno w sieci). Właściwie to spełniłby wszystkie twoje potrzeby i wymagania. A jeśli chodzi o FULL LED'y w niskiej cenie to są tylko dwa: Sharp LE700 i Philips PFL5605.

I każdy z nich bardzo wyrażnie ustępuje jakością obrazu Panasonicowi V20 (to inna klasa TV).

Niestety póki co jedynie EDGE LED'y oferują większy wybór, osobiście mam nadzieję że już w przyszłym roku znacznie poszerzy się oferta FULL LED'ów (OBY ! :) ).

Kroth, dzieki za odp.

Poczytam o tych screenach.

A co powiesz o LG LE8500 czy moze konkurowac z tymi modelami co wymieniles?

I czy moglbys wypowiedziec sie o wejsciu HDMI 1.3 w tv, bo zauwazylem, ze te starsze modele jak ten LG LE8500 ma wejscia HDMI 1.3, a wiem, ze 1.4 sa produkowane obecnie.

Wiec czy jakosc obrazu/dzwieku bedzie widoczna/slyszalna?

Glowie sie juz od jakiegos czasu z tym dylematem, bo nie chce wydac 5 tys zlotowek na tv, ktory nie sprosta moim oczekiwaniom...

Edytowane przez ferczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Panasonic V20 wygrywa z LG LE8500. Owszem LG dzięki wygaszaniu stref podświetlenia oferuje genialną czerń tylko że wiąże się z tym niestety widoczny efekt halo. A ten nie jest zbyt fajny... Dodatkowo jak spojrzysz na tego LG pod kątem to doskonale widać te strefy podświetlenia (takie pojedyńcze kwadraty za matrycą). Oprócz tego V20 ma lepszy układ kompensacji ruchu od LG (wspomniałem już o tym w innym wątku).

Poza tym chciałbym zauważyć że czerń i kontrast w V20 i tak są fenomenalne w porównaniu do innych TV. Tutaj masz porównanie tego Panasonic'a z LG: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=35&mo1=929&p1=9086&ma2=60&mo2=987&p2=9507&ph=14

LE8900 to inne oznaczenie tego samego modelu czyli LE8500. Tylko weż pod uwagę to że LG akurat w tym teście ma wyłączone wygaszanie stref stąd tak słabe parametry czerni i kontrastu (z włączoną funkcją jest oczywiście bez porównania lepiej). Oprócz tego V20 oferuje także jeszcze lepsze kolory i mniejszy input lag niż ten LG (te parametry również możesz sobie porównać na DigitalVersus.com).

PS. Co do HDMI to niestety nie znam się na tym zbyt dobrze więc lepiej nie będę się wypowiadał.

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Panasonic V20 wygrywa z LG LE8500. Owszem LG dzięki wygaszaniu stref podświetlenia oferuje genialną czerń tylko że wiąże się z tym niestety widoczny efekt halo. A ten nie jest zbyt fajny... Dodatkowo jak spojrzysz na tego LG pod kątem to doskonale widać te strefy podświetlenia (takie pojedyńcze kwadraty za matrycą). Oprócz tego V20 ma lepszy układ kompensacji ruchu od LG (wspomniałem już o tym w innym wątku).

Poza tym chciałbym zauważyć że czerń i kontrast w V20 i tak są fenomenalne w porównaniu do innych TV. Tutaj masz porównanie tego Panasonic'a z LG: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=35&mo1=929&p1=9086&ma2=60&mo2=987&p2=9507&ph=14

LE8900 to inne oznaczenie tego samego modelu czyli LE8500. Tylko weż pod uwagę to że LG akurat w tym teście ma wyłączone wygaszanie stref stąd tak słabe parametry czerni i kontrastu (z włączoną funkcją jest oczywiście bez porównania lepiej). Oprócz tego V20 oferuje także jeszcze lepsze kolory i mniejszy input lag niż ten LG (te parametry również możesz sobie porównać na DigitalVersus.com).

PS. Co do HDMI to niestety nie znam się na tym zbyt dobrze więc lepiej nie będę się wypowiadał.

Przeszukalem troche w necie o tej plazmie...

Niestety czesciej negatywnych opini niz pozytywnych..

Cytuje...

- "Opiszę swoje wrażenia w konkretach w przeciwieństwie do subiektywnych opinii.

PLUSY: Skalowanie SD i DVD ; Możliwości regulacji ; Dźwięk - bez wątpienia najlepszy pośród TV ; Ostrość i szczegółowość ; Kolory - 120% standardu HDTV ; Czerń

MINUSY: Przetwarzanie matrycy 10/12 zamiast 18bit ; Kontrast 40000 zamiast 60000 ; Brak płynnych przejść tonalnych 6,144 zamiast 7,160 ; Jasność 5 ; Brak ; AGC ; 3:2 Pulldown ; Studio Gain ; Video Noise Reductionf ; Block Noise Reduction ; Mosquito Noise Reductio".

- " TV przetestowany i muszę powiedzieć, że jest dobry. Dobra czerń, kolory, średnia dynamika (przynajmniej nie to co LED), gorsza ostrość niż LED, słabsze zdjęcia, gorszy do słonecznych pomieszczeń, nie czyta HD z pendrive'a. Makabrycznie wysoki pobór energi.

PLUSY : Ogólnie przyjemny obraz, ładny design i jakość wykonania obudowy.

MINUSY: Pobór energii, oprogramowanie (nie czyta wielu formatów z USB), wysoka cena, przeciętna dynamika obrazu, przeciętna ostrość".

" Chcę przestrzec, że telewizory Panasonica źle współpracują z modułami dostępu warunkowego. Nie chodzi większość modułów wielosystemowych (zakłócenia obrazu-drobne kwadraciki i zakłócenia dźwięku). Sprawdziłem Reality CAM, Joker, Matrix. Po włożeniu modułu, zła współpraca z modułami warunkowego dostępu".

Teraz to juz zglupialem. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Jednak szczerze przyznam, ze tak na to nie patrze ile zjada pradu tv, a na obraz/dzwiek.

Bylem juz nastawiony na zakup LG LE8500, jednak po zaglebieniu sie w litaraturze o tym modelu(m.in komentarze forumowiczow) pojawiaja sie watpliwosci..

Ciekawi mnie czy spora roznica w audio/video bedzie z tymi wejsciami HDMI 1.3, ktore sa w LE8500, zamiast juz 1.4.

Druga sprawa ten True motion jest ponoc slabej jakosci jak i dzwiek pozostawia wiele do zyczenia?

Edytowane przez ferczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferczu, może zamiast opinii z Ceneo powinieneś raczej poczytać fachowe recenzje tej plazmy. V20 z pewnością nie jest ideałem co nie zmienia faktu że to i tak obecnie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) telewizorów na rynku.

Edytowane przez Kroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferczu, może zamiast opinii z Ceneo powinieneś raczej poczytać fachowe recenzje tej plazmy. V20 z pewnością nie jest ideałem co nie zmienia faktu że to i tak obecnie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) telewizorów na rynku.

Co racja to racja! ;)

Bylem dzisiaj ogladac V20 i zastanowilo mnie info o naglosnieniu stereo nicam, ktore jest w V20.

W niektorych modelach np w G20 jest dolby digital.

Czy jest to duza roznica?

Edytowane przez ferczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również szukam tv FULL LED podobnie jak autor wątku, z tym że w rozmiarze 52 - 55cali. Byłbym w zasadzie zdecydowany na LE8500 (po przeczytaniu zarówno opinii ceneo jak i forum jak i testów serwisów polskich i zagranicznych) gdyby nie to, że posiada on frontalną SZYBĘ;/ nie wiem czy ona bardzo przeszkadza w codziennym użytkowaniu czy też nie. Pokuj mam nasłoneczniony ale zamontuje rolety, pytanie jak sytuacja będzie wyglądała wieczorem kiedy włączę lampę sufitową, jak bardzo będzie ona się odbijać. . .? Ktoś potrafi odpowiedzieć ?

Czy można te reflekty porównać z tymi które pojawiały się na tv kineskopowych ? Proszę o pomoc. . .POZDRAWIAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...