Skocz do zawartości
radosuaf

Regulacja Overscan w Philipsie 29PT9521

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wyregulować overscan na tym TV. Z tego co wiem, ten Philips zapisuje ustawienia osobno dla każdego wejścia. Jest tak na pewno, jeśli chodzi o kontrast, nasycenie itp. Nie wiem, jak jest z ustawieniami geometrii. Ponieważ nie mam kabla S-video -> Scart, chciałem ustawić overscan na planszy kontrolnej TVP. Jak wszyscy wiedzą, plansza jest z grubsza szara. Na obrzeżach, po ścieśnieniu obrazu, znajdują się czarno-białe prostokąty. Jak, rozumiem, one nie powinny być widoczne, tak?


EDIT: A może wystarczy po prostu odpalić Nokia Monitor Test po S-Video? Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie posluchalem rad no to mam ...

zdecydowalem sie w koncu i mam od srody Philipsa 29cali hd prepared
do wczoraj bylem zachwycony - obraz z kablowki jest genialny!

wczoraj skombinowalem kabelek 3xrca (dlugi i kiepsko ekranowany - tylko po to zeby sprawdzic czy to wogole dziala i jak) i podlaczylem komputer
no i sie zalamalem z 2 powodow :unsure:

1. obraz na TV udalo mi sie uzyskac jedynie w proporcjach 16:9 - tzn nie udalo mi sie wyswietlic pulpitu 1024x768 na pełnym ekranie TV bez znieksztalcenia proporcji
jedynie co mi sie udalo to pulpit w proporcjach 16:9 - i np. zdjecia pionowe zajmuja wtedy malutka srodkowa czesc ekranu TV

tryby 567p czy nawet 480p edtv wyswietla mi ale w tragicznej jakosci - zwalone kolory, niewyrazny obraz
kabelek mam tragicznej jakosci, ale obraz 720p jest OK - tylko ma lekkie zaklocenia, wiec wydaje mi sie ze jak kupie kabelek component za 120zl to i tak bedzie to samo

2. zobaczylem slawna plame na kineskopie -dlugo nie trzebabylo czekac :/
przy ogladaniu TV jej wpraktycznie nie ma ale w zasadzie TV nie nadaje sie do podlaczenia komputera - maska nagrzewa sie prawie natychmiast
nawet nie moglem spokojnie grzebac w opcjach sterownika zeby jakos obraz ustawic, bo sie stresowalem powiekszajaca sie na moich oczach plama
sprobuje podlaczyc jeszcze przez S-video - i ew. zdecyduje czy nie zmienic na 32cale lub wogole co innego
kupilem tv glownie jako duzy ekran do grania a tu po komponencie taka kupa

Pytanie do Radosuaf'a -
jak podlaczyles tv do komputera? miales takie same problemy z obrazem 4:3?

pozdr. Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sbronko' post='18016' date='27.10.2006, 13:49 ']Witam

Nie posluchalem rad no to mam ...

zdecydowalem sie w koncu i mam od srody Philipsa 29cali hd prepared
do wczoraj bylem zachwycony - obraz z kablowki jest genialny!

wczoraj skombinowalem kabelek 3xrca (dlugi i kiepsko ekranowany - tylko po to zeby sprawdzic czy to wogole dziala i jak) i podlaczylem komputer
no i sie zalamalem z 2 powodow :unsure:

1. obraz na TV udalo mi sie uzyskac jedynie w proporcjach 16:9 - tzn nie udalo mi sie wyswietlic pulpitu 1024x768 na pełnym ekranie TV bez znieksztalcenia proporcji
jedynie co mi sie udalo to pulpit w proporcjach 16:9 - i np. zdjecia pionowe zajmuja wtedy malutka srodkowa czesc ekranu TV

tryby 567p czy nawet 480p edtv wyswietla mi ale w tragicznej jakosci - zwalone kolory, niewyrazny obraz
kabelek mam tragicznej jakosci, ale obraz 720p jest OK - tylko ma lekkie zaklocenia, wiec wydaje mi sie ze jak kupie kabelek component za 120zl to i tak bedzie to samo

2. zobaczylem slawna plame na kineskopie -dlugo nie trzebabylo czekac :/
przy ogladaniu TV jej wpraktycznie nie ma ale w zasadzie TV nie nadaje sie do podlaczenia komputera - maska nagrzewa sie prawie natychmiast
nawet nie moglem spokojnie grzebac w opcjach sterownika zeby jakos obraz ustawic, bo sie stresowalem powiekszajaca sie na moich oczach plama
sprobuje podlaczyc jeszcze przez S-video - i ew. zdecyduje czy nie zmienic na 32cale lub wogole co innego
kupilem tv glownie jako duzy ekran do grania a tu po komponencie taka kupa

Pytanie do Radosuaf'a -
jak podlaczyles tv do komputera? miales takie same problemy z obrazem 4:3?

pozdr. Szymon[/quote]



Aaa widzisz? nie lepiej było posłuchać, :) po co kupywałeś 29 cali?? było kupić od razy 32 i by nie bylo takich problemów. Jak najszybciej oddaj do sklepu i powiedz że chciałbys wymienić na 32 cale i dopłać i będziesz zadowolony. Ja mam 32 cale Phila 551 i jeste zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie działać na 800x600 (będziesz miał 4:3) u mnie obraz po DVI -> HDMI jest śliczny. Plama wyłazi dlatego, że masz wysoki, ZA WYSOKI kontrast (u mnie było 100%). Zjedziesz do 50-60 i nie ma problemu.

Aha, Need for Speed na 29" masakruje ;>, już się nie mogę doczekać, aż odpalę FIFĘ 07 :D.

[quote name='adamo_' post='18025' date='27.10.2006, 14:37 ']Aaa widzisz? nie lepiej było posłuchać, :) po co kupywałeś 29 cali?? było kupić od razy 32 i by nie bylo takich problemów. Jak najszybciej oddaj do sklepu i powiedz że chciałbys wymienić na 32 cale i dopłać i będziesz zadowolony. Ja mam 32 cale Phila 551 i jeste zadowolony[/quote]

:unsure::):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Toś koledze doradził... Jak u Ciebie na 32" wygląda Ryszard Kalisz?? :P

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radosuaf' post='18026' date='27.10.2006, 14:41 ']Możesz spokojnie działać na 800x600 (będziesz miał 4:3) u mnie obraz po DVI -> HDMI jest śliczny. Plama wyłazi dlatego, że masz wysoki kontrast (u mnie było 100%). Zjedziesz do 50-60 i nie ma problemu.

Aha, Need for Speed na 29" masakruje ;>, już się nie mogę doczekać, aż odpalę FIFĘ 07 :D.
:unsure::):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Toś mu doradził... Jak u Ciebie na 32" wygląda Ryszard Kalisz?? :P[/quote]


Dobrze mu doradziłem, 32' posiada dodatkowy fajny tryb który rozciąga panorame w góre ( uciając znaczek programu, lub jak kto woli możesz sobie w dół przesunąć obraz i utnie Ci wkurzający pasek informacyjny na dole ekranu - w takim trybie oglądam zwykłe programy i filmy , Kalisz wygląda normalnie , Kaczyńscy też normalnie hehehehe.

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adamo_' post='18029' date='27.10.2006, 14:52 ']Dobrze mu doradziłem, 32' posiada dodatkowy fajny tryb który rozciąga panorame w góre ( uciając znaczek programu, lub jak kto woli możesz sobie w dół przesunąć obraz i utnie Ci wkurzający pasek informacyjny na dole ekranu - w takim trybie oglądam zwykłe programy i filmy , Kalisz wygląda normalnie , Kaczyńscy też normalnie hehehehe.[/quote]

Nie, no OK, może Tobie to odpowiada... Ja w sklepie patrząc na 300 telewizorów nie miałem wątpliwości... 4:3 :unsure:. Na TV oglądam w 99% kablówkę, więc dla mnie 16:9 odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adalbert' post='18290' date='28.10.2006, 17:45 ']Mam pytanie .
Czy ten telewizor ( 29pt9521) przy odbiorze sygnału HD automatycznie wyświetla w formacie 16 : 9 ?[/quote]

Raczej... Skoro HD jest tylko w 16:9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nam ucichło w tym wątku a jak chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się ten TV po podłączeniu do niego "n-ki". Może ktoś podzieli sie wrażeniami? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dave' post='20499' date='06.11.2006, 17:28 ']
Coś nam ucichło w tym wątku a jak chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się ten TV po podłączeniu do niego "n-ki". Może ktoś podzieli sie wrażeniami? ;)
[/quote]




Mam philipsa 29pt9521 od czerwca 2006 roku wersja opr:1.2 i jestem zadowolony żadnych plam nie widac . Czy mógłby ktoś podac optymalne ustawienia geometrii dla 29pt9521 z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co Radosław wyregulowałeś ten Overscan ? pokaz jak ci plansze testowe wygladają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia są na konkurencyjnym forum... Zdjęcia zrobię, jak kiedyś dotrwam do obrazu kontrolnego :P.

A w sumie... co mi tam :P :

HP = 5, moje 5; 5
HB = 9, moje 9; 10
HSH = 32, moje 29; 31
EWW = 14, moje 12; 15
EWP = 34, moje 36; 31
EWT = 29, moje 30; 32
UCP = 26, moje 35; 20
LCP = 25, moje 36; 22

SBL = Off
VS = 40, moje 38; 41
VSH = 31, moje 32; 33
VAM = 37, moje 34; 36
VSC = 21, moje 21; 21

Ustawienia: pierwsze oryginalne, drugie moje (soft 1.2), trzecie dla TV mojej mamy (soft 1.5)

Pozdrawiam.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają gierki na X360 pod 29 calowym Philipsie
i czy warto go kupować pod X-Boxa 360. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zdzichux356' post='24845' date='28.11.2006, 08:46 ']
Mam philipsa 29pt9521 od czerwca 2006 roku wersja opr:1.2 i jestem zadowolony żadnych plam nie widac . Czy mógłby ktoś podac optymalne ustawienia geometrii dla 29pt9521 z góry dziękuje
[/quote]

A podłączasz go może pod komputer jesli tak to jak i zjakim rezultatem. Da sieczytać czcionke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem 29pt9521 pod komputer sprawdziłem nokia -testem i wszystko jest ok ,nawet jesli kontrast mam ustawiony na 100% żadne plamy nie wychodzą.Czytelnośc czcionki w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zdzichux356' post='25823' date='01.12.2006, 18:17 ']
Podłączyłem 29pt9521 pod komputer sprawdziłem nokia -testem i wszystko jest ok ,nawet jesli kontrast mam ustawiony na 100% żadne plamy nie wychodzą.Czytelnośc czcionki w normie.
[/quote]

szczęściarz albo kłamca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...