Skocz do zawartości
paw

Philips BDP 3100

Rekomendowane odpowiedzi

Po pożegnaniu się, z PC posiadającym napęd blu-ray dopiero dziś nadejszła chwila gdy zakupiłem kolejny niebieski odtwarzacz. Wreszcie stacjonarny, Philips BDP 3100 jest aktualnie dostępny w RTV Euro AGD za 299zł

po za tym, że do BD-Live potrzebuje 1GB jego zalety to odtwarzanie mkv x264 zarówno z DD jak i DTSem i to nawet z dysku 1TB (tu trzeba uzbroić się w cierpliwość ale chodzi). Reszta jak to w Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy przy odtwarzaniu płyt Blu-ray da się zmieniać położenie napisów na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem takiej opcji na razie, ale przy najbliższym odpaleniu sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem to cudo w podobnych okolicznościach cenowych. Ciekaw jestem Waszych opinii z użytkowania sprzętu. Mi mkv nie odpaliło z USB - stanęło na 25%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet 22GB Avatar hula z terabajtowego dysku. Jedyne,co to Philips sam dekoduje DTS i wysyła PCM 5.1 do ampa w filmach z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

paw - czy aktualizowałeś oprogramowanie? Ja również zakupiłem w/w w promocji euro - oczywiście pierwsze co wrzuciłem, nowy soft - i to może był błąd ponieważ próbowałem otwierać różne pliki mkv - bez powodzenia.

Niestety nie sprawdziłem ich działania przed upgradem :( Nie pomyślałem że mogłoby być gorzej ;)

Podejrzewam, że może to być winą wersji softu ponieważ wiele osób pisze że mkv są odtwarzane...

Mój soft to obecnie 1.31 - pierwotnie zainstalowana była wersja 1.13.

Jeśli macie podobne doświadczenia to proszę podajcie wersję softu na której działa wam mkv w tym odtwarzaczu...

pozdrawiam...Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUpiłem wczoraj 19 luty.

Wersja BDP3100/12 made in poland - naklejka z boku na pudełku. SOFT fabrycznie 1.13

Czyta Xvid, Dvix, - na razie dałem mu do spróbowania niskie rozdzielczości 720x500 ileś.

MKV Moon 1080i - poszedł, a zacinał się w pionierze BDP333. Oczywiście MKV przyciąłem tylko do niezbędnego minimum. Video plus polish AC3

Bede go chciał jeszcze nakarmić wysoka rozdzielczością - jakims MKV 1080i z DTS. Dam znac jak poszło.

Obecny problem to TXT.

Skubany ma zaszyte fonty, które nie mają polskich znaków i nasze sub dodawane w plikach tekstowych czyta wrzucając krzaczki zamiast ę ą ś ć itd.Koszmar.

Właśnie mnie coś olśnilo ... musze sprawdzić w jakiej stronie kodowej zapisuje mu txt.. moze to jest przyczyna.

Edytowane przez czocher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUpiłem wczoraj 19 luty.

Wersja BDP3100/12 made in poland - naklejka z boku na pudełku. SOFT fabrycznie 1.13

Czyta Xvid, Dvix, - na razie dałem mu do spróbowania niskie rozdzielczości 720x500 ileś.

MKV Moon 1080i - poszedł, a zacinał się w pionierze BDP333. Oczywiście MKV przyciąłem tylko do niezbędnego minimum. Video plus polish AC3

Bede go chciał jeszcze nakarmić wysoka rozdzielczością - jakims MKV 1080i z DTS. Dam znac jak poszło.

Obecny problem to TXT.

Skubany ma zaszyte fonty, które nie mają polskich znaków i nasze sub dodawane w plikach tekstowych czyta wrzucając krzaczki zamiast ę ą ś ć itd.Koszmar.

Właśnie mnie coś olśnilo ... musze sprawdzić w jakiej stronie kodowej zapisuje mu txt.. moze to jest przyczyna.

Co do MKV to jeśli coś nie działa można spróbować potraktować MKVtoolnix 3.4.0 (starsza wersja) - podobnie DivX HD przepuszczone przez tą wersję są odtwarzane poprawnie...

Kodowanie znaków dla plików Divx można zmienić w menu - nie wiem dlaczego brak tej funkcji w przypadku MKV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają filmy divx HD no 720p i czy odtwarzają w 5.1 ? Już miałem kupić lg bd 550 ale przeczytałem niezbyt dobre opinie na temat odtwarzania divx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je przytoczyć? Bo ja póki co nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z DivXami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny problem to TXT.

Skubany ma zaszyte fonty, które nie mają polskich znaków i nasze sub dodawane w plikach tekstowych czyta wrzucając krzaczki zamiast ę ą ś ć itd.Koszmar.

Właśnie mnie coś olśnilo ... musze sprawdzić w jakiej stronie kodowej zapisuje mu txt.. moze to jest przyczyna.

Musisz zmienić zestaw znaków na środkowo-europejski w Menu.

Edytowane przez Janeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...