Skocz do zawartości
Jaworrr666

lcd 46"

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, urządziliśmy z żoną salon i stary telewizor nam już więcej nie wystarcza;)

chcemy czegoś większego.

preferowana marka? obojętnie

preferowana wielkość ekranu ? 42 (odległość oglądania max 3,5m na wprost i ok 3m po skosie, kanapy ułożone w L)

jaki sygnał ? UPC - kilka kanałów hd, ale większość normalnych. oglądamy sporo filmów w HD z Asus O!play

jaka klasa cenowa? 3000tyś?

więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50/50

jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój zachodni, ale są rolety na oknach

ile osób zasiada przed telewizorem? przeważnie 2

Jaki masz ulubiony program? brak

jaki masz telewizor? sharp 32" aquos lc-32RD8E-BK (jesteśmy zadowoleni)

Ma stać czy wisieć? stać

jaka odległość od ekranu - ok 3,5m

Co Cię wkurza w telewizorach? obraz oglądany z pod dużym kątem pozostawia wiele do życzenia

Czego oczekujesz od telewizora? dobrej jakości obrazu i skalowania programów tv.

w ciekawe cenie wydaje mi się znalazłem SHARP 42" LC-42X20E

co o tym myślicie?

Edytowane przez Jaworrr666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na taki? samsung 46c650

chodzi mi o to czy np nie buczy jak 50c/b550 i nie ma problemów ze zmianą jasności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy od sztuki jaka się trafi bo niektórzy piszą, że nie buczy inni na odwrót itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przedziale cenowym zdecydowanie polecam Sony ex500 - 40 cali. dlaczego ?

"rozmiar ma znaczenie" głosi hasło reklomwe. rzeczywiście. kupowałem salonie Sony moją bravię 40z5500. oglądam z odległości 3,30 - 3,70 m. bardzo chciałem rozmiar 46, ale pan podłączył mi do dekodera N-ki po kablu hdmi. odpwiedź jest jednoznaczna - nie ! jeżeli w większości oglądasz telewizję po sygnale sd to rozmiar 40 cali (max 42 cale). przy większym będziesz widział z tej odległości wiele niedoskonałości sygnału mniejsza ostrość, słabszy kontrast, efekt rozmycia postaci). jeśli najwięcej oglądasz w jakości HD z blu ray, czy dvd, czy gry to polecam rozmiar 46 cali. to pokaże w całej okazałości jakość HD. okna na zachód - piszesz o roletach, ale zastanów się, czy w dzień oglądając tv będziesz ciągle siedział w pokoju z opuszczonymi roletami ? jeśli oglądasz głównie późnym wieczorem i w nocy i to przede wszystkim filmy - to plazma. jeśli oglądasz o różnych porach dnia, różne programy to lcd. piszesz o kątach oglądania. moja rodzina ogląda albo z kanapy na wprost tv, albo z kuchni - duży kąt - lcd-ki mają w większości obrotowe podstawy - to znacznie ułatwia życie. plazmy - nie mają takich podstaw (waga). nie polecam led-ów, nawet tych od sony. seria 700 wypada słabo przy serii 500 z podświetlieniem ccfl. podświetlenie krawędziowe moim zdaniem jeszcze się nie sprawdza. dużo słabszy kąt widzenia, mnniejsza jasność, mniejsze nasycienie kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, a pytanie mam następujące. czy serie bravii EX500 i W5500 bardzo się różnią?

46W5500 kosztuje tyle samo co 46EX500 ale na 46W5500 są korzystniejsze raty. Wiem, że 46W5500 nie ma DLNA i pewnie jeszcze jakiś nowinek technicznych, ale na tym mi nie zależy. Potrzebuję tylko dobrej jakości obrazu (w tej półki cenowej) i 3x hdmi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę zależy ci na dobrych kątach to tylko i wyłącznie plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róznica tych serii to przede wszystkim dodatki - sam napisałeś dlna, internet, czujniki ruchu - takie drobiazgi. zwróć uwagę na jeszcze jedno - bo ja już nie pamiętam, czy seria W ma engine 3 - jesli ma to wybór jest kwestią gustu, jeśli ma engine 2 to bierz serię ex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...