Skocz do zawartości
lipa_ml

Obudowa Welland ME-580J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy ktoś może używa tej obudowy? Chce sobie ją zamówic ale zastanawiam się jak głośno chodzi wentylator w niej zamontowany. Czy można jak by co go jakoś odczepic albo np. zastąpic jakimś cichszym. To chyba najtansza obudowa na dwa dyski z opcją raid.

http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&produkt=4b5459b29137e&profil=5000&pid=1292&kid=1251&fenecom=b5bd55e6cf11aaadbf322b5bf71d2b8b&crc=97b1f46187f4b8f97dc62a72184f1bac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale jak wyraźnie widać, to wentyl standardowy (zapewne niedrogi) i zawsze coś można dobrać cichszego - wtyczka także pewnie zgodna ze standardem.

Najważniejsze jest jednak to, co chcesz włożyć do środka - jeśli gorącego demona to czujnik zadziała szybko, ale jak zapakujesz mu np. 2 x 2TB takiego Samsunga

ECO ( 5400 rpm) , to powątpiewam czy nawet ruszy. Inną sprawą generującą ciepełko, to elektronika - może jakieś radiatorki z dobrą pastą ?

A jeśli nie musi być to RAID, to ten producent ma fajne STACJE DOKUJĄCE na SATA lub USB 3.0 . Jeśli to do "blaszaka", to przecież można właśnie takie

wykorzystać wyprowadzając na zewnątrz śledziem 2 x SATA i bazować na RAIDzie płyty głównej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na Raid mi na tą chwilę nie zależy , ale wolę opcję obudowy niż stacji dokującej bo czasami mam potrzebę przenoszenia . Dyski na pewno wsadzę Samsungi 5400 na początek 1,5TB bo już takiego mam a drugi dokupię 1,5TB albo 2TB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepisana zasada RAID mówi, że dyski lepiej parować takie same .... no, ale nie wiem - nie znam się ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszeń dojechała. Wykonana nieźle , trochę tandetnie wykonane szyny w których mocowany jest dysk. Wentyl niestety wyje mocno na szczęście obudowa nie jest plombowana i bezproblemowo można ją rozłoży a wentyl podpinany jest na wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...