Skocz do zawartości
Legons

Amplituner Panasonica czy obniza jakosc glosnikow?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam amplituner

Panasonic Sa-HE70

Oraz glosniki Jamos416

Sprzet gra przecietnie, to dosyc niska polka cenowa, ale zastanawiam sie czy musze dokupic tylko lepszy ampli czy tez glosniki sa do wymiany>? Byc moze na lepszym ampli i te glosniki lepiej zagraja, jak myslicie?

Jaki ampli bylby odpowiedni do tych glosnikow?

Jezeli nie warto pchac sie w udoskonalenie tych glsnikow, to jaki ampli kupic na "przyszlosc" tzn kupie ampli a potem do niego glodniki. Cena za ampli to maks 1,5tys, ale wolalbym mniej :)

Jedno jest pewne mam mase sprzetu i kazdy potrzebuje spdif, a ja mam tylko 2 wejscia w ampli i musze przekladac kabelki co jest na maksa irytujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak chcesz wywalic kolejne pieniadze w błoto- lepiej zostac przy tym co masz. Jak dojrzejesz do decyzji ze sprzet który dobrze gra - kosztuje- i bedziesz gotów poniesc ten wydatek - wtedy wróć na forum.

Moim zdaniem wydawanie mniej niz 1500zl na kolejne marketowe ampli mija sie z celem. Nie to ze namawiam na zakupy "za 10 i wiecej tys" ale przy amplitunerach - wg mnie - bezwzgledne minimum to 2.5 - 3 tys - jesli zakup ma byc perspektywiczny tzn ampli przyzwoicie grający i jako tako wyposażony

Nikt nie lubi duzo wydawac ale kazdy lubi słuchac dobrego dźwięku. Ja też zaczynałem od Technicsa za 1350zł (ampli do kina domowego) i bardzo szybko odczułem ze jednak majac okreslone wymagania- trzeba głębiej sięgac do kieszeni. Dotyczy to w szczególności amplitunerów

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROzumiem, ale czy do pokoju 16m2 na serio potrzeba ampli za 2,5k i glosnikow za 4? Czy aby na pewno jestem w stanie je wykorzystac Wiem, ze nie wiedziales jaki mam pokoj, ale tylko sie zastanawiam czy do kazdych warunkow potrzeba zawsze hi-end, czy moze czasem warto pojsc na kompromis.

No i czy wydac powiedzmy te 2,5k na ampli ale nie zmieniac glosnikow czy zmieniac? Lepszy ampli uzyska w tych konkretnych glosnikach lepszy efekt?

Moze do takiego pokoju warto sie zastanowic nad jakims plastikowym kinem domowym za te 3k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Najlepsze wzmacniaze lampowe mają po kilkanascie Watt - RAPTEM

Nie o moc tu tylko chodzi. Ampli zeby zagrac musi byc solidnie zbudowany - a nie tylko miec moc (najczęściej tylko na papierze)

I wierz mi - 2.5k to nie żaden Hi-End ale program minimum (sam mam sprzet ponad 2x droższy i z pokorą przyjmuję do wiadomosci że wielu na tym forum ma sprzet o niebo lepszy ode mnie i tez nie jest to jeszcze HiEnd)

Troche sie dziwie ze z jednej strony odsłuchowo dojrzales do zmiany ale z drugiej strony wciaz naiwnie liczysz ze wydajac grosze uda ci sie kupic cos sensownego

Niestety - przy takim budżecie to nierealne

Zmien ampli - i juz zauwazysz roznice. Po wymianie kolumn - nie koniecznie musisz wymieniac od razu - uslyszysz kolejną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...