Skocz do zawartości
FaRa0n

HDI Dune MAX - problem z dźwiękiem HD poprzez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odtwarzacz HDI Dune Max połączony kablem HDMI 1.3 z amplitunerem Onkyo 606. W opcjach odtwarzacza ustawiłem tak, aby dźwięk wysyłany był w trybie pass trough (oryginalny - raw bits) poprzez HDMI do amplitunera. Niestety amplituner pokazuje, że otrzymywany sygnał jest w PCM. Co ciekawe, zauważyłem że przy powyższych ustawieniach w filmach zakodowanych kodekiem DTS brak jest odtwarzanych dialogów, tzn. słychać muzykę lub jakieś efekty, ale nie słychać dialogów w filmach, ale np. gdy włączę jakiś koncert w DTS (to słychać wszystko poprawnie, choć nadal w PCM). Tak jakby pomimo tego, że ustawiam w odtwarzaczu wysyłanie Raw bits, to i tak sygnał dekodowany jest do PCM.

Dźwięk w DTS udaje mi się uzyskać tylko poprzez kabel optyczny lub coaxial (dialogi też są wtedy poprawnie odtwarzane), a więc nie powinien to być problem mojego amplitunera. Mógłbym oczywiście pozostawić przy kablu optycznym gdyby nie to, że ma on ograniczoną przepustowość i nie da się za jego pomocą uzyskać dźwięku HD (np. DTS-HD MA).

Mam pytanie do osób które podłączają swój odtwarzacz Dune do amplitunera, czy jeśli w ustawieniach dźwięku ustawicie Dźwięk oryginalny (Raw bits), to czy udaje Wam się uzyskać dźwięk HD i czy nie macie problemów z odtwarzaniem dialogów z filmami DTS?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę która pomoże mi rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które podłączają swój odtwarzacz Dune do amplitunera, czy jeśli w ustawieniach dźwięku ustawicie Dźwięk oryginalny (Raw bits), to czy udaje Wam się uzyskać dźwięk HD i czy nie macie problemów z odtwarzaniem dialogów z filmami DTS?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę która pomoże mi rozwiązać ten problem.

Dokładnie tak mam połączone i mam wszystkie formaty dźwięku dekodowane.Jeżeli w filmie jest ścieżka dźwiękowa DTS to na ampli pokazuje się DTS, jeżeli jest ścieżka PCM to w ampli ukazuje się Multichannel.

Sprawdź jeszcze raz ustawienia ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ustawienia w swoim amplitunerze sprawdzałem i testowałem już chyba setki razy ( od trzech dni próbuję rozwiązać ten problem). Do wejścia DVD (w Onkyo), do którego to mam podłączony odtwarzacz Dune przypisuję kolejno OPT1, Coaxial no i HDMI. Te pierwsze dwa działają, ale oczywiście bez DTS-HD, natomiast HDMI puszcza tylko PCM i to pomimo trybu RAW BITS :-/

Dziś wieczorem zamieszczę jakie dokładnie mam wprowadzone ustawienia w moim amplitunerze. Może uda się komuś coś wyłapać ( o ile to faktycznie problem z amplitunerem), tak więc proszę osoby które znają się na takich ustawieniach, aby jeszcze tu zajrzały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wejścia przypisz jedynie HDMI i nic więcej nie potrzebujesz - niech to będzie jedyne polączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy probowales ale jest tez w ampli opcja puszczania dzwieku do TV czyli TV OUT w HDMI setup, ktora musi byc wylaczona.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój trop jest chyba słuszny makakam, bo problem zniknął, gdy wyłączyłem z ampli kabel HDMI z wyjścia OUT, czyli z ampli do TV. Dźwięk HD już jest, ale oczywiście nie mam teraz obrazu po wyjęciu tego kabla z wyjścia OUT :)))

Niestety nie widzę żadnej opcji gdzie mógłbym wyłączyć wysyłanie dźwięku z ampli do TV, o którym wspominasz.

Poniżej podaję jak mam ustawiony ampli, może któryś z Was zdoła dostrzec tu jaką nieprawidłowość w ustawieniach

1. Input Assign

1-1 HDMI

DVD:HDMI1

1-2 Component

DVD: ----

1.3 Digital

DVD: ----

2. Speaker Setup (pomijam opis bo to raczej nie ma tu znaczenia)

3. Audio Adjust

3-1 Mux/Mono

Input(Mux) Main

3-2 PLIIx/Neo:6

Panorama: off

3-3 Dolby EX: Auto

3-4 T-D

LstnAngl: Wide

4. Source Setup

Intell i Vol:0

A/V Sync: 0ms

5. Listening Mode

5-1 DVD

A/PCM: Stereo

Dolby: Dolby

DTS : DTS

DF2ch: LastValid

Mono : Mono

MCH : LastValid

192 : 192

True : TrueHD

MSTR : MSTR

DSD : DSD

6. Miscellaneus (dot. volume setup)

7. Hardware Setup

Reso: Through Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.Hardware Setup / 4.HDMI / trzecia pozycja od góry TV Audio On/Of

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.Hardware Setup / 4.HDMI / trzecia pozycja od góry TV Audio On/Of

Bingo!! :) W końcu wszystko działa jak należy :)

Wielkie dzięki wszystkim i sorry za moja głupotę, nie wiem dlaczego ubzdurało mi się, że w opcjach hardware jet tylko jedna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...