Skocz do zawartości
plonus

Możliwość DLNA w Bravii i Synology

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest w sumie proste, ale dotychczas nikt mi nie umie na nie odpowiedzieć. Widziałem post na podobny temat, ale to był 2009rok wiec może się coś zmieniło, więc do rzeczy:

Mam wykupiną kablówkę z możliwością internetu. Z modemu mam połączenie do routera WI-FI(z możliwością z portami LAN). Po WI-FI łączę się z routerem, który oczywiście działa na zasadzie automatycznych ustawień z hasłem. Chciałbym sobie kupić TV SONY KDL-40NX800, bo uważam że jest to teraz dobra propozycja, jednocześnie chce kupić NAS Synology DS211. i teraz pytanie w karcie katalogowej z Synology jest napisane, że Synology ma DLNA i wspomaganie DIVx i XVid, czego nie ma ta Bravia czy dzieki takiemu połączeniu, będę mógł oglądać DiVx'y bezpośrednio z NAS w tym telewizorze?

I drugie pytanie czy dzisiaj DLNA jest poprawione w Bravii na tyle, że nie ma problemu ze współdziałaniem z Bravią? Synology wydaje mi się szybkim rozwiązaniem, aby używać to jako serwera medialnego(podobno jest szybki w porównaniu z innymi).

A przy okazji czy możecie zaproponować inny telewizor w podobnej cenie(5200zł)/technologii?- Bravie wybrałem ze względu na 40",200Hz,WI-FI+możliwości czerpane z internetu) Czy ten telewizor bez problemu będzie współpracował w moim rozwiązaniu sieciowym?

Dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czemu 40NX800 ? 40HX800 jest do dostania za 4600, wiec jakie sa zalety NX ? O 3 cm grubosci mniej ... ale co jeszcze ?

Na koniec pytanie natury egzystencjalnej ... czy seria NX jest lepsza niz HX ? Cena na to wskazuje, ale parametry techniczne nie . Wiec gdzie jest pies pogrzebany ? W jakosci obrazu ?

Tak na szybko :

NX710 - 3D + 100Hz + WiFi, Dynamic Edge LED, grubosc 3.2cm ;

NX800 - 200Hz + WiFi, Edge LED, grubosc 6.4cm ;

HX800 - 3D + 200Hz, Dynamic Edge LED, grubosc 7.4cm

reszta parametrow wydaje sie taka sama. Wiec czemu najlepszy (przynajmniej teoretycznie ) jest najtanszy ? WiFi jest takie drogie ;) ? (Mam przy tv odbiornik satelitarny wiec kabel ethernet sila rzeczy jest juz przy tv)

Widzialem w MM 40NX710 w dzialaniu. Zaskoczyla mnie niesamowita jakosc czerni w momentach gdy w zrodle sygnalu nie bylo obrazu i pojawialo sie czarne tlo tylko.

Czern idealnie pokrywala caly ekran bez widocznych jakichkolwiek rozjasnien jakie moznabyloby sie spodziewac po krawedziowce. Moze to robota Dynamic ELED ? Do tego jakosc tafli szkla monolita. Nawet z czarnym tlem trzeba sie bylo zblizyc bezposrednio do ekranu aby zobaczyc jakies odbicie w szybie. co ciekawe na podobnym : 46HX800 odbicia byly latwiej zauwazalne.

Czy to kwestia ze plaszczyzna wiekszego tv lepiej odbija swiatlo , czy tez warstwa antyodblaskowa NX710 i HX800 sa inne ?

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może odpowiedzieć mi na pierwsze pytanie. Po za tym chyba własnie wycofali nx800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tez wiedza jego uczestnikow nikla.

Poznalem odpowiedz na zadane przezemnie pytanie w sklepie jak udalem sie tam kupic telewizor HX800.

Mianowicie nie posiada on szklanej plyty antyrefleksyjnej zwanej potocznie obudowa monolith.

Poniewaz matryca HX800 jest lustrzana, uznalem ze eliminuje to jakikolwiek sens zakupu HX800.

Pozostaje wiec tylko zakup NX710, ktorego o dziwo w sklepie jeszcze nie mieli - a myslalem ze to model stary wycofywany z produkcji.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofywany z produkcji jest nx800, nx700, ex700 i kilka niższych modeli, na ich miejsce odpowiednio weszły nx810, nx710, ex710 co do dostępności to dziwne, że jeszcze nie mieli na stanie nx710 jest w sprzedaży już kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej jestem bez odpowiedzi na pytanie czy jak podłączenia Synology który ma napisane support dla DivX to czy Bravia(bez tego kodeka) odtworzy ten plik, inaczej mówiąc NAS przejmuje funkcje dekodowania. Jaki TV 40" polecacie 200Hz WiFi DLNA do 5500zl. Czy Sharpy są o takich parametrach i warto je kupić w porównaniu do bravii? Pomóżcie bo jestem laikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synology niestety nie posiada transkoderów wideo. Zresztą wcale się nie dziwię, za słaby sprzęt do tych celów...

Więc Bravia nie będzie w stanie odtworzyć takich plików.

Wejdź na demo DSMa http://demo.synology.com:5000/ (login: admin, hasło: synology), dalej Panel sterowania, "Serwer multimediów", na pierwszej zakładce zaznacz "Włącz serwer multimedialny DLNA UPnP" i popatrz na zakładkę "Zgodność DMA" - widać, że można co najwyżej transkodować audio.

Musiałbyś przekodować plik do kontenera/kodeka obsługiwanego przez Bravię (MPEG2?) ale to raczej mija się z celem (przerabianie każdego pobranego pliku, żeby oglądnąć na TV) - to już lepiej postawić DLNA z możliwością transkodowania video na PC albo jakiś odtwarzacz ze wsparciem dla xvid/divx/mkv czy co tam ci jest potrzebne (niestety jest to dodatkowy wydatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po co ci dodatkowe pudełka?

Przez DLNA na Sony obejrzysz wszystko co masz na kompie.

Transkodowaniem zajmuje się komp oczywiście musisz zainstalować serwer plików ale programowy więc praktycznie nie płacisz ani centa za np PS3MS i jakieś tam 100 pare za Wild medja server.

Oczywiście nie wepchniesz w kabel BR ale całkiem gęste MKV pooglądasz więc najpierw spróbuj tej opcji (bo darmowa) a jak ci czegoś będzie brakować to pomyślisz.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z DLNA mam Sony W 5710 i jak dla mnie jest to świetne rozwiązanie.

cyt:

A ja dalej jestem bez odpowiedzi na pytanie czy jak podłączenia Synology który ma napisane support dla DivX to czy Bravia(bez tego kodeka) odtworzy ten plik, inaczej mówiąc NAS przejmuje funkcje dekodowania. Jaki TV 40" polecacie 200Hz WiFi DLNA do 5500zl. Czy Sharpy są o takich parametrach i warto je kupić w porównaniu do bravii? Pomóżcie bo jestem laikiem

Ja nie miałem wątpliwości co do marki.

I powtarzam obejrzysz na TV wszystko co jest w stanie obsłużyć komp czyli wszystko.

Co do 200Hz to może sobie jeszcze troszkę poczytaj ( to jest 200Hz motion flow ) czy tak jakoś

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 200hz to chyba nie ma sensu kruszyc kopi. Jak przychodzi co do czego, to i tak 99% uzytkownikow wylacza 200% (tryb teatru telewizji) i wlacza zubozony tryb bardziej podobny do efektu kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...