Skocz do zawartości
kg2000

Słabo czytelna czcionka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Irytuje mnie w odtwarzaczu Hyundaia L110 problem z czytelnością czcionki szczególnie w jasnych kadrach filmów. Zmiana koloru czy kroju czcionki niewiele pomaga, bo główna przyczyna leży w bardzo delikatnym obrysie, który nie odcina jej wyraźnie od tła. Niestety odtwarzacza Hyundaia nie czytają napisów bitmapowych sub/idx ani muxowanych divx co byłoby jakimś rozwiązaniem.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak uzyskać czcionkę z solidnym czarnym obrysem tak jak w wielu innych odtwarzaczach albo tak jak generuje ją np. ffdshow ?

Edytowane przez kg2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dla mnie to też mankament. Korespondowałem zresztą w tej sprawie z dystrybutorem.

Czcionkę można zmienić, ale ponieważ to nadal są fonty TrueType, to odtwarzacz wyświetla jest dalej tak samo - zmienia się tylko krój. Co do formatu idx/sub (vobsub), to jak najbardziej działa, ale .... trzeba takie napisy wygenerować za pomocą TXT2VobSub. Próbowałem z AviAddXSubs, ale pliki generowane przez ten program nie działają. A tak swoją drogą to kolejny mankament - brak obsługi xSub-ów w divx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie napisy sub/idx z TXT2VobSub działają tylko niezależnie od ustawień mają jakiś paskudny majtkowo-niebieski kolor.

Mógłbyś zdradzić co dystrybutor powiedział w sprawie czcionki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie napisy sub/idx z TXT2VobSub działają tylko niezależnie od ustawień mają jakiś paskudny majtkowo-niebieski kolor.

Moje są białe z czarną obwódką :P. Wyedytuj plik idx i zmień sobie kolory w palecie

Mógłbyś zdradzić co dystrybutor powiedział w sprawie czcionki ?

Powiedział, że działają i podpowiedział TXT2VobSub. Próbowałem uzyskać info od autora AviAddXSubs, ale nic się w tym temacie nie dowiedziałem ciekawego, poza faktem, że działają na WD Live. Jak oglądałem binarną zawartość sub dla obu napisów z obu programów, to różnice widać gołym okiem - to kompletnie inne struktury.

Jeszcze jedna rzecz : jak ustawisz we właściwościach ekranu "16:9 Full Screen", to w przypadku, gdy film jest szerszy, wraz z wyskalowaniem obrazu w górę/dół zmieni się także pozycja napisów (zjadą w dół). To kłopot niestety, więc oglądam wszystko tak jak jest, czyli z ustawieniem "16:9 Panorama".

EDIT:

Moje ustawienia dla TXT2VobSub są takie :

Color Options : PC Only

Antialias : czarny

Outline : czarny

Text : biały

W pliku idx podmieniam linię z paletą kolorów na taką :

# The original palette of the DVD

palette: 000000, 000000, FFFFFF, FFFFFF, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000

Poza tym dodaję do źródłowego srt jedną linię o czasie trwania jednej klatki i wstawiam tam dowolny tekst. Chodzi o to, że przy wyświetlaniu VobSub-ów Hyundai pierwszy dialog wyświetla ze złymi kolorami, niezależnie od palety ustawionej w idx. Ten pierwszy dialog zawsze ma gaciowy kolor, a jak trwa jedną klatkę, to go nie zauważysz ;).

Edytowane przez krzych69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są białe z czarną obwódką :P. Wyedytuj plik idx i zmień sobie kolory w palecie

Dzięki działa, choć za nic nie mogę ustawić żółtego, który wolę od białego. Kody innych kolorów działają poprawnie a odcienie żółtego dają ten cholerny niebieski. <_<

Generalnie jest to jakieś rozwiązanie, ale trochę za dużo z tym zabawy. Może poprawią kwestię obrysu w jakiejś aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością wygodne rozwiązanie to nie jest, ale znacznie polepsza czytelność napisów.

Spróbuj poeksperymentować z ustawieniem innej palety kolorów zamiast "PC Only" i edycją idx, to może da się jakoś zmusić ten żółty kolor do działania.

Ja kiedyś próbowałem się tym bawić (bodaj w czerwcu), ale szczerze mówiąc już nie pamiętam co mnie tam bolało, że ustawiłem w efekcie końcowym napisy białe na czarnym tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w tym odtwarzaczu jest możliwość zmiany wielkości napisów, ale chodzi mi o regulacje płynną (np co jeden), czy jest to coś w rodzaju małe, średnie, duże?

KubaArek dzięki za odp

Edytowane przez leo80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...