Skocz do zawartości
DUDEK

Denon DVD-2930

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre HI-end'owy odtwarzacz danonka:) ale to wciaz odtwarzacz DVDn nie HDDVD. Upscaluje do 1080p ale z DVD. Nie czyta HD ni Bluray'a. W takim odtwarzaczu dzwiek porownywalny jest do super cd, czyta SACD tez i chyba DVD audio. Jednym slowem-audiofilskie DVD z super, jak to u Denona torem wizji.
Swoja droga, ciekawe ile bedzie kosztowac HD, czy Bluray (bo nie wiem w ktorym obozie jest Denon).
Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to

WYPAS !!!

Zadnego HD na razie nie kupuję - pamietam czasy gdy za 2700 kupiłem DVD Panasonica - BEZ DEKODERÓW, ODTWARZANIA CDR itp

Drugi raz okantować sie nie dam :)
Dlatego kupiłem SOLIDNY player DVD na TERAZ i...najbliższe 2-3 latka
I nie zawiodłem się. Za te pieniadze sprzet bezkonkurencyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomdvd' post='15074' date='17.10.2006, 10:58 ']Bardzo dobry odtwarzacz , ale to wciaz odtwarzacz DVDn nie HDDVD.[/quote]


Z katalogową ceną - 3395.00 PLN ten model to totalne nieporozumienie , nawet z Allegro .
Przed zakupem porównaj z 1930 - podłącz obraz po HDMI do dobrego panelu , dźwięk cyfrowo
do jednego ampli - konia z rzędem jeśli w ciemno rozpoznasz !

Za kilka dni za takie pieniądze kupisz high-endowe HDDVD Toshiby (XE1) i to wg. mnie jest
ciekawsze rozwiązanie .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dobra rada dla "marketowego" klienta, kogoś kto szuka "grajotka" a nie sprzętu przez duże S ....

Kupisz sobie "highendową toshibę".... NO I CO Z TEGO ?
Co na niej bedziesz oglądał ? DEMO ? Cassablancę ?
Do swiat moze wyjdą 3 tytuły (MOZE) na HD DVD
Zanim oferta filmów wzbogaci sie na tyle by był SENS wchodzic w ten temat - wyjdzie nowszy i lepszy sprzet (tak jak kiedys było z DVD o czym pisałem wczesniej)

Poza tym widzę że ktos tu nie ma zielonego pojęcia o tym czym jest HIGH END .... Zapewniam ze Toschibie baaaardzo daleko do tego miana

O technologii zawartej w 2930 nie mam zamiaru dyskutować. Polecam natomiast poczytac sobie o procesorze REALTA który siedzi w 2930 (pod nazwą REON)

Druga sprawa- ten odtwarzacz nie jest tylko odgrywajką DIVXów czy filmów DVD ale i znakomitym playerem audio o czym Kolega najwyrazniej zapomniał albo...nie ma pojęcia.
Sam nie dysponuję w domu rewelacyjnym nagłosnieniem a mimo to - wyraznie slychac roznice w porownaniu z moim poprzednim odtwarzaczem (SONY klasy QS) To samo w kwestii obrazu (różnica po komponencie PORAŻAJĄCA !!!) Radzę przejrzec dane techniczne obu urządzeń oraz.... posłuchać i pooglądać na POŻADNYM sprzęcie i w przyzwoitych warunkach
Zapewniam że nie bez powodu jeden odtwarzacz DVD kosztuje 200zł a inny 4-5-6 i wiecej tysiecy. Dostaje sie ZAWSZE tylko to, za co się płąci...i ani grama więcej
Jesli wiec w cenie ZNAKOMITEGO playera DVD mozemy dostac NOWOCZESNĄ technologię - na pewno jest to czyms okupione (najczesciej gorszą jakoscią, wyposarzeniem, kiepską elektroniką itp itd - ale o tym mamy okazje przekonac sie dopiero po zakupie...)

A zreszta co my tu porownujemy - Toshibę z Denonem ? :-) - to chyba żart


PS
Swojego 2930 kupiłem za 3050 BRUTTO (z rachunkiem, z oficjalnej sieci tzn Horn) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co napiszę to pewnie będzie lekki OT, ale jakoś nie mogę się powstrzymać.
Piszesz o cenach jakie płacimy za sprzęt i że to jest między innymi wyznacznik jakości. Pozwolę sobie się z tym niezgodzić. Sam się przekonałem na własnej skórze jakie kosmiczne marże mają sklepy i ile jest gotowy opuścić sprzedawca w momencie gdy widzi że masz kasę którą chcesz wydać. W moim przypadku było to 800zł upustu za zwykły amplituner Yamahy. Kiedyś też udało mi się podsłuchać rozmowę właściciela sklepu RTV z kolegą, któremu to tłumaczył jak to możliwe że zarabiają na sprzęcie skoro on taki drogi. Twierdził że marża w wysokości 100% na nowości to minimum.
Piszesz też że Denon lepszy niż Toshiby. Czy tylko dlatego że to bardziej uznan marka w światku HI-END? Żeby nie było , sam również przywiązuję wagę do marki, ale ostatnio coraz bardziej tracę zaufanie do znanych marek. Wydaje mi się że jest obecnie takie parcie na nowości, że kiedyś wielcy, teraz jadą tylko na nazwie. Do tego jak czytam że gość rozebrał Mantę i znalazł w niej takie same procesory jak w DVD za kilkanaście stówek, do tego ją zmodyfikował tanim kosztem tak iż wykasowała CD-eki za kilka tysiaków, to ręce opadają. Jak ktoś chce to niech sobie poszuka na www.audiostereo.pl a znajdzie tam parę ciekawych modyfikacji, np. Samsunga HD745.
Tak więc, nie zawsze tańsze oznacza gorsze. Edytowane przez Marcin_G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzet klasy MANTA za 100zł ma wiele wspólnego z Panasonicami, Soniaczami i innym badziewiem które zalega na sklepowych półkach w cenie ok 1K. Wszystko to bazuje na taniej (tandetnej) elektronice i najczesciej- TYCH SAMYCH rozwiazaniach technologicznych. W wypadku Denona jest inaczej. Firma nie kupuje napedów u LG a elektroniki "na wagę" na targu w Kalkucie.
W Denonie 2930 siedzi naped DENONA i to o niebo lepszy niz ten z 1730 czy 1930. Posiada wbudowany 8MB bufor dzieki czemu nie widać momentu zmiany warstwy (co mnie bardzo wkurzało)
Kolejna rzecz - zastosowana elektronika (ręcznie selekcjonowane podzespoły), przetworniku BurrBrown, procesor obrazu REALTA, technologia AL24 plus (dzwiek 16 bitowy w jakosci 24 bitów) - mógłbym tak wymieniac i wymieniać.....
Tego NIE ZNAJDZIESZ w zadnym sprzecie tego segmentu. Podobnie NIE robi bowiem zdecydowana większosc tzw "uznanych " marek (dodam od siebie - marek marketowych) jak SONY, Panasonic, THOMSON, PHILIPS itd
Za chwilę może powiesz że to wszystko to marketingowy bełkot....tyle tylko że ja ten "bełkot" u siebie nie tylko USŁYSZAŁEM ale i ZOBACZYŁEM Po prostu- widać różnicę (i bynajmniej nie tylko w kwestii detali ale w kwestiach zasadniczych)

Denon obecnie jest JEDYNYM producentem którego oferta jest sensowna, LOGICZNA i przemyślana.

Wezmy np takiego Pioneera- cały LineUP tej firmy to 5 modeli (o ile pamietam) przy czym model drugi "z góry" (696) kosztuje na Allegro 580zł ....a najwyższy ok 10 0000
Wogóle nie ma tzw middle class. Jest tylko LOW END roznicacy sie wyposarzeniem (HDMI, dekodery, odtwarzanie SACD itp).
W wypadku Denona mamy modele znacznie lepiej zestopniowane

1730 - dla ubogich/niewymagających ale ceniących markę. Ok 700zł
1930 - dla ceniących ponadprzeciętną jakość obrazu. OK 1600zł
2930 - dla lubiących posiadac sprzet o wysokich parametrach AudioVideo Ok 3000
3930 - dla bardzo wymagających fanów domowego kina. ok 5500
Jest jeszcze model HIGH END za 16 000zł ...

100% marży mozliwe jest na sprzecie klasy manta czy "homo neiwiadomo"
Cena Denona wynosi 850$ za oceanem co dla europy przelicza sie jako 850 euro
850x4 = 3400

Dokładnie tak skalibrowana jest cena Denona.
Ja - jak juz pisałem- swoj egzemplarz kupiłem za 3050zł. Poprzedni model- mimo ze aktualnie wycofywany ze sprzedazy - wciaz kosztuje ok 2800zł... I gdzie ta 100% przebitka? Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie napisałem że Denon jest "be". Odniosłem się tylko do ceny jako argumentu przemawiającym za lepszym sprzętem. To że cena Denona cały czas się utrzymuje na dość wysokim poziomie a drastyczne zniżki są prawie żadne, to moim zdanie, ciągle działa magia marki. Podobnie jest z Loewe, spójrz na ceny ich TV. Za te kwoty można obecnie już kupować panele FullHD, mimo to są ludzie którzy kupili Loewe, np ja. Jeżeli prawdą jest że Denon selekcjonuje podzespoły, to następnym razem będę szukał sprzętu Audio tej firmy.
Nie dobieraj tego co pisałem wcześniej jako ataku na Twoją osobę. Po prostu mam złe doświadczenia np. z firmą Yamaha za tórej sprzęt zapłaciłem kilkanaście stówek, a której sprzęt miesiąc po gwarancji "zmarł". Chodziło mi tylko o to aby nie kierować się jedynie ceną ani marką, a patrzeć tylko na to co dany klocek potrafi i czego nam faktycznie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='16549' date='22.10.2006, 07:50 ']Denon obecnie jest JEDYNYM producentem którego oferta jest sensowna, LOGICZNA i przemyślana.

1730 - dla ubogich/niewymagających ale ceniących markę. Ok 700zł
1930 - dla ceniących ponadprzeciętną jakość obrazu. OK 1600zł
2930 - dla lubiących posiadac sprzet o wysokich parametrach AudioVideo Ok 3000
3930 - dla bardzo wymagających fanów domowego kina. ok 5500
Jest jeszcze model HIGH END za 16 000zł ...[/quote]

A teraz , o ile masz taką możliwość ( a chyba masz ) każdy z tych modeli podłącz
[color="#FF0000"]coaxialem[/color] do 5 wejść dobrego ampli , podaj ten sam materiał audio i do woli baw
się w zgadywanie co aktualnie gra ... Bardzo się zdziwisz !!!
Ja się zdziwiłem , choć z innymi modelami . ( test na DENON AVC A1SR )

A teraz test części VIDEO. Podłącz wybrane modele złączem [color="#FF0000"]HDMI[/color] do wysokiej
jakości panela i pobaw się przełączaniem żródeł . Efekt może Cię zaskoczyć !


[b]W aktualnej ( technologicznej ) sytuacji , odtwarzacze powinny klasyfikować
się li tylko jako napędy , zdolne do odczytania strumienia danych ( w tej roli
także zwykły napęd komputerowy dzielnie zdaje egzamin ) a następnie podać
go dalej do wyspecjalizowanych bloków przetwarzania : audio w dekoderze,
video w odbiorniku . Jaki jest sens dublowania ? Jak myślisz - dlaczego żaden
z audio/videofilskich magazynów NIGDY nie wykonał takiego rzetelnego testu ? :D

Odpowiedź jest banalna - straciłby reklamodawców, producentów drogich urządzeń ! :D[/b]


Zaoszczędzone na napędzie pieniążki lepiej wydać na SOLIDNY amp. z dobrym
blokiem D/A i solidnymi końcówkami mocy - tu się nic nie zmienia od wieków !


Pzdr.

Zapomniał bym - podtrzymuję swoją rekomendację dla HDDVD Toshiby !
To jest NAPĘD "nowej generacji" i to jest najważniejszy argument ! :D
Płyt jest już duży wybór , a kolekcja DVD i CD na tym także zostanie
odtworzona , bez obawy .... :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='16380' date='21.10.2006, 13:05 ']Mam to....WYPAS !!!....Za te pieniadze sprzet bezkonkurencyjny[/quote]

Czy w tym modelu (chociaz bardziej myślę o 1930) upscaler do 1080p ma jeden tor przesyłu tak przez HDMI (co oczywiste) jak i z wejścia component do wyjścia? Czy działa (upscaler 1080p) [b]tylko[/b] poprzez HDMI ?

Tak sobie pomyślałem czy mozna by podłączyc np tuner C+, CP albo i "n" poprzez component do tego dvd i dalej z dvd do LCD juz upscalowane ...? (tak jak kiedys robiliśmy z VHS)

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sytuacja wyglada tak (BoDex) Piszesz o przesyle materiau Caxialem itp itd czyli krotko mowiac- eliminujesz solidną czesc AUDIO denona i przenosisz ją do amplitunera.
Zgoda- z jednym zastrzezeniem - zapominasz o audiofilskich formatach audio (HDCD, SACD i DVD AUDIO) - nizsze modele Denona z tego co sie orientuję raczej nie mają DenonLink (a nawet jesli maja - nie każdy ma przeciez amplituner Denona w domu). Druga sprawa- sygnał na złączu HDMI jest scalowany w odtwarzaczu a tu niestety dosc sporo zalezy od zastosowanej elektroniki. Sugerujesz zakup amplitunera za 15 tys złotych ale...troche smieszne jest dla mnie kupowanie piecyka za takie pieniadze przy jednoczesnym oszczedzaniu na odtwarzaczu... Albo budujemy cały SYSTEM audio na odpowiednio wysokim poziomie ...albo nie...

Powtarzam raz jeszcze- po zakupie 40" LCD wydawało mi sie ze moj playerek SONY (z komponentem) spokojnie da sobie rade od strony technicznej. I co sie okazało ? Obraz był zaszumiony, krawedzie postrzepione. Chcac nie chcac - zaryzykowałem 2930 (sporo na jego temat wczesniej poczytwaszy) i efekt przeszedł moje najsmielsze oczekiwania. Obrazek po COMPONENCIE jest NIE TEN SAM (na tych samych kablach !) Z HDMI jeszcze nie korzystałem gdyz zamówiłem dopiero kabelek ale z tego co się naczytałem wynika ze czeka mnie kolejny opad szczenki na podłogę


2930 ma 2 niezalezne przetworniki video - 1 na component i 1 na HDMI (ukłąd REON obsługuje tylko HDMI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='16746' date='22.10.2006, 18:32 ']Sugerujesz zakup amplitunera za 15 tys złotych ale...troche smieszne jest dla mnie kupowanie piecyka za takie pieniadze przy jednoczesnym oszczedzaniu na odtwarzaczu... Albo budujemy cały SYSTEM audio na odpowiednio wysokim poziomie ...albo nie...[/quote]


1. Ampli AV jest sercem systemu - to w nim odbywa się wszystko co ważne ( bez urazy dla posiadaczy niezależnych dekoderów ) i dlatego należy postawić na jego jakość - nawet kosztem napędu ! Napisz
proszę , jak masz podłączony swój napęd ! 99% użytkowników ma podłączone COAXEM lub OPTIC!
Czy Twój napęd jest podłączony do ampli analogiem ? Dlaczego by w tej sytuacji nie wykorzystać 3
wzmacniaczy stereo , które z reguły grają lepiej niż amplituner za te same pieniądze ? :)
2. W przypadku formatów DVD AUDIO i SACD pozostaje transfer Denonlink1.3 lub Firewire , w ostateczności
klasyczne połączenie analogowe - to jest forum HDTV więc nie będę rozwijał tematu . Są już nowe
systemy zapisu wielokanałowego audio , więc tym formatom nie wróżę komercyjnego sukcesu ! :)
3. Component = analog , HDMI = digital , no coments ! :) Twoje spostrzeżenia dotyczą componentu !
4. Potestuj proponowane przeze mnie rozwiązania i sam się przekonaj , choć może to być bolesne - wszak
wydałeś niemałą kasę na swoje urządzenie , więc zapewne będziesz go mocno bronił - też tak miałem :)

Reasumując - TAK , będę upierał się przy swoim zdaniu , że optymalnym rozwiązaniem w stosunku
jakość/cena , najlepszym rozwiązaniem jest dobra inwestycja w serce , czyli wzmak AV !
Jeśli kogoś stać na zakup wszystkiego z OLIMPU , to czemu nie ? Niech wydaje ! ALe jeśli ktoś
szuka najlepszego rozwiązania "nie przepłacając" , to tutaj powinien położyć największy nacisk !
Solidny dekoder + audiofilska końcówka mocy w jednej obudowie ! ( no - może w dwóch ) :)
W kwesti Video to także zadziała - dobry panel z dobrym układem skalującym !

Cena 15 tys. jest wygórowana - jeśli jesteś zainteresowany , to mogę Ci go odstąpić za cenę 9 tys.
(cena katalogowa to 24tys ! ) Blok dekodera to prawdziwy high-end , tak samo jak i blok wzmacniający,
tak w trybie stereo jak i w systemach wielokanałowych - po co dublować ( i płacić dodatkowo ) za przetworniki w napędzie i we wzmaku ?

Bazując na teorii najsłabszego ogniwa , to najrozsądniejszą jest właśnie taka konfiguracja - przećwiczyłem
ją na wiele sposobów i naprawdę wiem o czym piszę - jeśli masz inne zdanie , to pozostaje mi się z nim tylko nie zgodzić ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za ofertę- nie jestem zainteresowany (mam juz bardzo dobry ampli Denona a kolejny ktory kupię MUSI miec juz wbudowane nowe dekodery HD dla Dolbyego i DTS)
Co do jakosci obrazu/dzwieku- pisałem przeciez (dwa razy) ze roznice ZAUWAZYLEM po Componencie (po analogu) ORAZ po COAXIALU (tek tak - też jest roznica !!! - mowa o CD Audio)
Wracając do video poczytaj troche o ukladzie REALTA i jego własciwosciach, o tym gdzie jest (i był) stosowany to (być może) zmienisz zdanie na temat mozlwiosci jakie oferuje. Farudja przy nim to cienki boluś. Na jednym z amerykasnkich for przeczytalem ze jeden z uzytkownikow 2930 był tak zachwycony obrazem przez HDMI iz stwierdzil ze obraz z klasycznych DVD ktore posiada jakosciowo przypomina mu obraz HD !!! (cytuję "near HD quality")

I wracając na moment do dzwieku- zadałem sobie trud i sprawdziłem. Ani 1730 ani 1930 nie maja ZADNEGO łacza którym moznaby wyprowadzic w postaci cyfrowej wielkonanałowe, nieskompresowane audio wiec w zasadzie nie nadają się WOGÓLE do tego celu

PS zastanawiam sie nieco nad obiektywnoscią Twoich "rad" Ja nie mam zadnego interesu w tym by ktos kupił DVD Denona lub nie. Sam kupiłem go w ub tygodniu z legalnej sieci dystrubucji (Horn) i zwyczajnie dzielę się informacjami na jego temat - zarowno tymi wyczytanymi jak i wlasnymi doswiadczeniami. Jesli cos jest "s[beeep]e" w sprzecie - pisze o tym otwarcie i wprost takze na tym forum napsiałęm bardzo krytycznie o moim nowym LCD) Ty zas przekonujesz do zakupu high endowego ampli (i to nie tylko w tym poscie) Fakt ze na kazdym kroku usiłujesz "pogonić" ten swój HajEnd, niestety nadwątla Twoją obiektywność wzgledem autora postu (pomijając wątek merytoryczny). Swoją drogą - przeczytaj uwaznie temat topicu i sprobuj wypowiadac sie NA TEMAT (a to zdaje sie może tylko posiadacz w/w modelu)
Zainteresowany szuka informacji o konkretnym typie odtwarzacza DVD i w tym kontekscie oczekuje odpowiedzi a nie wywodów na temat mozliwosci jednego czy drugiego amplitunera (którego notabene nie możesz sprzedać) :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam wszystkich zamieszczających swoje opinie nt. tego odtwarzacza. Wasze posty to 90% wagi przy podjęciu decyzji o zakupie więc serdecznie zapraszam do dalszej dyskusji na ten temat. Oczywiście nie mam nic przeciwko wypowiedziom sugerującym jak najlepsze skonfigurowanie go z jakimś ampli. Co do TV to zamierzam nabyć LCD Sharp XD1 size 46" lub 52".

Dzięki za wypowiedzi, pozdr. Dudek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='16849' date='23.10.2006, 07:06 ']Przeczytaj uwaznie temat topicu i sprobuj wypowiadac sie NA TEMAT (a to zdaje sie może tylko posiadacz w/w modelu)[/quote]


Szkoda , że w ten dziwny sposób chcesz koledze ograniczyć informację tylko i wyłącznie do
swojej ( jak narazie ) osoby . Twój odtwarzacz nie jest czymś wyjątkowym , aby nie móc
doszukać się analogii do współpracy z innymi urządzeniami , a możesz wierzyć , że testowałem
urządzenie z wyższej półki cenowej !


PYTANIE BYŁO PROSTE , odpowiedź na nie , po Twoich zachwytach naturalnym sposobem zeszła
na nieco inne tory , ale z regułu tak to się dzieje gdy szukamy uzasadnienia do swoich teorii .

Dziwi mnie fakt , że pomimo zachwytów na temat toru audio w swoim odtwarzaczu podłączasz
go interfejsem cyfrowym , marnując zainwestowane w to pieniądze . Zapewne także zrezygnujesz
ze złącza component na rzecz HDMI , co wydaje się naturalnym , ale tutaj także pozostawisz
swoją inwestycję niewykorzystaną .... eh . Wiesz , jak znajdziesz chwilę wolnego czasu , to
postaraj się o dodatkowego playera , zapewnij mu identyczne warunki i poświęć czas na porównania.
Ja Ciebie nie jestem w stanie przekonać ... szczególnie po deklaracji , że usłyszałeś różnicę po COAX. :D


WRACAJĄC DO PYTANIA KOLEGI DUDEK - odpowiedź brzmi tak : NIE , NIE WARTO !
Nie warto dublować bloków , które na najwyższym jakościowo poziomie powinny się
znaleźć w jednym miejscu. Audio w ampli , Video w odbiorniku .

Uzasadnienie do tej odpowiedzi znajdziesz w moich postach :D
Wygłoszone przeze mnie zdanie oczywiście nie jest wyrocznią - zalecam przed zakupem
jakiegokolwiek urządzenia PRZEPROWADZIĆ TESTY PORÓWNAWCZE - ale jak widać po
nieudanym zakupie TV przez kolegę Mobor , większość ciągle dokonuje wyborów na podstawie
marketingowego bełkotu i kolrowych reklam , a tego starajmy się unikać :D
EOT


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze powiem inaczej
Obecnie mam W DOMU (a nie w zadnych testach) 3 odtwarzacze video + nagrywarka DVD (pioneer)

Moj odtwarzacz nie jest rzeczywiscie niczym wyjatkowym - zapewne w TEJ CENIE mozesz polecic duzo "lepszy" sprzet....ale obawiam sie ze jedynie pod wzgledem CENOWYM.
Ty bronisz swego- ja swego. Dla mnie dopinanie do ampli odtwarzacza za 200zl jest totalnym nieporozumeiniem i nonsensem - wiem to Z DOSWIADCZENIA a nie ze swiadomosci ze coś "wydaje mi się"
Tak twierdzą zresztą wszyscy którzy maja kontakt ze sprzetem wysokiej klasy... Gdyby Twoja teoria byłą słuszna - w domu kazdego audiofila stałby discman (z optykiem lub koaksialem) za 150zł zamiast kosztującego krocie playera audio. Zreszta - przeciez na tej samej zasadzie mozna przeciez odtwarzac nawet muze/filmy z komputera - nieprawdaż ?

PS
Zapomniałes koledze DUDKOWI zaproponowac swojego amplitunera jako panaceum na super obraz i znakomity dzwiek
Caly czas powtarzasz to samo ale na jeden zarzut (o te nieszczesne audiofilskie formaty dzwieku) jakos nie potrafisz SENSOWNIE odpowiedziec (a dla mnie zakup amplitunera za 15 czy 20 tys do słuchania zwykłego CD-DA z bylejakiego odtwarzacza jest pomysłem kuriozalnym) Dla Ciebie okreslenie DOBRY ODTWARZACZ oznacza tylko tyle co naped CD (taki jak w kompie - za 40zl) + przetworniki i nic poza tym. A to jest błędne rozumowanie. Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='16933' date='23.10.2006, 15:05 ']Ty bronisz swego- ja swego.[/quote]


W Twoich wypowiedziach pojawiają się dziwne uwagi i naciąganie moich wypowiedzi - to może tylko
świadczyć o tym , że powoli tracisz grunt pod nogami i zachowujesz się nieelegancko ! Zaproponowałem
EOT , gdyż uważam , że w tym temacie jesteś niereformowalny :D Wygłosiłeś swoje uwagi , ja swoje i
jakakolwiek próba przekonania mogłaby się odbyć tylko i wyłącznie po przeprowadzeniu ślepych testów
po których , wierzę w to mocno , wyszedłbyś mocno zawstydzony.

Dyskusję z Tobą na ten temat uważam za zakończoną , marnujemy tylko czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUDEK

Sam zdecyduj czyja odpowiedz byłą bardziej merytoryczna, zawierała wiecej faktów a mniej frazesów i ogólników mówiących o wszystkim i o niczym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to nie na temat ale moze mi ktoś pomoze, taki post umieściłem ja jednym z forów ale nikt mi nie odpowiedział :lol: :

" poniżej wypiszę kilka zestawów, doradźcie jakie kolumny do tego brać?

Cambridge Audio, Seria "AZUR": Wzmacniasz stereo 640Av2 + Odtwarzacz CD 640Cv2 + Tuner 640T DAB/FM;

druga wersja na CA: 840A ... mozna do niego dostac analogiczny CD player 840C? a moze nie zaczeli produkcji tego modelu wcale? jesli nei zaczeli to poprostu zamiast 640Av2 bede używał 840A ...

jak sie ma poniższy zestaw na sprzecie HK, do Azura od CA?:

WZMACNIACZ HK 970 + ODTWARZACZ CD HD 970 + Harman Kardon TU 970 ...

ponawiam pytanie, zeby bylo dobrze widoczne:

JAKI KOLUMNY DO NICH ZAKUPIĆ?

(zestawy te juz mam, pierwszy CA i ten HK też, dodatkowo mam jeszcze wzmak 840A od CA ... pytam bo nie wiem, który sprzęt zostawić sobie i do którego dobierać kolumny a który dać siostrze ... nie słyszałem ich jeszcze bo nie mam kolumn odpowiednich, jesli mi doradzicie kolumny to bede mógł posłuchac i zdecydować co sobie zostawię a czym uszczęsliwie siostrę ... )

Z GÓRY DZIĘKUJĘ !!! "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1730 - dla ubogich/niewymagających ale ceniących markę. Ok 700zł
1930 - dla ceniących ponadprzeciętną jakość obrazu. OK 1600zł
2930 - dla lubiących posiadac sprzet o wysokich parametrach AudioVideo Ok 3000
3930 - dla bardzo wymagających fanów domowego kina. ok 5500
A1XVA - model HIGH END za 16 000zł ...


Dodajmy do tej listy jeszcze taki model [url="http://www.goldmund.com/products/eidosreference/rules/"]NAPĘD DVD - TANIOCHA ! ! ![/url] za jedyne ... 230 000 pln. i poważnie zastanówmy się - gdzie umieścić
granicę absurdu ?

Na myśl przeprowadzenia testu porównawczego cieknie mi ślina :blink: - jego wyniki napewno
przewróciłyby w głowie nie jednemu - szkoda , że nie mam takiej możliwości ! :o

Ale można by namówić HORN-a na przeprowadzenie takiego testu z Denonami - switch HDMI , plazma
PIONKA 5000 , ten sam materiał , kilku wiarygodnych testerów i .... można pomarzyć !!!

Żaden szanujący się dystrybutor nie odważy się na takie zabawy - pękły by niektóre mity !

A może napiszemy jakąś PROŚBĘ do HORN-a o umożliwienie takiego porównania - ciekawe co by odpisali ?:)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='16549' date='22.10.2006, 07:50 ']W Denonie 2930 siedzi naped DENONA i to o niebo lepszy niz ten z 1730 czy 1930. Posiada wbudowany 8MB bufor dzieki czemu nie widać momentu zmiany warstwy (co mnie bardzo wkurzało)[/quote]
Jakkolwiek zdaję sobie sprawę, że istnieje pewna relacja pomiędzy ceną i jakością, to tu dam przykład, który temu zaprzecza. Otóż mój (pierwszy) odtwarzacz, jak najbardziej komercyjny i w dodatku prawie polski DVD/DivX, za niecałe 300 zł, radzi sobie bardzo podobnie ze zmianą warstw. Robi to niezauważalnie. Oczywiście pozostają inne cechy, ktore określają wyższą/niższą półkę dla urządzenia. Edytowane przez Adams32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='16971' date='23.10.2006, 18:04 ']
DUDEK

Sam zdecyduj czyja odpowiedz byłą bardziej merytoryczna, zawierała wiecej faktów a mniej frazesów i ogólników mówiących o wszystkim i o niczym :blink:
[/quote]


... a jeśli będziesz dalej powątpiewał , to odsyłam do lektury


Źródło: „Audio” (Polska), Kwiecień 2005
Test High-End owego DVD-A1XV


" W przypadku wizji najlepiej jednak
wyjść do partnerującego urządzenia
złączem [color="#FF0000"]HDMI[/color], zaś dźwięk wypuścić
dwoma [color="#FF0000"]złączami cyfrowymi[/color]."

" Denon dopuszcza wielką
liczbę możliwych ustawieñ i trybów
pracy. Ważne jest więc ustalenie ich
hierarchii i zajęcie się najbardziej
prawdopodobnymi. Takim „pewniakiem”
jest konfiguracja, w której wychodzimy
z odtwarzacza sygnałem audio w postaci
cyfrowej "


No coments ...


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powracam wciaz do tych argumentów do których uparcie się nie odnosisz. Dla mnie odtwarzacz to takze dzwiek - odtwarzanie DVD-A i SACD...
Mozna oczywiscie puscic to kabelkami standardowymi albo audiofilsko - DENON-LINKiem
Niestety - w tanszych sprzetach nie ma tego złącza....
Zreszta - nie wyobrazam sobie by kupic ampli za 15 tysiecy a nastepnie uparcie szczędzić tysiaka na odtwarzaczu DVD .... Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni forumowicze.

Powiedzcie czy macie jakies problemy z odtwarzaniem plyt na tym denonie?
Jak je dlugo wczytuje itd.

Z gory dziekuje za odpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex 2930 na oczy nie widział wiec nie licz na konstruktywną odpowiedź z jego strony - pewnie zaraz wyleci ci z linkiem do swojej aukcji na allegro gdzie oferuje ten swój niesprzedawalny kombajn AV :)

po miesiacu uzytkowania kategorycznie oswiadczam ze 2930 wart jest kazdej wydanej na niego zlotowki !
Jakosc wykonania oraz jakosc obrazu/dzwieku - stawiają tą maszynę na samym szczycie urzadzen tej klasy. Po podpiecu do porzadnego TV - jakosc obrazu jest niemal taka jak z HD (dotyczy dobrze zrealizowanych materiałó dvd - nie mozna oczekiwac cudów po filmie z divx'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...