Skocz do zawartości
darck

Największy dysk twardy jaki podłączyliście do odtwarzacza Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jedną z pozytywnych cech obecnych odtwarzaczy Blu-ray jest możliwość odtwarzania treści multimedialnych nie tylko z płyt BR i DVD ale również z urządzeń pamięci masowej podpiętych przez złącze USB storage. Oprócz PenDrive'ów (USB Flash Drive) można podłączyć także twarde dyski w zewnętrznej obudowie ze złączem USB.

W zależności o odtwarzacza Blu-ray, muszą one być sformatowane w odpowiednim systemie plików - najczęściej w FAT lub NTFS, aby odtwarzacz takie urządzenie widział.

Ważną sprawą jest również rodzaj dysku twardego - 2,5' zazwyczaj nie potrzebują dodatkowego zasilania, wystarczy im prąd z USB, 3,5 calowe muszą mieć oddzielne zasilanie.

Ale problem pojawia się z wielkością dysku, podobno powyżej 1TB nie współpracują. :unsure:

Dlatego mam prośbę, aby każdy kto może wpisał, jak duży dysk podłączył z sukcesem do swojego odtwarzacza Blu-ray.

Jaki odtwarzacz(firma i model), jakiej firmy dysk, jaka pojemność (GB), jaki rozmiar (ile cali), jaki system plików (FAT lub NTFS).

Pomoże to wielu użytkownikom z wyborem odpowiedniego napędu hdd. :rolleyes:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh, ale odzew... :angry:

Może jak zacznę to towarzycho się rozrusza... <_<

Samsung BD-C5500 - WD Caviar 320GB - 3,5 cala - NTFS

Samsung BD-C5500 - WD Caviar Green 2TB - 3,5 cala - NTFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No właśnie, próbowałem dziś podpiąć swój stary znaleziony dysk do odtwarzacza blu-ray, ale niestety odtwarzacz dysku nie widzi.

Gdy jest podłączony pod komp/laptop wszystko jest ok, filmy zapisane na nim chodzą.

Nie mam pojęcia jak to ugryźć, czy jest to za stary dysk, czy może odtwarzacz nie radzi sobie z wielkością dysku?? (nie wiem czy ma jakieś to znaczenie)

Podłączony Pen Drive 8GB do odtwarzacza chodzi bez zająknięcia więc nie wiem gdzie jest przyczyna. Proszę o jakieś sugestie i wskazówki.

A cha zapomniałem nadmienić, że próby były w FAT jak i w NTFS

dysk-Samsung IDA (80GB/7200rpm/8M/PATA)

odtwarzacz Blu-Ray-Samsung HT BD 1252 A

Edytowane przez djpinzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, próbowałem dziś podpiąć swój stary znaleziony dysk do odtwarzacza blu-ray, ale niestety odtwarzacz dysku nie widzi.

Prawdopodobnie problem z zasilaniem(?)

Sony BDP-S370 - Seagate FreeAgent Go ST905003FAD2E1-RK 500GB - 2,5 cala - FAT32

Sony BDP-S370 - WD My Passport Essential WDBAAA5000ABK 500GB - 2,5 cala - FAT32

Sony BDP-S370 - Seagate Portable Drive ST960801U2-RK 60GB - 2,5 cala - FAT32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie dysku jest podłączone osobno ,komp i laptop rozpoznają dysk ale nie odtwarzacz.

Już wiem gdzie tkwi problem. Dysk ma pliki w exFAT, czego odtwarzacz nie widzi, muszę je zmienić na FAT 32 i powinno hulac.

Edytowane przez djpinzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Może ruszymy trochę ten ciekawy temat.

Do LG BD 390 szukałem dysku. Seagate 1TB z Biedronki chodził z pewnymi problemami i po 3 miesiącach padł.

Oddałem na gwarancji i kupiłem Samsunga G2 Portable 2,5" 640GB NTFS. Nareszcie żadnych problemów.

Filmiki MKV śmigają aż miło!

Aha, mam jeszcze stary dysk 2,5" 30GB Fat32 (czyli bardzo stary :rolleyes: ) w jakiejś taniej obudowie

i też chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...