Skocz do zawartości
cureman

Pytanie do znawców.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie go osoby która ma wiedzę i umie mi odpowiedzieć na moje pytanie.

A więc z mojej głupoty i nie wiedzy wszedłem do menu serwisowego i przez moją chęć ULEPSZENIA rozstroiłem telewizor kolory zrobiły sie rozmyte a obraz nie ostry.Zadzwoniłem do serwisu i serwisant wymienił mi Płytę główną w telewizorze.Moje pytanie brzmi czy wszelkie usterki w menu serwisowym są zapisane w płycie głównej która została wymieniona (na gwarancji )czy za menu serwisowe odpowiada inna część telewizora ?Czyli wymiana płyty głównej usuwa Rozstrojenie ? Przepraszam za chaotyczny post ale sam nie wiem jak mam to wyrazić ?Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... cud, że Ci wymienili , ja bym karał chłostą ! :) Tak , to zapis na "płycie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... cud, że Ci wymienili , ja bym karał chłostą ! :) Tak , to zapis na "płycie".

Wymienili dzięki Bogu .Z mojej głupoty pokusiło mnie i w menu serwisowym wszedłem do kalibracji obrazu tam gdzie edytujemy jakość obrazu ,jasność i kontrast.No i obraz stał się wyblakły i za jasny .Funkcja ustawienia fabryczne nie cofała już tych zmian...Dla tego chcę mieć pewność że płyta główna własnie jest odpowiedzialna za zapis tych ustawień.Ja zawsze byłem przekonany że wizyty w menu serwisowym nie mają wpływu na gwarancje (mi uznano wymiane płyty na gwarancji)serwisant powiedział -że grzebanie w menu serwisowym powoduje utratę gwarancji na szkody zrobione przez użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem jeszcze taka odp .cyt-Najprawdopodobniej tak, pod warunkiem ze kostki flash, gdzie zapisywane sa wszelkie ustawienia znajduja sie na mobo. A moim zdaniem jest tak na 98%

Teraz już sam nie wiem ale mi nadal wydaje się że kolory nie są takie jak były na początku gdy kupiłem telewizor.Gdy stanę lekko z boku tv to widac jak barwy w tv ulegają zmianie wszystko jest jak by za jasne .Sam już nie wiem czy to ma tak być .Wie ktoś czy te kostki flash znajdują się na mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Gdy stanę lekko z boku tv to widac jak barwy w tv ulegają zmianie wszystko jest jak by za jasne

Dla mnie to normalny objaw w przypadku telewizorów LCD. To chyba oczywiste, że kąt widzenia jest słabszy niż w przypadku plazmy i dlatego jest jaśniejszy obraz a kolory tracą na wartości. Wydaje mi się, że to tylko Twoje przewrażliwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to normalny objaw w przypadku telewizorów LCD. To chyba oczywiste, że kąt widzenia jest słabszy niż w przypadku plazmy i dlatego jest jaśniejszy obraz a kolory tracą na wartości. Wydaje mi się, że to tylko Twoje przewrażliwienie.

Nie wiem czy posiadasz telewizor Ledowy ze piszesz takie nie prawdziwe rzeczy .Po pierwsze jest to już mój trzeci tv LED i na żadnym z nich nie było takich objawów ! Zaintrygowany tym co mi napisałeś udałem się dziś z żoną do sklepu aby obadać temat .Zbadałem chyba z 6 telewizorów LED marki Samsung i mimo że na każdym z nich był sygnał SD to patrząc na ekran z przodu i powoli przechodząc w bok ŻADNYCH zmian widocznych w obrazie nie było ! U mnie na sygnale HD puszczonym przez HDMI obraz na wprost jest ok (NIIE IDEALNY jak był od początku kupna) delikatne wychylenie głowy w bok powoduje zmianę koloru obraz jest jak by za delikatną mgiełką a twarze są różowe .Nic takiego nie widziałem w sklepie!.Nawet moja żona która jest ZIELONA w sprawach RTV widziała różnicę .Posiadam PS3 ,XBOXA 360 i w grach i filmach B.R jest widoczne pogorszenie koloru.Nie wiem już sam w czym tkwi problem.

http://cureman.wrzuta.pl/obraz/8tfy3n7TX2m/sam_3358

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to normalny objaw w przypadku telewizorów LCD. To chyba oczywiste, że kąt widzenia jest słabszy niż w przypadku plazmy i dlatego jest jaśniejszy obraz a kolory tracą na wartości. Wydaje mi się, że to tylko Twoje przewrażliwienie.

Nie wiem czy posiadasz telewizor Ledowy ze piszesz takie nie prawdziwe rzeczy .Po pierwsze jest to już mój trzeci tv LED i na żadnym z nich nie było takich objawów ! Zaintrygowany tym co mi napisałeś udałem się dziś z żoną do sklepu aby obadać temat .Zbadałem chyba z 6 telewizorów LED marki Samsung i mimo że na każdym z nich był sygnał SD to patrząc na ekran z przodu i powoli przechodząc w bok ŻADNYCH zmian widocznych w obrazie nie było ! U mnie na sygnale HD puszczonym przez HDMI obraz na wprost jest ok (NIIE IDEALNY jak był od początku kupna) delikatne wychylenie głowy w bok powoduje zmianę koloru obraz jest jak by za delikatną mgiełką a twarze są różowe .Nic takiego nie widziałem w sklepie!.Nawet moja żona która jest ZIELONA w sprawach RTV widziała różnicę .Posiadam PS3 ,XBOXA 360 i w grach i filmach B.R jest widoczne pogorszenie koloru.Nie wiem już sam w czym tkwi problem.

http://cureman.wrzuta.pl/obraz/8tfy3n7TX2m/sam_3358

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego LEDA nie posiadałem i posiadać nie będę. Natomiast miałem możliwość przetestować je niejednokrotnie i wiem co piszę. Ale nie drążąc tematu. Nie wiedziałem co masz na myśli pisząc, że telewizor traci barwy oraz widać lekkie rozjaśnienie pod kątem. Myślałem, że chodzi Ci o oglądanie pod dużym kątem tj. powyżej 160 stopni, dlatego też tak napisałem. A wracając do Twojego problemu to jak dla mnie chyba będzie niezbędna kolejna interwencja serwisu. Naprawili, ale jednak jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...