Skocz do zawartości
cles

Jakość obrazu n-platformy

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mimo szumnych zapowiedzi póki co jakość obrazu nie jest najlepsza. Porównania dokonuje na RPTV Sony 50 cali.
Sport HD (nsport) dla mnie porażka. Nie ma szans porównania z Luxe HD. Szczerze mówiąc niewiele rózni się od zwykłego TVN. Kanały SD nie odbiegają od tego co widać z C+ na fergusonie.
Pozostaje mieć nadzieję, że będzie poprawa i niedoskonałości wynikają z okresu rozruchowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już teraz wiadomo dlaczego nie dają oglądać innych programów HD FTA na nboxie. Ten luxeHD to chyba przez pomyłkę dali i zaraz wyłączą żeby nie było możliwości porównania z n-sportem. Najbardziej mie ciekawi jakiej jakości będzie Discovery HD.
Porównywałem obraz Syfrowy (Fredek-component) z N wczoraj podczas programu Wojewódzkiego i mnie ten z N-ki bardziej pasował (był nieco lepszy) ale pamiętajmy, że te palanty z syfry też trzymają rękę na pulsie (pokrętle) i wyciskają ostatnie poty z syfrowej technologii kręcąc wajchą jakości.
Co do innych programów, to IMHO TVP1/2/3 i Discovery są o niebo lepsze z n-boxa niż z syfusia

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@KrzyHo
wiesz dlaczego masz obraz tylko nieco lepszy na TVN w porownaniu z c+ czy nawet polsatem? bo to tylko zasluga n-boxa i ew. uzytego kabla
kanaly z paczki TVN nadaja z tego samego transpordera i w tym samym standardzie (mpeg-2) dla naszych 3 platform

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='yaras22' post='15018' date='16.10.2006, 23:56 ']@KrzyHo
wiesz dlaczego masz obraz tylko nieco lepszy na TVN w porownaniu z c+ czy nawet polsatem? bo to tylko zasluga n-boxa i ew. uzytego kabla
kanaly z paczki TVN nadaja z tego samego transpordera i w tym samym standardzie (mpeg-2) dla naszych 3 platform[/quote]
Zgadzam się z Tobą w 100% Na dekoderze polsatu (samsung) TVNy wyglądają tragicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='luk1401' post='16178' date='20.10.2006, 15:08 ']Zgadzam się z Tobą w 100% Na dekoderze polsatu (samsung) TVNy wyglądają tragicznie :blink:[/quote]
Ktoś tu opowiada bajki.
Na dekoderze CP TVN-y wyglądają tak samo jak z N-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu sie wszyscy zachwycaja jakoscia - [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2381"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2381[/url] a tu piszecie, ze obraz tragiczny, ciekawe ;O ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jaki masz dekoder, ja N-ki jeszcze nie mam, ale różnica jest kolosalna, między TVNem na PHILIPSie 6010 z C+ a SAMSUNGiem DSR7000 CP. Jak ktoś tego nie wiedzi to chyba ślepy jest. Pozatym ten SAMSUNG to złom jakich mało. Dodam, że porównywałem na tym samym TV i na tym samym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji n-ki u siebie kilka moich narzekań w temacie jakości obrazu musze odszczekać. Kupując n-box w Avansie oglądałem przez 20 min. oferowane kanały na sklepowym zestawie (z 32R71) podłączone po componencie. Straszyło mega-pixelozą (nawet na kanałach TVN) i gorszym syfem niż kablówka - z ręką na sercu (oglądam UPC codziennie od paru lat). Nie wiem czy n-ka się podkręciła czy ustawienia w Avansie były do d... (chociaż HD było OK), w każdym razie u mnie w domu kanały SD to miód - nawet laik zobaczy róznicę na korzyść n w stosunku do kablówki. Oczywiście duże znaczenie ma kanał oraz rodzaj materiału źródłowego, ale kiszka to raczej rzadkość - głównie na jakichś mało znanych FTA.

Hau, hau... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim CRT SD widze kolosalna roznice.

Na Aster - obraz miekki i lekko niewyrazny. Z lekkim kolorowym ziarnem (sniegiem)
[img]http://figer.neostrada.pl/fotki/N-technika/TVP1-A.jpg[/img]

Na N-ce obraz jak skalpel
[img]http://figer.neostrada.pl/fotki/N-technika/TVP1-N.jpg[/img]

Programy HD - to juz jest miodzio :)
[img]http://figer.neostrada.pl/fotki/N-technika/DiscoveryHD.jpg[/img]

Naprawde - myslalem wczesniej, ze Aster analogowy ma przyzwoity obraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem jeszcze dodać, że na dreamboxie nie ma żadnej różnicy między TVNami z C+ czy z CP poprostu to wina tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='luk1401' post='16411' date='21.10.2006, 15:07 ']Chciałem jeszcze dodać, że na dreamboxie nie ma żadnej różnicy między TVNami z C+ czy z CP poprostu to wina tunera.[/quote]

no a jakim cudem ma byc roznica jak zrodło sygnału jest takie samo (ten sam transporder, tylko system kodowania inny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W porównaniu CP z N-ką programy TVP1 i TVP2 wypadają o niebo lepiej na korzyść N-ki, ale już TVN-y (np TVN24) niczym się nie różnią.
CP odbierany na tunerze SAMSUNG DSB-S305G.
Jeszcze jedna uwaga.Porównując szybkość działania, obsługę i poręczność pilota to tuner SAMSUNGA jest prawdziwą rakietą przy tunerze N-ki.
Osobiście liczę na to , że nowe wersje oprogramowania ułatwią życie abonentom N-ki, bo to co jest teraz jest absolutnie nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest sens kupowania "n-ki",jeżeli do tej pory korzystałem z upc a mam tv crt50hz?
zobacze istotna roznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam jednozceśnie i N ke na nboxie i Cyfre+ na Ferusonie DVB9000.
Nka podpięta HDMI a Ferguson zwykłym Euro.
TV Plazma LG 42PX4R HD ready 720p
Jakość kanałów SD na nce i C+ jest taka sama .
W TV PIP obraz na pół i nie ma żadnej różnicy.
Prosiłem o porównanie żone i dzieci rezultat - to jest ten sam program.
Dziwne bo pomijając tunery jeden jest podłączony cyfrowym HDMI drugi zwykłym Euro. :lol:
Pewno dopiero w HD było by widać różnice ale na Fergusonie nie mogę tego sprawdzić.
Strasznie przeszkadza mi w nce zmiana kanałów trwa to nieraz kilka sekund w Fergu natychmiast.
Prawdopodobnie jest wina oprogramowania może potem się polepszy narazie oglądam programy z fergusona a na nke przechodze tylko po programy HD
Nawiasem mówiąc mecz Barca -Chelsea rewelacja jakość i dźwięk w HD powalał.
Warto kupić nke ale tylko dla tych co mają TV HDTV jak narazie oferta znacznie słabsza od C+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sla40' post='17009' date='23.10.2006, 19:45 ']Witam
Mam jednozceśnie i N ke na nboxie i Cyfre+ na Ferusonie DVB9000.
Nka podpięta HDMI a Ferguson zwykłym Euro.
TV Plazma LG 42PX4R HD ready 720p
Jakość kanałów SD na nce i C+ jest taka sama .
W TV PIP obraz na pół i nie ma żadnej różnicy.
Prosiłem o porównanie żone i dzieci rezultat - to jest ten sam program.
Dziwne bo pomijając tunery jeden jest podłączony cyfrowym HDMI drugi zwykłym Euro. :lol:
Pewno dopiero w HD było by widać różnice ale na Fergusonie nie mogę tego sprawdzić.
Strasznie przeszkadza mi w nce zmiana kanałów trwa to nieraz kilka sekund w Fergu natychmiast.
Prawdopodobnie jest wina oprogramowania może potem się polepszy narazie oglądam programy z fergusona a na nke przechodze tylko po programy HD
Nawiasem mówiąc mecz Barca -Chelsea rewelacja jakość i dźwięk w HD powalał.
Warto kupić nke ale tylko dla tych co mają TV HDTV jak narazie oferta znacznie słabsza od C+[/quote]

Podepnij nke componentem :D a co do oferty to jak wezme dekoder w ence z dyskiem i full kanalow to przez pierwszy rok mi sie zwroci (i tak zrobie:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sla40' post='17009' date='23.10.2006, 19:45 ']...Strasznie przeszkadza mi w nce zmiana kanałów trwa to nieraz kilka sekund w Fergu natychmiast.
Prawdopodobnie jest wina oprogramowania może potem się polepszy narazie oglądam programy z fergusona ...[/quote]

Ja mam CP i echosia 606 (skonczona umowa)... mam go od samego początku. Jakie z tym tunerem były jaja... Było takie oprogramowanie ze poszedłeś zrobic herbate i jeszcze sie nie przełączyło... hehehe... Żart. Ale trwało to bardzo długo. Nie wspomne już o rozjazdach obrazu do dźwieku... i to trwało PÓŁ ROKU aż zmienili oprogramowanie. Teraz jest dość ok. Reasumując. Nie bronie N'ki ale świry ci pierwsi co wezmą tunerki będą ja testować i dzieki nim jakość bedzie coraz lepsza. Ktos musi bys przysłowiowym królikiem doświadczalnym. Ja czekam... czytam... podglądam... czas pokaże wszystko.
Mnie najbardziej interesuje VOD... a juz czytam że coś jest nie halo... wytwórnie filmowe boją sie VOD aby nie stracić umów z HBO i C+... dziwne ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='17040' date='23.10.2006, 21:11 ']Ja mam CP i echosia 606 (skonczona umowa)...
...Teraz jest dość ok. Reasumując. Nie bronie N'ki ale świry ci pierwsi co wezmą tunerki będą ja testować i dzieki nim jakość bedzie coraz lepsza. Ktos musi bys przysłowiowym królikiem doświadczalnym. Ja czekam... czytam... podglądam... czas pokaże wszystko...[/quote]

Też mam CP i czekam na zakończenie umowy, dlaczego? Ponieważ niektóre kanały prezentują fatalną by nie powiedzieć żenującą jakość! Kanały telewizji publicznej mam lepszej jakości ze zwykłej anteny! Że o Cinemaxach czy AXN'ach nie wspomnę, jedyne co się da na tej platformie oglądać to kanały polsatu i tvn'u. Dlatego jestem zadowolony z zakupu N'ki gdyż prezentuje dobrą lub bardzo dobrą jakość przekazu (specjalnie pisze o przekazie gdyż same filmy czy programy mają czasem fatalną jakość, szczególnie starocie) wszystkich kanałów zakupionych przezemnie pakietów. Upscaling + dobry bitrate robi swoje! Reasumując jestem zadowolony z jakości kanałów (co do dystrybucji samych N-boxów już zabierałem głos na forum, niestety <_< ) oraz z oferty (póki co, mam nadzieję że od listopada N'ka wyleczy się z chorób wieku dziecięcego:
[quote]WKRÓTCE DOSTĘPNY[/quote] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sla40' post='17009' date='23.10.2006, 19:45 ']Jakość kanałów SD na nce i C+ jest taka sama .[/quote]
No to Ci chłopie współczuję strasznie. U mnie jakość kanałów SD powala po prostu. Jest coraz lepiej!
TVN-y to takie małe HD (serio) tyle, że niestety w 4/3 a jakość TVP1 i 2, to po prostu niebo a ziemia. Z Syfry to kolorowe plamy a z n-ki porządne SD. Od paru dni patrzę i nie mogę się nadziwić i nacieszyć jakością SD. Jakby jeszcze dawali to wszystko w 16/9, to mnie już więcej jeśli chodzi o jakość do szczęścia nie potrzeba. Serio.

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nigdy nie twierdziłem że jakość kanaów SD na Nce jest słaba .
Na ferusonie mam bardzo dobrą jakość SD i na nboksie.
Może słaba jakość SD C+ jest na mediasatach nie wiem.
Czyli to chyba nie wina nadawcy tylko tunera cyfrowego.
Ferguson poprostu szybciej przełącza mi kanały , przezemnie posegregowana lista , soft edukacyjny itd.
Ps nie mogę przełączyć na component bo TV wisi na ścianie i kable są w ścianie.
Nie pomyślałem że TV i tuner cyfrowy bedę musiał łączyć analogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z obrazem sd na n ,sygnal jest dobry tzn sila sygnalu 95 % ,a jakosc 82 -99% czyli raczej ok,ale mimo to na kanalach sd w tym tvny wali pikseloza po oczach maxymalnie-nbox podloczony do lcd przez hdmi,myslicie ze przez component byloby lepiej ??czy raczej poruszac jeszcze antena,choc sygnal wydaje sie byc ok,ludzie chwala tu jakosc kanalow sd wiec co jest nie tak?dodam tylko ze mialem wczesniej kablowke i nawet tam obraz jes lepszy,ogladam tv na 720p po zmianie na 1080i jest jescze gorzej :) help

Edytowane przez conix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='conix' post='17152' date='24.10.2006, 11:37 ']Witam,mam problem z obrazem sd na n ,sygnal jest dobry tzn sila sygnalu 95 % ,a jakosc 82 -99% czyli raczej ok,ale mimo to na kanalach sd w tym tvny wali pikseloza po oczach maxymalnie-nbox podloczony do lcd przez hdmi,myslicie ze przez component byloby lepiej ??czy raczej poruszac jeszcze antena,choc sygnal wydaje sie byc ok,ludzie chwala tu jakosc kanalow sd wiec co jest nie tak?dodam tylko ze mialem wczesniej kablowke i nawet tam obraz jes lepszy,ogladam tv na 720p po zmianie na 1080i jest jescze gorzej :) help[/quote]
Witam
Ta opisywana super jakość na SD programów np. TVN lub TVP wynika z tego że ludzie oglądają je na plazmach ,CRT lub LCD z wyższej półki (czytaj większą kase).
Jeśli oglądasz na LCDku za kasę do 3k to nie ma szans na zachwyt :(
Wystarczy popatrzeć na towar w MM lub EW i porównać między towarem za 3k i 6-8k.
Jest gość na jednym z podobnych forów co prowadzi prezentację w domu wybranego sprzętu do wyboru i dopiero wtedy można spokojnie wybrać sprzęt dla siebie i być w pełni zadowolonym z zakupu.

PS
Anteny nie ruszaj lepiej nie będzie !!!!
Tańsze sprzęty nie mają rozbudowanej elektroniki która jest naprawdę zrobić wiele aby na ekranie LCD była pocztówka .

Pozdrawiam
Greeg

Edytowane przez Greeg2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gościu juz dawno temu kupił TV, a Ty mu piszesz "Jest gość na jednym z podobnych forów co prowadzi prezentację w domu wybranego sprzętu do wyboru i dopiero wtedy można spokojnie wybrać sprzęt dla siebie i być w pełni zadowolonym z zakupu."

;p Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aL1En' post='17206' date='24.10.2006, 14:42 ']Gościu juz dawno temu kupił TV, a Ty mu piszesz "Jest gość na jednym z podobnych forów co prowadzi prezentację w domu wybranego sprzętu do wyboru i dopiero wtedy można spokojnie wybrać sprzęt dla siebie i być w pełni zadowolonym z zakupu."

;p[/quote]

Ta informacja to nie tylko do adresata postu ale i innych czytających to forum i nie chodzi o reklamę tylko o wiedzę że można wydać kasę i później tego nie żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='figer' post='16392' date='21.10.2006, 13:40 ']Ja na moim CRT SD widze kolosalna roznice.

Na Aster - obraz miekki i lekko niewyrazny. Z lekkim kolorowym ziarnem (sniegiem)

Programy HD - to juz jest miodzio :(

Naprawde - myslalem wczesniej, ze Aster analogowy ma przyzwoity obraz :)[/quote]


Podłączyłeś n przez component czy przez euro. Mam taki sam tv. Możesz włączyć Aquity. Słyszałem że hd na crt miga podobno 50hz. Czy u ciebie jest ok. Daj jeszcze kilka fotek z Discovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz ponawiam pytanie czy ma sens wchodzenie w "n"kę na tv crt 50hz,bedzie widzialna jakosc chociazby w porowaniu do upc?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...