Skocz do zawartości
azr

Samsung LE40C650 Problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw chciałbym wszystkich przywitać bo jestem tu nowy :)

Jestem posiadaczem telewizora model jak w temacie.

Mam z nim problem? Hmm sam nie wiem...

Mianowicie po pierwsze w filmach puszczanych z komputera przy podłączeniu przez HDMI (filmy fullHD) i z włączoną opcją Motion Plus 100hz, obraz co chwilę przycina, obraz jest idealnie płynny i co chwila traci swoją płynność jakby spadek fpsów w grze... Jest to bardzo denerwujące i dzieję się tak samo przy podłączeniu przez d-sub, zauważyłem również takie samo zachowanie tylko znacznie rzadziej i lżej przy oglądaniu kablówki (UPC z nagrywarką HD) nawet przy kanałach HD, poza tym zjawiskiem widzę również tak jakby "rozdwajanie" obrazu, tak jakby nie wyrabiał Motion Plus 100hz który ponoć dodaje klatki, czy tam podwaja i kilka klatek jakby ciągnęło się za tą większa ilością klatek, czytajcie smużenie, dziwne, że nie ma tego bez opcji 100hz :} Skoro wydałem 1000zł więcej na telewizor z opcja Motion Plus 100hz to chyba nie po to, żeby działała tak jak tu, bo wtedy wydałbym dokładnie 980zł mniej i nie brał tego wariantu, najśmieszniejsze jest to, że na takim samym tv w sklepie objawy są identyczne, czy jest to norma w telewizorach z tą opcją czy może akurat te dwa modele tak mają, a może to po prostu samsung jest tak s[beeep]y...

Filmy z komputera oglądam (chciałbym, ale tnie)

w MPC + Klite, ostatnio testowałem coreavc i to samo, testowałem również w Splash player jest to samo, ale znacznie mniej...

Co jeszcze śmieszniejsze przy oglądaniu tych samych materiałów z USB, poprzez któryś z portów efektów takich nie widać, wszystko chodzi idealnie płynnie...

Co robić proszę o pomoc.

Komputer:

E8400 @ 3GHz

4870 @ 512

4 GB ram Geil Ultra @ 800

Foxconn P45A-s

Zasilacz be-quiet 600w

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu na forum nie posiada Samsunga serii C ? czy nikt komputera nie podłącza? mnie ciekawi ten temat bo jak coś przycina w Samsungu to go nie kupię! Czy to jest, może normalne z tym systemem 100hz jakiś błąd w oprogramowaniu wygląda to na typowy efekt nie dopasowania (24klatki-100Hz), ale czemu po usb jest płynnie?

Podobny problem opisany jest tu http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/58551-lg-42le5300-led-slaba-plynnosc-obrazu.html , ale jak w kompie ustawić tryb 24p?

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby to był efekt 24 klatek skoro nie ważne jakie odświeżanie ustawie jest to samo, a splash radzi sobie znacznie lepiej, zauważyłem, że w momencie gdy motion plus ustawie na max (płynny) to nawet jak nic nie puszczam na komputerze a mam otwarty jakiś folder i przysunę go do krawędzi monitora, krawędź folderu zaczyna szarpać, taki sam efekt jest na białych tłach gdy wyłączę motion nie ma takich zakłóceń.

Poza tym takie samo "rozdwojenie" obrazu dostrzegam przy oglądaniu cyfrowego UPC, ale bez przycięć.

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie znał na nie odpowiedź, pod które wejście HDMI podłączyć PC? Od kogoś słyszałem, że specjalnie pod PC jest wejście numer 3 od innej osoby słyszałem, że powinienem użyć wejścia HDMI/dvi jest to wejście numer 1 tak podobno było w wersji B tego telewizora, jak jest naprawdę? Które wejście jest dedykowane pod podłączenie PC i czy w ogóle to cokolwiek daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie znał na nie odpowiedź, pod które wejście HDMI podłączyć PC? Od kogoś słyszałem, że specjalnie pod PC jest wejście numer 3 od innej osoby słyszałem, że powinienem użyć wejścia HDMI/dvi

jest to wejście numer 1

HDMI/DVI.

tak podobno było w wersji B tego telewizora,

Dokładnie tak było.

jak jest naprawdę?

i tak jest nadal. Tak jest od modelu R81, 2 generacje do tyłu. Tak jest w plazmach, tak jest w LCDkach tej firmy. I nic nie wskazuje na to, aby miało być inaczej.

Które wejście jest dedykowane pod podłączenie PC

Jak już wyżej napisałem, wejście oznaczone HDMI/DVI.

i czy w ogóle to cokolwiek daje?

Daje. Telewizor na tym wejściu przełącza się w tryb typowy dla dedykowanego monitora komputerowego. Tak też się zachowuje i tak go widzi komputer, a nie jako "rodzajowy odbiornik telewizyjny HDTV".

A odpowiedź na Twoje tytułowe pytane padła już u nas na forum, dokładnie 2 razy. Poszukaj dobrze. Bardzo dokładnie wyjaśniałem tam z czego wynika to zjawisko.

W dużym skrócie, głupieje układ 100Hz, bo nie może zinterpretować ruchu w przychodzącym sygnale, który według niego powinien być charakterystyczny dla sygnału telewizyjnego 50Hz, albo 24Hz, a dostaje na wejściu 60Hz, do tego odtwarzany na nim jest zazwyczaj materiał niezgodny klatkowo z takim komputerowym odświeżaniem, zazwyczaj 23,97fps albo 25fps, już wstępnie przetworzony przez kartę graficzną w celu dostosowania do odświeżania 60Hz.

W takim trybie nie należy używać układu 100Hz, problem ustąpi. Albo sparametryzować go w trybie "custom" wyłącznie na likwidację rozmyć, a dejudder ustawić na 0.

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI/DVI.

Dokładnie tak było.

i tak jest nadal. Tak jest od modelu R81, 2 generacje do tyłu. Tak jest w plazmach, tak jest w LCDkach tej firmy. I nic nie wskazuje na to, aby miało być inaczej.

Jak już wyżej napisałem, wejście oznaczone HDMI/DVI.

Daje. Telewizor na tym wejściu przełącza się w tryb typowy dla dedykowanego monitora komputerowego. Tak też się zachowuje i tak go widzi komputer, a nie jako "rodzajowy odbiornik telewizyjny HDTV".

A odpowiedź na Twoje tytułowe pytane padła już u nas na forum, dokładnie 2 razy. Poszukaj dobrze. Bardzo dokładnie wyjaśniałem tam z czego wynika to zjawisko.

W dużym skrócie, głupieje układ 100Hz, bo nie może zinterpretować ruchu w przychodzącym sygnale, który według niego powinien być charakterystyczny dla sygnału telewizyjnego 50Hz, albo 24Hz, a dostaje na wejściu 60Hz, do tego odtwarzany na nim jest zazwyczaj materiał niezgodny klatkowo z takim komputerowym odświeżaniem, zazwyczaj 23,97fps albo 25fps, już wstępnie przetworzony przez kartę graficzną w celu dostosowania do odświeżania 60Hz.

W takim trybie nie należy używać układu 100Hz, problem ustąpi. Albo sparametryzować go w trybie "custom" wyłącznie na likwidację rozmyć, a dejudder ustawić na 0.

Można powiedzieć, że już sobie z tym tyle o ile poradziłem, mianowicie za pomocą reclock czy jakoś tak, jeśli są jakieś zacięcia to bardzo rzadko, inna sprawa widzę, że w UPC przez dekoder np. kanał TVN HD albo Polsat HD z włączoną opcją motion ma max tak jakby na moment, ale widoczny dla oka moment, rozdwajają się postacie tak jakby to podwajanie klatek (motion) nie wyrabiało...

Inna sprawa jeśli byłbyś tak miły napisz mi czy trzeba przestawić nazwę np. HDMI/DVI z brak czyli z "---" bo tak jest w menu tv, na PC? Bo gdzieś to również wyczytałem, czy to coś daje czy to wymysł?

Btw Twój post wyżej bardzo mi pomógł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że już sobie z tym tyle o ile poradziłem, mianowicie za pomocą reclock czy jakoś tak, jeśli są jakieś zacięcia to bardzo rzadko, inna sprawa widzę, że w UPC przez dekoder np. kanał TVN HD albo Polsat HD z włączoną opcją motion ma max tak jakby na moment, ale widoczny dla oka moment, rozdwajają się postacie tak jakby to podwajanie klatek (motion) nie wyrabiało...

"Wyrabia" ale za mocno. Jak sama nazwa wskazuje jest to opcja "max". To, że samochód teoretycznie pojedzie 200km/h, nie oznacza automatycznie że tak należy jeździć :).

I dlatego, jedna z lepszych rzeczy jakie dodał Samsung do swoich telewizorów, począwszy od wersji B650, jest możliwość ustawienia własnego trybu kompensacji ruchu, z podziałem na układ usuwający efekt stroboskopowy i układ likwidacji rozmyć. Siłę każdej z tych opcji możemy dobrać w 10 krokach. Należy je tak ustawić, żeby układ kompensacji ruchu sumarycznie dawał efekt, który już nas satysfakcjonuje, ale żeby jeszcze nie generował artefaktów, albo generował je rzadko i mało uciążliwe.

Inna sprawa jeśli byłbyś tak miły napisz mi czy trzeba przestawić nazwę np. HDMI/DVI z brak czyli z "---" bo tak jest w menu tv, na PC?

Nie trzeba. To służy wyłącznie opisaniu wejść, żeby przy przełączaniu wyświetlała nam się nazwa w celach informacyjnych.

Bo gdzieś to również wyczytałem, czy to coś daje czy to wymysł?

To jest typowa "wieść gminna", albo jak kto woli "voo doo", w stylu zgasiłem światło i z tego powodu za oknem zaczął padać deszcz :D.

Btw Twój post wyżej bardzo mi pomógł :)

Cieszy mnie to. Więc pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nacisnął zielonego plusa po prawej. pod moim postem. Chodzi o ten przycisk, jak na zdjęciu poniżej, wskazany strzałką :).

clipboard01eiv.jpg

EDIT

O, widzę że już nacisnąłeś. Dzięki :).

Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

O, widzę że już nacisnąłeś. Dzięki :).

Nacisnąłem od razu po przeczytaniu :)

Z filmami wydaje się, że wszystko w końcu jest idealnie, ale nadal w UPC wygląda to marnie tak jak pisałem wygląda to tak jakby obraz się rozdzielał, hmm nie do końca wiem jak to nazwać, może coś w stylu, że obraz traci jakość tak jak w słabych xvidach i widać w okół postaci otoczkę lub szarpanie krawędzi lub jeszcze inaczej klatkowanie.

Co do tych nazw przy wejściach chyba nie miałeś racji... w momencie gdy do HDMI/DVI (hdmi 1) przypisuje nazwę PC obraz automatycznie zmienia się na dynamiczny i w menu blokuje się wiele opcji np. takich jak motion plus (przyciemnione) nie mogę też ustawić kolorów naturalnych tylko film, dynamiczny i standardowy poza tym jeszcze opcje zaawansowane i tonacja czerni, w momencie gdy zmieniam nazwę z PC na np. dekoder kablowy, lub daje brak nazwy czy też nazwę np. tv znów te opcje się uaktywniają, więc jednak to ma jakieś znaczenie i zaczynam podejrzewać, że w momencie gdy ustawie na PC (nie będzie opcji motion etc.) przyda się opcja w karcie graficznej nazywana LCD Overdrive, która steruje matrycą aby uzyskać jak najlepsze przejścia (najmniejsze opóźnienia) będę musiał to rozpracować.

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tv + komputer, ale to samo dzieję się z cyfrowym UPC... właśnie oglądam mecz na polsacie HD i ciągle przycina zaraz mnie szlag trafi i wyrzucę ten tv za okno, bo to niepojęte jest, żeby płacić trzy koła i nie móc w spokoju oglądać. Proszę o pomoc.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mają Samsungi i dziwie się, że wcześniej nikt tego nie widział, przy szybszym ruchu rozdwojenie postaci :-( może to wina softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że Samsungi tak mają. Mam Samsunga LE46C650 i nic takiego u siebie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego nie widzisz to może masz wyłączone 100Hz, minimalnie nastawione lub oglądasz z dalszej odległości, podobno najnowszy soft do c650 poprawił to zjawisko, ale muszę to potwierdzić na własne oczy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone Motion Plus na standard, ogladam z 2 metrów, najnowszego softu też nie wgrywałem. Wszystko jest ok. Nie rozumiem opinii, takiej jak Twoja, które na podstawie problemów z własnym odbiornikiem, obarczają tym problemem wszystkie wyroby danej firmy. To troche niepoważne, nie sądzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone Motion Plus na standard, ogladam z 2 metrów, najnowszego softu też nie wgrywałem. Wszystko jest ok. Nie rozumiem opinii, takiej jak Twoja, które na podstawie problemów z własnym odbiornikiem, obarczają tym problemem wszystkie wyroby danej firmy. To troche niepoważne, nie sądzisz? 

Jak czytam takie wypowiedzi że tak mają Samsungi to ręce opadają sami spece ,zawsze jak ktoś nie lubi danej marki to będzie pisał takie bzdury no ale cóż masa trolli jest w internecie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone Motion Plus na standard, ogladam z 2 metrów, najnowszego softu też nie wgrywałem. Wszystko jest ok. Nie rozumiem opinii, takiej jak Twoja, które na podstawie problemów z własnym odbiornikiem, obarczają tym problemem wszystkie wyroby danej firmy. To troche niepoważne, nie sądzisz? 

Jak czytam takie wypowiedzi że tak mają Samsungi to ręce opadają sami spece ,zawsze jak ktoś nie lubi danej marki to będzie pisał takie bzdury no ale cóż masa trolli jest w internecie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone Motion Plus na standard, ogladam z 2 metrów, najnowszego softu też nie wgrywałem. Wszystko jest ok. Nie rozumiem opinii, takiej jak Twoja, które na podstawie problemów z własnym odbiornikiem, obarczają tym problemem wszystkie wyroby danej firmy. To troche niepoważne, nie sądzisz? 

Jak czytam takie wypowiedzi że tak mają Samsungi to ręce opadają sami spece ,zawsze jak ktoś nie lubi danej marki to będzie pisał takie bzdury no ale cóż masa trolli jest w internecie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone Motion Plus na standard, ogladam z 2 metrów, najnowszego softu też nie wgrywałem. Wszystko jest ok. Nie rozumiem opinii, takiej jak Twoja, które na podstawie problemów z własnym odbiornikiem, obarczają tym problemem wszystkie wyroby danej firmy. To troche niepoważne, nie sądzisz? 

Jak czytam takie wypowiedzi że tak mają Samsungi to ręce opadają sami spece ,zawsze jak ktoś nie lubi danej marki to będzie pisał takie bzdury no ale cóż masa trolli jest w internecie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej nie wiem czy rozumiecie, ale kolega Piotr_The ma z takim sprzętem do czynienia każdego dnia i wspólnie sprawdzaliśmy trzy samsungi C650 i kilka wersji LED, te 200hz i te 3D mają właśnie takie problemy, sprawdzałem również C630, na wszystkich jest to samo, dopiero gdy wgrałem soft z 2 listopada problem ustał i na moim tv w domu i na pozostałych testowanych w pracy.

Nie są to żadne wymysły, po zakupie c650 w domu zacząłem zauważać co się z nim dzieję sprawdziłem modele w sklepie i było to samo i żeby nie było, lubię markę samsung.

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dlatego, że kolega Piotr_The ma doczynienia ze sprzętem każdego dnia i sprawdził aż tyle TV, to wszyscy zadowoleni użytkownicy tych Telewizorów powinni a) zweryfikować swoje sądy, B) udać sie do okulisty, c) przestac kłamać, że mają dobry telewizor.

A  mówiąc już serio, to zawsze w necie tak jest, że skuteczniej opinię sprzętowi wyrobi trzech niezadowolonych niż tysiąc zadowolonych. Bo diabli wiedzą czemu ludzie szybciej podejmą właśnie te negatywne opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dlatego, że kolega Piotr_The ma doczynienia ze sprzętem każdego dnia i sprawdził aż tyle TV, to wszyscy zadowoleni użytkownicy tych Telewizorów powinni a) zweryfikować swoje sądy, B) udać sie do okulisty, c) przestac kłamać, że mają dobry telewizor.

A mówiąc już serio, to zawsze w necie tak jest, że skuteczniej opinię sprzętowi wyrobi trzech niezadowolonych niż tysiąc zadowolonych. Bo diabli wiedzą czemu ludzie szybciej podejmą właśnie te negatywne opinie.

Widzę, że nadal nie rozumiesz...

Sprawdziłem 8 modeli samsunga i w każdym jest to samo, oczywiście Ty znów napiszesz, że to przypadek czy mój wymysł.

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, napiszę tylko że Ci nie wierzę. Gdyby było tak jak piszesz, to na forach ludzie pisaliby o tym. Czytałem sporo o tym TV przed zakupem i nie spotakałem sie z takim problemem. A Ty twierdzisz, że sprawdziłeś osiem telewizorów i wszystkie były uwalone. Twierdzę, że opowiadasz bajki (by nie nazywac rzecy dosadniej). I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w takim razie do Alfa Centrum w Gdańsku chętnie zaprezentuje Ci nawet 10 modeli Samsunga które będą miały ten problem, skoro nie masz dostępu do tak dużej ilości sztuk danego modelu lub kilku egzemplarzy to po prostu się nie odzywaj proszę bo nie masz zielonego pojęcia i piszesz tak tylko dlatego, że akurat Twój tv nie posiada tej wady, ja znalazłem trzy tematy o dokładnie takim samym problemie, kilkoro klientów również narzekało, że nie mogą używać opcji motion plus 100hz ponieważ obraz chwilami zwalnia i się rozdwaja.

Edytowane przez azr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...