Skocz do zawartości
lookcorner

ZOTAC ZBOX [HD3200/Athlon Neo X2] - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu taniego i oszczędnego HTPC, który będzie służył przede wszystkim jako odtwarzacz filmów 1080p (MKV) oraz do przeglądania internetu. Znalazłem ciekawą i dość tanią ofertę, a mianowicie Nettop ZOTAC ZBOXHD-AD01 - cena 580 zł (bez dysku twardego), dokładna specyfikacja:

16379_katitem.jpg

Procesor: AMD Athlon Neo X2 L325 - 1.5 GHz

Karta graficzna: ATI Radeon HD 3200

Pamięć operacyjna: 1GB DDRII

Złącza: HDMI, VGA

Karta sieciowa: 10/100/1000 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n

Zestaw zawiera tylko 1GB Ram, ale myślę że przy Windowsie MX (okrojona wersja XP) nie sprawi to problemu?

Zastanawiam się czy przy takiej konfiguracji nie będzie problemu z filmami Full HD? - nie potrzebuję dźwięku HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no działać to będzie, troszke obawiam się niskiej szybkości Hyper Transport 800MHz. Ale jak włozysz szybkie pamięci i zaaplikujesz sideport+UMA myśle bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nettop ZOTAC ZBOXHD-AD01

A nie lepiej ZOTAC ZBOXHD-ID11-E (Atom D510 ION2) ?

"Podobno" bez problemu radzi sobie z wszelkimi filmami 1080p a nawet z YouTube HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. :)

@Fantom

Ten ZOTAC na Atomie kosztuję ok. 830 zł i dosyć że jest bez dysku to jeszcze bez pamięci, więc trochę za drogo. Jeden użytkownik na zagranicznym forum pisał, że Athlon Neo X2 jest wydajniejszy niż Atom 330, na którym z kolei można odtwarzać pliki FullHD np. Nettop Asrock, jednak jaka jest prawda? - hmmm, szkoda że jest tak mało informacji o tym Neo X2.

@sirdaniel

Czyli fabrycznie zainstalowane pamięci, nie są zbyt dobre?, a jeśli można byłoby dołożyć dodatkowe 1gb (tylko niewiem czy jest dodatkowy slot). A to ideport+UMA, rozumiem że się kupuję razem z pamięcia RAM - tak?

Pewnie zadaję banalne pytania, ale w tej dziedzinie praktycznie nic nie kumam, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. :)

@Fantom

Ten ZOTAC na Atomie kosztuję ok. 830 zł i dosyć że jest bez dysku to jeszcze bez pamięci, więc trochę za drogo. Jeden użytkownik na zagranicznym forum pisał, że Athlon Neo X2 jest wydajniejszy niż Atom 330, na którym z kolei można odtwarzać pliki FullHD np. Nettop Asrock, jednak jaka jest prawda? - hmmm, szkoda że jest tak mało informacji o tym Neo X2.

@sirdaniel

Czyli fabrycznie zainstalowane pamięci, nie są zbyt dobre?, a jeśli można byłoby dołożyć dodatkowe 1gb (tylko niewiem czy jest dodatkowy slot). A to ideport+UMA, rozumiem że się kupuję razem z pamięcia RAM - tak?

Pewnie zadaję banalne pytania, ale w tej dziedzinie praktycznie nic nie kumam, więc proszę o wyrozumiałość ;)

To nic że athlon neo jest wydajniejszy. Pliki odtwarzać będziesz na GPU czyli hd 3200.

Nie wiem jakie masz zainstalowane pamięci. Bo na necie sprzedaja nawet bez. Najszybsze dostepne to DDR2 800Mhz

Sideport to pamięc na płycie, której jest mało (128MB). Pasuje mieć choć 256MB do full HD. Jak włączysz sidepoprt + UMA to karta będzie zabierać też RAM z kości DDR2. Więc pasuje ja miec szybka. Lepsza wydajność wtedy będzie myśle. Ale mimo wszystko powinno być ok nawet z tym co masz.

Nic nie szkodzi, pytaj jak nie wiesz. Zreszta ja też sie nie znam :)

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to znalazłem porównanie, gdzie Athlon Neo X2 jest szybszy niż Intel Atom D510 oraz Atom 330 (>Porównanie<)

atomv.jpg

Zastanawia fakt, czemu Zotac w swoich Nettopach każe płacić więcej za model z Atomem D510 względem Neo X2, który jest wydajniejszy i chyba posiada lepszą kartę graficzną.

Więc, jak panowie odtworzę 1080p na w/w sprzęcie?

Z tego co tu czytałem to Atom 330 + grafika GMA950 pozwala na oglądanie nawet oryginalnych płyt Blu-Ray ( ASRock Nettop), więc w Tym przypadku nie powinno być problemów (jedyna róznica to 1GB pamięci zamiast 2GB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie kończę kolekcjonować pieniążki na tego ID11 (ION2). Zastanawiam się jednak, czy to faktycznie nie przerost formy nad treścią. Nie zamieram na nim stawiać nic ponad XBMC (pewnie Live) na karcie CF z adapterem SATA (taka proteza SSD). Więc jeśli komp za kilka setek mniej uniesie HD 1080p to chętnie oszczędzę.

Ma ktoś faktyczne dane o wydajności tej wersji na atlonie?

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obcypl

Znalazłem parę informacji o tej karcie:

Recenzja

Recenzja

jak widać są dobre opinie o Hd3200, więc wszystkie znaki na niebie wskazują że powinno być ok ;), mało tego znalazłem sklep gdzie można dostać tego nettopa za 550 zł, chyba zaryzykuję, tylko jak mam wgrać tam system operacyjny? - muszę załatwić jakiś adpater pod usb dla napędu czy cuś, chyba że można zainstalować windę przez pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@obcypl

Znalazłem parę informacji o tej karcie:

Recenzja

Recenzja

jak widać są dobre opinie o Hd3200, więc wszystkie znaki na niebie wskazują że powinno być ok ;), mało tego znalazłem sklep gdzie można dostać tego nettopa za 550 zł, chyba zaryzykuję, tylko jak mam wgrać tam system operacyjny? - muszę załatwić jakiś adpater pod usb dla napędu czy cuś, chyba że można zainstalować windę przez pendrive?

Ja znalazłem za 584 :-(. Proszę o info gdzie jest za 550

Mam jednak małą zagwozdkę. Raz piszą że jest 1 gb ramu raz że 0 i to jeszcze OK. Ale w specyfikacji na polskiej stronie jest napisane że mamy 1 port do rozbudowy ramu a na USD ze 2 porty . Ciekawe jak jest naprawdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytałem się w sklepach i faktycznie jest błąd w opisie, trzeba dokupić oprócz dysku jeszcze RAMy (ok 90 zł) - a miało być tak pięknie ;) . Co do dysku to zastanawiam się czy nie użyć standardowego 3.5" przez port esata, takie dyski są o wiele tańsze, jednak nie uruchomi się tak Windowsa - więc raczej trzeba zainwestować w 2.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użyć standardowego 3.5" przez port esata, takie dyski są o wiele tańsze, jednak nie uruchomi się tak Windowsa - więc raczej trzeba zainwestować w 2.5"

A dlaczego się nie uruchomi? Powinno bez problemu się dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie da się, lecz trzeba kupić odpowiednia obudowę: 60-70zł, więc raczej zostaję przy 2,5" :)

Odnośnie tego Zotac'a, byłem zasięgnąć informacji w sklepach i wszędzie twierdzili, że na tym sprzęcie nie obejrzę filmów HD, grafika jest z przed 2 lat - występuję w laptopach, mimo że na w/w forach piszą że jest to jedna z wydajniejszych "integr" i można śmiało oglądać HD - kto ma rację?

Może ktoś z forumowiczów posiada zintegrowaną kartę ATI Radeon HD 3200 i potrafi coś więcej o niej powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w kompie ze 2 lata temu - 720p napewno śmigało z tymże wtedy nie było jeszcze dobrych kodeków z dxva i filmem musiał męczyć się sempron 3000+ - 1080 się cięło - pewnie z dxva dałby radę spokojnie

co do ION2 to jest mniej wydajny od jedynki a hd3200 jest pomiędzy

jeśli dxva dobrze będzie śmigać to i HD bez problemu poleci - a za taką kasę to nprawdę nie ma sensu bawić się w playerki hd - tu mamy prawdziwego kompa z naprawdę wydajnym prockiem

mam w domu lapka z pentium DC 2310 więc ciut wolniejszego - stestuję sobie xbmc na ni jak śmiga - grafa jest x3100 więc padlina ale jak ruszy bez kłopotu każdy hd do jakiego mam dostęp to na tym tym bardziej

pozatym bardzo ładny ten komputerek no i można prz\ykręcić do tyłka w tv :) a w połączeniu z pilotem radiowym to już wypas:)

szkoda że dysk tylko 2.5" ale mam router gigabit, usb i wifi n więc jakaś obudowa z lan czy usb styknie na wypasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze recenzji tego pudełka, ale testowali gdzieś na necie laptop toshiby na tych samych parametrach - i piszą że hd śmiga i że procek sporo szybszy od Atoma. Bardzo interesująca sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuciłem na tym lapku xbmc live cd - wszystko błyskawica tylko 1080p cięło się bo wbudowane dziadostwo intela x3100 nie radzi sobie z hd zupełnie (720 pewnie by poszło ale takowych nie posiadałem pod ręką)

szansa jest :) na pełen sukces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja widze pewien inny kłopot... ION2 chyba ma transmisje Audio HD przez HDMI... na tym AMD raczej się tego nie uzyska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie supportowi Zotac'ka, gdzie na pytanie czy odtworzę na modelu ZBOXHD-AD01 filmy 1080p, dostałem odpowiedz:

"Full HD capability is no problem as long as you use the digital ports."

Odpowiedziałem im, że doszły mnie słuchy co by HD3200 miał problemy z płynnością z FullHD, na co oni:

"The unit is well proven for HD playback in 1080p. For editing, encoding etc.

you will need a much faster type of system as it is very CPU intensive.

Please let me know if the answers are what you are looking for."

Czyli powinien spokojnie dać radę.

Z kolei na forum Zotac'a, mimo że wszystkie nettopy zostały przetestowane w 1080p i ponownie nie powinno być problemów, to polecano mi model na ION2, dlatego że karta posiada własną pamięć 512 ram, jednak tak jak kolego wyżej pisał, można włączyć obsługę "Sideport+UMA" i przydzielić od 64 do 512 ram dla karty dzięki czemu różnica jest miażdżąca:

>>Przyspieszenie HD3200<<

EDIT. Jest pierwsza recenzja tego Nettopa -

http://www.frazpc.pl/b/265114

chodzą filmy 1080p, w innym temacie porównano pobór prądu gdzie AMD Neo X2 zużywa mniej prądu niż Atomy :)

Edytowane przez lookcorner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pieknie tym bardziej że ten neo to naprawdę szybki procesor w porównaniu do naprawdę tragicznie padacznego atoma któremu nawet te marne udawanie w stulu HT nie pomoże

biore się za czytanie recenzji - coś czuje że zmiana playerka na cos takiego będzie super posunięciem

w boxee przy polskim języku nędza się robi...program muli ewidentnie - korzystanie z klawiatury ekranowej to porażka - szybko nic sie nie wpisze...tworzenie bibliotek też często kończy się zwisem...to xbmc nawet sie nie umywa

kicha hehehe - nigdzie nie jest teraz dostępny:)

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zakupił już tego Zotac-a ?? Ponoć pojawił się problem z dźwiękiem po HDMI i nie wiem czy to koledzy z forum frazpc źle skonfigurowali kodeki czy faktycznie jakaś usterka i dlatego nie dostępne są w sklepach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadałem pytanie supportowi Zotac'ka, gdzie na pytanie czy odtworzę na modelu ZBOXHD-AD01 filmy 1080p, dostałem odpowiedz:

"Full HD capability is no problem as long as you use the digital ports."

Odpowiedziałem im, że doszły mnie słuchy co by HD3200 miał problemy z płynnością z FullHD, na co oni:

"The unit is well proven for HD playback in 1080p. For editing, encoding etc.

you will need a much faster type of system as it is very CPU intensive.

Please let me know if the answers are what you are looking for."

Czyli powinien spokojnie dać radę.

Z kolei na forum Zotac'a, mimo że wszystkie nettopy zostały przetestowane w 1080p i ponownie nie powinno być problemów, to polecano mi model na ION2, dlatego że karta posiada własną pamięć 512 ram, jednak tak jak kolego wyżej pisał, można włączyć obsługę "Sideport+UMA" i przydzielić od 64 do 512 ram dla karty dzięki czemu różnica jest miażdżąca:

>>Przyspieszenie HD3200<<

EDIT. Jest pierwsza recenzja tego Nettopa -

http://www.frazpc.pl/b/265114

chodzą filmy 1080p, w innym temacie porównano pobór prądu gdzie AMD Neo X2 zużywa mniej prądu niż Atomy :)

prosze o link na ten inny temat z porónaniem zużycia prądu ...

ZNALAZLEM, juz nie trzeba ... :D

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się czy wkleić to tu czy do tematu z "ładnymi obudowami", a że nie chce zakładać nowego wątku, wybrałem jednak "tu"

News już trąci myszka ale jakoś na forum tego nie widziałem. Zdecydowanie droższy Zotac od tego w temacie ale ma wbudowanego szczelinowego BD-ROMa, usb.3.0 i przede wszystkim wygląda przyzwoicie.

ZBOXHD-ID33_image2.jpg

Szczegóły na www.frazpc.pl

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stoje przed dylematem czy HD11 czy HD33... ten Bluray mnie kusi ale... poki co XBMC tego nie wykorzysta... Dysk USB3 już mam więc ten komputerek jeszcze bardziej mnie pociąga. tylko... cena jak za HD11 x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten Bluray mnie kusi ale... poki co XBMC tego nie wykorzysta...

Dlaczego nie wykorzysta?! PowerDVDCyberlinka można odpalić na xbmc zainstalowanym jako nakładka na Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie wykorzysta?! PowerDVDCyberlinka można odpalić na xbmc zainstalowanym jako nakładka na Windows.

Chodziło pewnie o wersję na Linuxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, moglem dopisac... w zasadzie to nawet o wersje Live mi chodzi bo Linux to czarna magia dla mnie. A dodanie Windy za kilka setek? Wole kupić następne 2Tb HDD ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...