Skocz do zawartości
rafamaja

32 cale

Rekomendowane odpowiedzi

Sharp 32 LE 705..czy Sony 32 EX 700.... który wybrać ??

będzie służył również jako monitor pc.

jakość obrazu to główny priorytet. Proszę o wskazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawowym kryterium nie jest grubość samego odbiornika to możesz zobaczyć sporo tańszy model ex500 zamiast ex700, bardzo dobra jakość obrazu i dobra czerń chociaż przez zastosowanie podświetlenia klasycznego jest sporo grubszy od modelu ex700. Także trochę więcej informacji na temat warunków i wymagań mógłbyś podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie tylko 32 cale, bo pomieszczenie jest małe, tv ma być również monitorem o niskim poborze energii. TV będzie wisiał i musi zajmować jak najmniej miejsca nad biurkiem. Dodatkowo do tv będzie podłączony tuner sat HD. Oglądał będę tylko ja. Niespecjalnie zależy mi na multimedialności w postaci dlna, bo będę miał bezpośrednie dojście do pc. Jakość obrazu w SD musi być super, o HD się nie martwię. Oglądam głównie sport, więc nie może być mowy o smużeniu.... Głośniki aż tak bardzo mnie nie interesują, ale żeby nie były takie jak z komórki... Brałem pod uwagę philipsa 9705..., ale aż taki sprzęt mi nie potzebny. W sony center oglądałem dokładnie ex 500 i ex 700 i ten pierwszy poległ od razu... Proszę pomóż w wyborze... chyba,że zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na ścianę i zależy na niewielkich gabarytach (małe pomieszczenie) to dobra opcją jest jednak droższa opcja czyli edge LED, tylko musisz pamiętać, że głośniki są ok, ale bez przełomu (ciężko coś dobrego upchać w tak niewielkiej grubości obudowie). Jakość obrazu przy SD łatwo możesz zobaczysz zgrywając sample divx i puścić potem w sklepie na telewizorze, wiesz wtedy czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę powiedz jak miałbyś wybrać tv 32 calowy na ledzie...który wziąłbyś???

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął jeżeli miałbym kupić model z podświetleniem krawędziowym nx700, ale chyba nie ma w interesującej Ciebie przekątnej i cenowo też wychodzi drożej niż ex700 (aczkolwiek ex700 ma matrycę półmatową także, przyjemnie się z niego korzysta nawet w dość nasłonecznionych pomieszczeniach czy też włączonej lampce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i testuje ex700...32 cale.. Ale mam problem z ustawieniem obrazu. kanały HD są ok. SD przy słabym sygnale typu polsat futbol to tragedia. Jakaś przeźroczysta obwódka na obiektach nie tylko w ruchu, czy nawet na logo stacji jest nie do przełknięcia.. Mozna to skalibrować??

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od ustawień motionflow oraz od wszelkich odszumiaczy obrazu. Druga sprawa z jakiej odległości oglądasz sygnał SD? Bo przy słabszym sygnale niestety trzeba usiąść dalej niż przy HD i to jest jak najbardziej normalne. Jeśli masz dobry aparat spróbuj może porobić parę zdjęć, żeby było wiadomo o jakim problemie rozmawiamy (przeźroczysta obwódka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..tak przeźroczysta obwódka... oglądam z 1 metra, więc nie jest do zaakceptowania. Dzięki za pomoc.

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o ex500, ale to co naczytałem się o braku czerni (a ponoć ex700 jest jeszcze gorszy) i problemach z divx zniechęciło mnie, raczej skłaniałbym się ku Samsungowi C650, jednak to wciąż klasyczny LCD czyli mogę być rozczarowany po przejściu z kineskopu.

Dlatego pytałem w innym wątku o LED-y, ale jak się okazuje w Polsce jeszcze takich brak.

Czyli albo spadną nam oczekiwania, albo poczekamy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...