Skocz do zawartości
x666

Ferguson Ariva HDPlayer 210

Rekomendowane odpowiedzi

Nowqy model na razie w cenie 449 zł:

http://www.fergusonsklep.pl/25901,Ferguson...Palyer-210.html

W porównaniu do Arivy 110 największa różnica to chyba "Obudowa umożliwia zamontowanie wewnątrz dysku twardego SATA 3,5" po instalacji którego HDplayer 210 może służyć dodatkowo jako NAS i klient BitTorrent". Do tego moim zdaniem rewelacyjny wygląd, powinien się dobrze komponować nawet przy audiofilskich klockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy miał może ktoś doczynienia z nowym ferdkiem HDPlayer 210

Zamierzam go kupić ale zależało by mi na opinii posiadacza czy wszystko działa i jak się sprawuje.

Chyba że polecacie coś innego, mi najbardziej zależy na możliwości montażu dysku hdd 3,5' i możliwości podłączenia DVD na USB no i oczywiście aby potrafił odtworzyć prawie każdy plik wideo, NAS mile widziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem, 399 zł plus 13 zł za przesyłkę. Postaram się opisać.

Mam pytanie: Jaki dysk twardy 3,5 SATA? Czy kupić najtańszy, cena z przesyłką około 150 zł za 500 GB, 250 zł za 1 TB. Preferuję produkty Samsunga. Czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś parametry dysku? Bedzie często służył do odtwarzania muzyki (FLAC, WAV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem od nich arive 110 w grudniu szybko wysłali polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz przyszedł wczoraj, pierwsze wrażeni dobre. Jakośc wykonania lepsza niż możnaby było sądzić, na pewno lepiej niż miałem kilka lat temu w tunerze sat. Fergosona. Jakośc gniazd na poziomie odtwarzaczy DVD np. LG, Panasonica, nawet nie wygląda jakoś gorzej niż w moim starym Pioneerze 300.

Na razie nie mam dysku wewnetrznego więc wszystko idzie z sieci przewodowej (dysk twardy komputera, ewentualnie napęd komputera). Kilka mkv poszło bez trudu, w tym jedno z którym miałem problemy (w komputerze i laptopie np. ALL Player sobie nie radził, a już przy laptopie podłączonym do TV FullHD były zacięcia chyba na każdym próbowanym playerze).

Muzyka z plików FLAC przez optyka super, za mało czasu na poważną opinię, ale na pewno nie jest gorzej niż w odtwarzaczach budżetowych BR/DVD popularnych marek. Podłączenia analogowego nie sprawdzałem i raczej nie będę.

Na razie jest jedna wada, dźwięk leci albo przez HDMI albo po optyku, trzeba zmieniać przez menu, przydałby się bezpośredni przycisk w pilocie.

Czy istnieje jakikolwiek rozsądny powód by nie kupić tego dysku? Prawie jak darmo:

http://www.neo24.pl/dysk-twardy-samsung-64...l?aff_id=101372

Edytowane przez x666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was ten dysk jak z awaryjnością ? obecnie mam w PCH-A200 Sygate ST31500341AS i niestety bardzo się grzeje zastanawiam się nad tym samsungiem ale jakoś do hdd produkowanych przez te firmę nie jestem przekonany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki już półtora roku...ten będzie drugi - cichy i bezproblemowy...zresztą na ostatnie 12 samsungów zdechł mi tylko jeden

seria F3 wali błędami w smarcie ale działa perfekt - naprawdę nie narzekam na samsunga - kultura pracy jak i bezawaryjność

za tę cenę to wypas - wczoraj byłem w dwóch sklepach w stolicy - w jednym był za 330 w drugim za 380 :rolleyes:

player z linka kolegi x666

razem niecałe 700 pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cvbs - samsung robi bardzo dobre dyski - po ostatnich wpadkach seagate nie skusiłbym sie na ich dysk - a wd drogie oj drogie :rolleyes:

szkoda że 2 TB tez nieopłacalne - ale wychodzą niedługo nowe samsungi(w sumie już) - na talerzach 640GB to 2TB będzie tylko na 3 :) - szkoda że nie ma talerzy 750GB - to byłaby ciekawa opcja - pewnie już spore problemy z zacieśnieniem danych heheeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Samsunga hd103si 1TB za 234 z przesyłką. Całość wyszła więc z kosztami przesyłek 646 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Samsunga 1,5tb z allegro jak by ktoś był zainteresowany zakupem Seagata 1,5TB ST31500341AS za 280zł to pisać PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedł sprzęcik - bardzo szybko no i tanio :)

Wykonanie w porządku ale to aluminium tylko na wierzchu - reszta zwykły plastik nie najwyższej jakości ale spasowane ok.Design też mi pasuje.

Po odpaleniu startuje w miarę szybko - świeci się lekko paskudna zółta dioda(pewnie była zielona ale jako że jest za różową szybką czujnika IR to kolor mamy żółty paskudny :).

od spodu jest wentylatorek - jak podniesiemy sprzęt to go słuchac ale jak stoi na płaskiej powierzchni to jest cicho - obroty wentylatora spadają z racji mocno utrudnionego przepływu powietrza ale generalnie ok.

Pilot taki sobie i sterowanko nieco mało logiczne w paru przypadkach - słabo łapie pod kątem(wręcz nie łapie wcale - kicha w porównaniu do pilota od starej wieży sony który i spod kołderki sterował)

Dysk podłączyć żaden problem - format szybki do tego następuje tez instalacja Samby BT i czegoś tam jeszcze.

Menu ładne - skromne ale ładne - niestety zdażają się zamułki - klikasz na chwilę przycinka a za moment przeleci pare opcji dalej.

Muzyka - gra elegancko szczególnie flac....niestety taki tylko dla mp3 i to w dodatku bez okładek(ani z pliku ani folder.jpg) - to lipa

jak juz klikniemy to graja kawałki do końca listy - niestety brak przycisków next /previous - trzeba przejśc kursorem i klikac ok by dac na inny - lipa z deka

Oczywiście brak jakiegokolwiek analizatora widma czy coś - tylko widac utwory i jak leci czas - no chyba że odpalić pokaz slajdów z muzyką....

Zanim wystartuje flac to mija z 2 sekundy więc start też natychmiastowy nie jest.

Filmy - narazie wszystko perfekt - hdmi na auto i jak film pasuje to puszcza go w 24 klatkach i miód :) nie to co z kompa - wreszcie nie ma juddera

Kiepsko wybiera się ścieżki dźwiękowe - klikamy na pilocie audio wyświetla sie oktualna i którą jest na liście (np. 1/2) - kliknąć musimy dwa razy żeby zmienilo na inną

Podobnie z napisami - tez trzeba się troszkę naklikać niestety

apropo napisów - nie są białe tylko szare :) - lubię białe - cóż trzeba się przyzwyczaić ale widocznośc dobra i zasadniczo nie przeszkadzają.Można ustawić je pod filmem(jeśli jest w 21:9) - czcionka na start duuuża ale zmniejszenie nie jest problemem.

Przewijanie pauzowanie zmiany rozdziałów wszystko pieknie - lipa tylko że nie mamy info w jakim momencie filmu się znajdujemy bez wciskania "display" by je wyświetlił

Narazie nie miałem problemu z żadnym filmem mkv,xvid(avi), divx(avi) ,mpeg, m2ts

Iso bd nie czyta - same foldery bd nie wiem jeszcze nie wrzuciłem

Zdjęcia wyświetla ładnie w dodatku troszkę się poruszają więc nie wkurza to oka statycznym obrazem - różne efekty przejść plus muzyka ....

kanały rss - no to zalerzy od serwisu - wp.pl wysyła chyba mega [beeep] bo po 3 linijkach info mamy komentarze.....

Wpisywanie tragedia bo klepać trza z pilota(mam nadzieję że klawka by zadziałała) co przy rss jest strasznie uciążliwe

Youtube - wyświetla klasyk listę skrótów typu most recent ale jest opcja wyszukiwania klipów - z nowym firmware wszystko śmiga ładnie(połączenie po kablu do gigabitowego routera)

Nie wiemy ile sie zbuforowało i w sumie nie sprawdzałem czy jest przewijanie :)

Resztą się nie bawiłem ale działa

BT - prosty na maksa - wrzuciłem torrenta ale marnie z odświeżaniem i widziałem jak ten syf zamula sprzęcik - w sumie sie to przydaje ale na transfery jakie oferuje i w jakim stopniu zamula łącze to jest to niepotrzebna porażka - już wolę skorzystac z jakiegoś serwisu hostingowego - będzie kilkaset razy szybciej i pewniej

Samba - cóż [beeep] - bo tylko tak moge nazwac coś co ma problem z przerzuceniem filmu i do tego potrafi zwiesic i upload i sprzęt

Transfery po sieci to jakaś pomyłka - 6 MB/48mbit to wszystko co widziałem

Cóż załatwiłem sprawe krótko - BT i samba wyłączone bo z badziewia pozytku żadnego - wolę podłączyć dysk przez esata i zgrać w mgnieniu oka

Sprzęt formatuje dysk w ext2 - też tylko kłopot jak zawsze z tymi linuksowymi wynalazkami - fakt potrzebny jak się korzysta z samby i bt - u mnie będzie na 1000% NTFS i nie będę się bawił w te bzdety

Aktualizacja kompletnie bezproblemowo i szybko

Są jeszcze aktualizacje jakiś dodatków ale takowych nie znalazłem..Aktualizacja przez neta zgłasza brak aktualizacji więc ferguson dał tyłka z serwisem

Apropo hdmi raw - DD i dts pieknie - flac wypluwa pcm o parametrach pliku (dla nuty 44.1/16) - pięknie

Nie wiem jak dts ma bo gdzieś mi wcięło sampla za to dd true hd tylko zdekodowane do lpcm - nie sprawdziłem jeszcze do jakiego - raw daje ciszę

odpinanie pena bezproblemowe - czy to podczas odtwarzania czy coś - bezstresowo odtwarzacz powraca do głównego menu

Współpraca z udostęnianiem visty z hasłem bezproblemowo - niestety nie mam nic większego niż 18mbps które to działa płynnie(przy każdym odpaleniu pliku z sieci pokazuje się aktualny transfer)

Współpraca z siecia naprawdę ok - szybko bez zamułki

Najwiekszym minusem to brak mozliwości stworzenia głównej biblioteki bez grzebania po folderach napędach itp

To tak z grubsza jak na pierwsze 3 godziny :)

Nadzieja w nowym sofcie na sdk 3 realteka - może cos dadzą extra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - dysk formatowany jest w NTFS

Jest pewien problem - urządzenie ma kłopot z uruchomieniem się z pilota - wyłączyć sie da ale uruchomić się nie chce

pewnie po wgraniu tego nowego firmware które poprawiało youtube bo wcześniej kilka razy uruchomiłem bezproblemowo

powróciłem do pierwszego firmware - nie udało sie uruchomic z pilota - przeżyje bez youtube :)

blokuje hdmi cec - podobno zaklejenie pinu 13 pomaga :)

firmware od 150 też wszedł bezproblemu i było dekodowanie Dolby true HD to pcm stereo 96kHz niestety parę funkci sie poukrywało i dysku nie było

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie danych z PC na Arive przez Wi-Fi - max. 1,43 Mb/s

Czytajac na temat zawartosci pudelka nie widzialem info o kablu HDMI, w zwiazku z tym zainteresowanych informuje, ze kabel jest w zestawie. Wyglada calkiem solidnie. Jest tez component, ale ten juz tak solidnie nie wyglada.

Jak byscie mieli jakies pytania (nie na temat HD Audio, bo nie mam takiego ampli) to postaram sie odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie component a composite czyli zwykły syf ;)

heh to te wifi o kant tyłka potłuc...dobrze że nie skusiłem się - szkoda kasy - po lan idzie nieco lepiej do 8 może dobić ale to i tak bez szału - wole podpiąć dysk pod kompa zapchać i przełożyć

dziwnie formatuje dysk;

miejsce wolne na maksa - partycja 157 mega - partycja 157 mega - niespartycjonowane 158 mega

a i tak najgorsze że po wyłączeniu samby i bt dysku niet.....bubel jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kopiowanie danych z PC na Arive przez Wi-Fi - max. 1,43 Mb/s

Czytajac na temat zawartosci pudelka nie widzialem info o kablu HDMI, w zwiazku z tym zainteresowanych informuje, ze kabel jest w zestawie. Wyglada calkiem solidnie. Jest tez component, ale ten juz tak solidnie nie wyglada.

Jak byscie mieli jakies pytania (nie na temat HD Audio, bo nie mam takiego ampli) to postaram sie odpowiedziec.

Kable HDMI nie ma w oryginalnym zestawie, przynajmniej tak wynika ze specyfikacji, gdy otrzymałem przesyłkę kabel był, ale najprawdopodobniej dołączony przez sklep. Zresztę taki kabel to 5 słownie pięć złotych. Dobrze, że jest, jestem zadowolony, ale trzeba dodać, że tego typu kable nie radzą sobie z 1080p (znacznie droższe kable też czesto też), przy 720p i 1080i jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kabel w zestawie oryginalnie dołączony...i radzi sobie ze wszystkim nawet z 1080p bezproblemowo więc?

zreszta co to za kabel com nie radzi sobie z 1080p skoro nawet w specyfikacji hdmi 1.0 musi obsługiwac 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam, ze nie ma opcji aby kabel HDMI krotszy jak 2 m. nie obslugiwal 1080p.

Tego z zestawu nie podlaczalem, bo kupilem wczesniej inny, ale kabel jest.

Zainteresowanych informuje, ze DLNA dziala doskonale. Niby moj Panas VT20 i DMP-BDT300 maja DLNA, ale jakosc filmow jest jakas taka kaszaniasta. A przez Arive zasuwa, jakby lecialo z dysku - idealna jakosc. Oczywiscie przez Wi-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ariva ma dlna? a nie raczej zwykłe udostępnianie?

dziś trafiłem na dwa filmy - historia świata mela brooksa - cos skopane z plikiem pewnie bo nie odtwarza obrazu tylko dźwiek i napisy

drugi to seria planet earth bbc - tu jest wogóle kaszanka - na kompie czasem się cięło(a nie ma dużego bitrate) a tu po odpaleniu zaczynaja pojawiać się zielone i różowe kwadraty aż prawie zapełnią losowo ekran i ciach - jest normalnie i po chwili znów pojawiają się kwadraty i ciach - powtórka - dzieje sie to raczej w identycznych odstępach czasu na każdym z 11 odcinków

ktos próbował zatankowac inny soft?ten w arivie troszkę bida - żadnych sensownych tagów ani miniatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zwykle udostepnianie - ale dziala dobrze.

pkomp - wiesz moze jak edytowac playliste z muzyka, ktora potem np leci przy pokazie zdjec?

Dodac pliki potrafie, ale usunac/zmienic juz nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie nie bawiłem

generalnie cały odtwarzacz muzyki to najprostszy paździerz - nie jest nawet wygodny i pomijam juz fakt że nie działa next/previus dla zminy kawałka tylko trzeba najechac i ok

slajdami ani zdjęciami jeszcze się nie zająłem - narazie jestem na etapie rozgryzania systemu by wgrać cos lepszego bo mozliwości urzadzenie ma alle support cos czuje że będzie marny....

kurde próbowałem przerzucic po sieci kilka filmów(wszystkie powyżej 4 giga) i nic zero amen....kompletnie nie idą.....

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ariva potrafi odtworzyc film z napisami po DLNA/UPNP? Jakiego serwera na pececie uzywacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...