Skocz do zawartości
trops55

zakup lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić dla rodziców telewizor lcd 46". Będzie on używany do kablówki analogowej UPC-bez żadnych odtwarzaczy BD i DVD (za 2 m-ce cyfrowa UPC).Już sam trochę popatrzyłem i znalazłem kilka modeli, jednak prosiłbym o ewentualna pomoc użytkowników tych modeli, który z wymienionych najlepiej odtwarza sygnał SD

Philips PFL7404

Samsung LE46C650

Sony KDL46EX500

Danke sehr gut :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plazma pod kątem SD to jaki model proponujesz? Kwota do 4 tys. PLN, obraz 46"-50".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam kupić dla rodziców telewizor lcd 46". Będzie on używany do kablówki analogowej UPC-bez żadnych odtwarzaczy BD i DVD (za 2 m-ce cyfrowa UPC).Już sam trochę popatrzyłem i znalazłem kilka modeli, jednak prosiłbym o ewentualna pomoc użytkowników tych modeli, który z wymienionych najlepiej odtwarza sygnał SD

Philips PFL7404

Samsung LE46C650

Sony KDL46EX500

Danke sehr gut :P

Z tego co wymieniłeś to raczej żaden nie łapie się w deklarowanej przez Ciebie kwocie i tutaj popieram przedmówcę - plazma. Co do modeli, to w bardzo dobrej cenie można teraz kupić LG 50PS8000. Ale czy to ma być na pewno LCD czy plazma to ma na to wpływ jeszcze bardzo dużo czynników. W tym wypadku do kanałów SD zdecydowanie plazma, ale dochodzi jeszcze oświetlenie w pokoju, w jakich porach będzie oglądany TV itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wymieniłeś to raczej żaden nie łapie się w deklarowanej przez Ciebie kwocie i tutaj popieram przedmówcę - plazma. Co do modeli, to w bardzo dobrej cenie można teraz kupić LG 50PS8000. Ale czy to ma być na pewno LCD czy plazma to ma na to wpływ jeszcze bardzo dużo czynników. W tym wypadku do kanałów SD zdecydowanie plazma, ale dochodzi jeszcze oświetlenie w pokoju, w jakich porach będzie oglądany TV itp. itd.

Telewizja będzie oglądana o różnych porach dnia. Pokój na parterze okno od strony północnej vis a vis bloku. Tak więc słońca nigdy nie ma. Znam wady i zalety obu technologii, faktycznie do sygnału SD lepsza będzie plazma. Nurtuje mnie tylko jedna sprawa.Czy w tych warunkach w dzień swobodnie da się oglądać obraz na plazmie bez dodatkowego zaciemnienia (nie chcę rodziców naciągać na dodatkowe koszta ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rodzice wcześniej mieli kineskopa, to raczej nie powinno im to zrobić różnicy. Oglądać się da, czasami,(przynajmniej u mnie) jak słońce zaświeci, to potrafi to być irytujące, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Ważne, żeby rodzice byli zadowoleni pod kątem jakości i płynności obrazu. Proponuję wytłumaczyć im parę kwestii, żeby wiedzieli co będzie dla nich lepsze. Warto wspomnieć o wszystkich wadach i zaletach obydwu technologii, bo może sami dojdą do wniosku, co będzie dla nich lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za pomoc. Brałem pod uwagę wasze opinie mówiące o wyższości plazmy nad LCD. Jadąc na zakupy byliśmy zdecydowani na plazmę. Niestety bezpośrednie porównanie obu technologii na dwóch Panasonicach , plazma G20 i lcd z tym samym sygnałem w przekonaniu ojca (także i moim) nie potwierdziło tej opinii. Obraz na LCD bardziej nam się podobał, był bardziej ostry przez to bardziej szczegółowy. Oko ojca preferuje obraz ostry. Właśnie te dwa parametry zdyskwalifikowały plazmę. Na obu TV było demo Panasonica . Na plazmie w przeciwieństwie do LCD obraz nie ostry mało szczegółowy. Byłem tym zaskoczony, że demo tak słabo wygląda. U mnie na LCD Philipsa z górnej półki z Perfect Pixel HD Engine obraz o niebo lepszy (jak dla mnie) i ta wyjątkowa szczegółowość i ostrość. Sygnał SD też nas aż tak nie zachwycił na plazmie, różnicy znaczącej nie było.

Wniosek, przy dylemacie plazma czy LCD najlepsza jest bezpośrednia konfrontacja obu technologii na TV stojących obok siebie i nadających ten sam sygnał i wybrać tę przy której obraz bardziej się podoba. Decyzja podjęta ojciec wybrał LCD Phlipsa 47PFL 8404.

Edytowane przez trops55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...