Skocz do zawartości
nismo

Dekoder nie zawsze przekazuje prawidłowy sygnał do amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja konfiguracja:

* dekoder - CLRA z aktywowanym oprogramowaniem turbo

* amplituner - harman kardon AVR160

* podłączenie - kabel HDMI z dekodera do amplitunera a następnie z amplitunera do telewizora

* dolby digital - włączone w ustawieniach dekodera

Mam problem z brakiem przekazywania prawidłowego dźwięku przez dekoder do amplitunera. Co dziwne problem ten występuje tylko wtedy kiedy jako pierwszy włączy się kanał z dźwiękiem Dolby Pro Logic lub Dolby Digital. Jeżeli taki kanał zostanie włączony jako pierwszy to po wybraniu innego kanału, w którym dźwięk jest stereofoniczny (np TVP1, TVP2) amplituner nie przełącza dźwięku na odpowiedni tylko zostawia Dolby. W ten sposób nie słyszę dźwięku ponieważ dźwięk na tych kanałach nie jest nadawany w takim formacie. Co ciekawe kiedy jako pierwszy włączy się kanał z dźwiękiem stereo to wszystkie kanały działają odpowiednio. Wtedy mam stereo, dolby pro logic oraz dolby digital.

Dodam, że na białym dekoderze oraz czarnym o numerze seryjnym BZZB nie miałem z tym żadnych problemów. Próbowałem wymieniać kabel HDMI, resetować dekoder i odłączać zasilanie zarówno dekodera jak i amplitunera.

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu amplitunera dźwięk się pojawia. Nie muszę nawet wyłączać amplitunera tylko wystarczy, że przełączę się na inne wejście np DVD po czym wrócę do HDMI 1, na którym mam N.

Dzwoniłem do pomocy technicznej N ale niestety nie otrzymałem rozwiązania. Jeden pan polecił udać się do punktu serwisowego - mam mieszane uczucia co do tej propozycji bo w przypadku połączeń HDMI z amplitunerami występują różne problemy i mogą spokojnie odrzucić reklamację. Z kolei inna propozycja to połączenie amplitunera z dekoderem kablem optycznym. Prawdopodobnie kabel optyczny rozwiąże problem ale jestem ciekaw czemu na białym oraz czarnym BZZB dekoderze wszystko działało a teraz występują problemy.

A może ktoś posiada podobne problemy i poradził sobie z nimi?

Wszelkie propozycje mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...