Skocz do zawartości
HubiiDubii

BDP-S350 vs BDP-S760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałbym podzielić się z Wam swoimi spostrzeżeniami z użytkowania wymienionych w tytule odtwarzaczy Blu-Ray. Jednocześnie prosił bym o wyjaśnienie kilku rzeczy. Obecnie posiadam:

- amplituner Denon 1909,

oraz dwa w/w odtwarzacze BluRay,

- Sony BDP-s350,

- Sony BDP-s760,

obydwa podpięte zostały pod to samo gniazdo, tym samym kablem do tego samego amplitunera (oczywiście na przemian) z takimi samymi ustawieniami, testowane na tych samym płytach (13 Dzielnica, Dom Latających Sztyletów, Hero, Helikopter w Ogniu). Gdy pracuje s350 na wyświetlaczu amplitunera widnieje jedynie napis multi channel, natomiast, gdy pracuje s760 wówczas Denon podaje dokładne info, jaki rodzaj dźwięku jest dekodowany oraz jeśli sygnał jest najwyższej próby pali się niebieski znaczek HD.

Moje pytanie brzmi, co jest przyczyną tak odmiennego zachowania się amplitunera, rozumiem, że pierwszy posiadany prze ze mnie odtwarzacz nie posiada DTS-HD Master Audio a drugi je ma, ale obydwa pracują, jako źródła a dekodowaniem dźwięku zajmuje się amplituner, więc skąd takie różnice?!

Drugie pytanie to czy przy takiej konfiguracji Denon1909 + BDP-s760 obróbkę wizji pozostawić, amplitunerowi czy odtwarzaczowi? Sam jakoś nie mogę podjąć decyzji.

Co do samej pracy to różnice nie są aż tak powalające na pewno na plus 760 przemawia kultura pracy która, stoi na nieco wyższym poziomie, jest ciszej i szybciej, jeśli chodzi o jakość obrazu wydaje mi się że ciut lepiej reprodukowane są kolory, natomiast bardziej odpowiada mi mechanizm tacki na płyty w s350 ponieważ otwiera się jedynie część maskującą ją, a nie jak w s760 cały przedni front odsłaniając mało atrakcyjne wnętrze. Z góry dziękuje za udzielenie mi odpowiedzi na zadane prze ze mnie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...