Skocz do zawartości
azooo

Amplituner pod zestaw Teufel Concept S+R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wyborem amplitunera i chciałbym poprosić o poradę.

Zestaw głośnikowy jaki posiadam to Teufel Concept S+R w zestawieniu: 4x wolnostojace kolumny FR + central FCR + sub z 6-kanalowym wzmacniaczem i dekoderami Dolby Digital/dts, wejścia: 1x optyk, 1X coax, 3x stereo cinch. Chciałbym móc podłączyć do tego zestawu ps3 i dekoder enki przez opt/coax bez konieczności przełączania kabla (mam pociągniety przewód optyczny w ścianie i nie mam możliwości dołożenia kolejnego). Obecnie podłączone jest wszystko przez HDMI do Sharpa LC-40LE705EV z którego dzwięk optykiem trafia do głośników. Problem w tym, że jakość dzwięku wypuszczana przez ten telewizor jest niezadowalająca (z enki czy ps3 op przepuszczeniu sygnału przez telewizor nie mogę wykrzesać dd/dts). Pytanie zatem moje brzmi: czy amplituner rozwiąże mój problem ? Chciałbym podłączyć do niego cały sprzęt przez hdmi a dzwięk wypuścić przez optyk na glosniki. Czy to ma w ogóle sens? Jeśli tak to jaki amplituner polecacie ? (budżet do 2k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nikt nie zna rozwiązania mojego problemu :)

Może więc zapytam inaczej - czy jest możliwość wypuszczenia z ampli dzwięku przez optyk/coax do zewnętrznego odbiornika (wyżej wspomniane głośniki) ?

Potrzebuję w miarę pilnie sprzętu który umożliwi mi podłączenie kilku źródeł dźwięku i wypuszczenie sygnału przez optyk (z możliwością przełączania źróda)tyle, że nadal nie wiem czy amplituner to coś czego szukam ? Może macie jakieś sugestie czym ewentualnie mógłbym go zastąpić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

... czy amplituner to coś czego szukam ?

Oj, raczej nie! :lol:

Najtańsze ampli z wyjściem optycznym, które znalazłem, to Denon 1910 i Marantz 5003/5004

Nie widzę sensu w zakupie ampli tej klasy, bez możliwości wykorzystania go.

Innej możliwości, jak przełącznik, nie widzę niestety.

(Chyba, żebyś popchnął te diabełki na Allegro i rozejrzał się za porządnymi kolumnami... ) OK, OK, już spadam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...