Skocz do zawartości
SniperX

TV jako monitor,zestaw 5.1 + amplituner <- pomoc przy wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji mojego smarkatego wieku (za 3 miesiące kończę pierwszą klasę liceum) raczej nie miałem okazji mieć jakiegoś porządnego sprzętu, gdyż po prostu nie stać mnie było na niego.

Przez wakacje mam zamiar trochę popracować i przeznaczyć to na jako-taki sprzęt.

Przewidywany budżet to 2000-2500 zł + możliwość pożyczenia kilkuset złotych, więc najlepiej,aby cenowo było jak najkorzystniej.

Chciałbym użyć PC jako jednostki napędowej wszystkiego, podłączyć do niego TV LCD '32 jako monitor oraz zestaw 5.1.

Miałby on mi służyć do filmów w FullHD, muzyki (słucham wszelkich podgatunków elektroniki od House'u do Hardstyle'u i Hardcore'u, muzyki retro od lat 20 na 90 i roku 2000 kończać i dużo by wymieniać... Ogólnie wszystkiego co mi się podoba. Swoją kolekcję mam w plikach mp3 o jakości nie niższej niz 192 kbps, kilkaset nagrań mam we FLAC'u - mimo braku dobrego sprzętu przykładam wagę do jakości) oraz przeglądnia internetu.

Mój pokój wygląda mniej więcej tak:

pokojh.jpg

Ma powierzchnię trochę ponad 20m kwadratowych.

Jak już wspomniałem wcześniej nie znam się na tego typu sprzętach, nie miałem wcześniej z nimi styczności, ale od czegoś trzeba zacząć ;)

I tutaj prośba do Was, drodzy użytkownicy forum.Proszę o pomóc w wyborze:

1.TV '32, który miałby posłużyć jako monitor. (Jak na razie moją uwagę przykuł Samsung LE32A551.Chciałbym,żeby można było przy TV zarówno dobrze obejrzeć film, jak i bez męczenia oczu poczytać coć, czy popracować w jakimś programie i by nie było problemów z czytelnością elementów.) (Mam dylemat w tej sprawie.Zastanawiam się czy wziąć TV czy jakiś monitor 22-24.Może lepszym wyborem byłby monitor?Co sądzicie?)

2.Zestawu głosników z sobwooferem (Tutaj zainteresował mnie Rubicon RP-26 FCS.Nie chcę głośników komputerowych [chyba,że Z-5500 Logitecha będa lepszym wyborem niż kinow domowe,oceńcie], tylko drewniane głosniki do kina domowego.Chcę, aby równie dobrze można było posłuchać na nich muzyki, jak i obejrzeć film.Czytałem, że czasem są z tym problemy i tylko jedno z tych wymagań zostaje spełnione.), amplitunera i subwoofera (Tutaj kompletnie nie mam pojęcia co by wybrać.) oraz karty muzycznej. (Jeszcze jedna kwestia mnie ciekawi.Czy warto kupować amplituner?Czy nie lepiej podłaczyć ten zestaw bezpośrednio do karty muzycznej?)

Do podjęcia decyzji mam jeszcze trochę czasu, lecz chciałbym podjąć własciwą i nie żałować ciężko zarobionych pieniędzy.

Raczej nie wystarczy mi pieniędzy na to co do tej pory znalazłem, więc licze że pomożecie mi znaleźć jakiś "złoty środek" i zmieścić się w budżecie. ;]

Jeśli coś jest niejasne, proszę pytać;]

Z góry dziękuje i czekam na treściwe i mogące mi pomóc odpowiedzi.

Pozdrawiam. ;)

Edytowane przez SniperX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...