Skocz do zawartości
binio1

PROBLEM POMOCY!!!

Rekomendowane odpowiedzi

mam 37pfl8404 nie zaprzeczę że kupiłem go pod kątem gier na konsolach.

posiadam xbox360 i ps3.

xbox podpięty pod component

ps3 pod hdmi

no i wszystko niby super ale tak nie jest. Mam bardzo duży problem z szarpaniem obrazu w grach na obydwu systemach.

w samym tv wyłączyłem dosłownie wszystko co możliwe tzn. utworzyłem profil konsola gier

wyłączyłem wszystko w menu Pixel precise hd redukcje szumów i parę innych nie potrzebnych funkcji

efekt ten sam! szarpanie obrazu w ruchu!!!

Na samym początku zwaliłem winę na same gry! resident evil5 xbox360 nie da się grać

uncharted1/2 ps3 to samo!!! szarpanie obrazu w ruchu wychodzę dosłownie z siebie

zaznaczam że xbox360 pracuje teraz w 1080i no jest trochę lepiej

ps3 ni cholery nie mogę zmusić do pracy w tej rozdzielczości samo menu ps3 pokazuje 1080i

ale gry i tak odpalają się zazwyczaj w 720p no chyba ze w opcjach wyswietlania obrazu w konsoli deaktywuje 720p/1080p zostawiam 1080i no i zostaje ustawienie którego wyłączyć się nie da 576p

wtedy gra działa właśnie w tej mdłej 576p obraz porażka a szarpanie nadal jest!

MOŻE KTOŚ WIE JAK GO WŁASCIWIE SKONFIGUROWAĆ MOŻE JEST COŚ CZEGO NIE WIEM. ZAZNACZAM ŻE OPCJA GRY JEST WŁĄCZONA!

Jestem już wykończony tym philem proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już wszystko wiem

to jest odpowiedź na moje pytanie

"Kolega Papke ma rację, problem nazywa się potocznie "tearing" i wynika z braku opcji "Vertical Sync". O ile w komputerze można tę opcję wymusić w sterownikach karty graficznej i powinno to załatwić sprawę w 100%, to na konsoli niestety jesteśmy zdani na programistów. Uncharted jest akurat jednym z przykładów braku V-sync'u, co rzeczywiście wkurza:

http://www.youtube.com/watch?v=4j8Kmsh95iY

Ale na pocieszenie dodam, że dużo większy tearing ma Resident Evil 5 na X360... (dla niektórych nie jest to pocieszenie, wiem).

W każdym bądź razie nie jest to wina telewizora. A kiedy pytałem nie tak dawno temu na forum, czy jest TV, który maskuje te nieszczęsne rozdarcia, odpowiedzi były jednogłośnie: nie ma takiego telewizora.

Z własnych doświadczeń dodam, że w Uncharted wyraźniej widziałem tearing na plazmie Samsung PS50B450 niż na LCD Samsung LE40B650. Nie wiem tylko czy rozmiar miał jakiekolwiek znaczenie (tak na logikę to raczej nie miał)."

temat uważam za zamknięty

no chyba że ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...